Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 kwietnia 2016 17:02

Ul. Kościuszki w Żydowie do remontu

 
Ul. Kościuszki Ul. Kościuszki źródło: Google Street View

Do końca wakacji fragment jednej z najważniejszych ulic w podgnieźnieńskim Żydowie ma zostać gruntownie wyremontowany. Prawie 300-metrowy odcinek zmieni oblicze.

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie kapitalnego remontu fragmentu ulicy Poprzecznej, znajdującej się równolegle do drogi krajowej nr 15 przebiegającej przez tę miejscowość, aż do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. Obecnie stan drogi oraz chodników pozostawia wiele do życzenia - nawierzchnia jezdni jest wielokrotnie łatana, a płyty chodnikowe są powykrzywiane. Cała droga nie była remontowana praktycznie od momentu jej wybudowania w latach 70.

Ulica Kościuszki ma charakter drogi zbiorczej, dlatego w tym jej docelowy kształt musi spełniać określone normy techniczne. Zachowana zostanie szerokość jezdni, a jedynie w okolicach łuku i skrzyżowania z ul. Mickiewicza zostanie nieznacznie poszerzona. Jadąc od strony drogi krajowej po lewej stronie projektuje się chodnik z szarej kostki betonowej oraz kilkadziesiąt miejsc postojowych, a także zatokę autobusową, położoną przy skrzyżowaniu z ul. Poprzeczną. Prawą stronę jezdni planuje się przeznaczyć pod ścieżkę rowerową z kostki betonowej ułożonej bezfazową stroną do góry z koloru czerwonego. Zjazdy z posesji po obu stronach są wykonane z kostki betonowej grafitowej. Zlikwidowane zostaną także obecne ciągi zieleni i miejsca nasadzeń kwiatów.

Dodatkowo planuje się powstanie kilku studzienek odpływowych w rejonie skrzyżowania z ul. Mickiewicza oraz wycinkę jednego drzewa, także w pobliżu tego skrzyżowania. Stojące w ciągu ścieżki rowerowej słupy energetyczne, zostaną zabezpieczone odbojnicami z metalu.

Wykonawca na plac budowy będzie mógł wejść najpóźniej na przełomie maja i czerwca. Zakończenie prac ma nastąpić do końca sierpnia 2016 roku.

 

Galeria

3 komentarzy