środa, 27 kwietnia 2016 09:24

Dom inny niż wszystkie

  Artykuł sponsorowany
Dom inny niż wszystkie fot. Rafał Wichniewicz

W ostatnim czasie budownictwo mieszkaniowe na terenie Gniezna rozwija się bardzo szybko, ale tak naprawdę dopiero od niedawna zaczęto w tej dziedzinie stawiać na innowację i funkcjonalność.

Te dwa terminy nie są obce inwestycji, która powstaje jest przy ul. Elizy Orzeszkowej 29d. Budowany tu blok mieszkalny będzie miał służyć jego mieszkańcom przez lata, stąd powstające udogodnienia oraz technologia wykonania, która jest unikalna w całym regionie.

Mieszkanie dla każdego

- Stawiamy na jakość oraz dopasowanie do aktualnych potrzeb klientów. Mieszkania są różnej wielkości od 26 do 71 metrów kwadratowych, których duże, sześciokomorowe okna, zapewniają stały dopływ światła do wnętrza, a w większości wszystkie będą skierowane na wschód lub zachód. Warto też dodać, że znaczna część z nich wyposażona będzie w loggie, a więc zabudowane balkony, zapewniające dodatkową intymność jego mieszkańcom - opowiada Szymon Gaweł, inwestor. Sama innowacyjność budynku będzie ukryta chociażby w jego konstrukcji. Wspomniane balkony będą pobudowane za pomocą systemu termołączników, które zapewniają dodatkową izolację mieszkań w miejscach, które w tradycyjnym budownictwie są stratne w postaci chociażby ubytków ciepła: - Dla użytkownika wymiernym efektem będzie wyeliminowanie tzw. efektu zimnej podłogi. Sztuką nie jest bowiem kupić mieszkanie, ale utrzymać je przez wiele lat i to w taki sposób, aby nie być na tym stratnym. Ta inwestycja na to pozwala - wyjaśnia Jolanta Banaszak kierownik budowy.

Ciepło, a właściwie termoizolacja mieszkań oraz całego obiektu, to jego główna cecha. Jego konstrukcja powstaje bowiem według techniki, która od lat jest z powodzeniem stosowana na Zachodzie, ale w Polsce nie jest jeszcze dobrze rozpoznana: - Kładziemy nacisk na jakość materiałów, z których wykonywany jest budynek. Atutem jest tu zamiennik tradycyjnej cegły czy pustaka, a mianowicie bloczek wapienno-piaskowy, który jest pełen w środku. Ma on bardzo dobrą nośność, a do tego ma właściwości akumulacyjne, czyli mówiąc wprost - zimą oddaje ciepło, a latem chłodzi. Jego istotną cechą jest też akustyczność, która zapewnia ciszę i spokój, którą często trudno jest uzyskać w tradycyjnym budownictwie mieszkaniowym - opowiada Szymon Gaweł. Same mieszkania nie będą posiadały wewnątrz ścian nośnych, a jedynie ścianki działowe, wykonane z bloczków gipsowych.

Bezpieczeństwo i oszczędność

Budownictwo wielorodzinne, nawet pomimo postępu technologicznego, nie jest wolne od różnych zagrożeń. Dlatego inwestycja przy ul. Orzeszkowej 29d stawia także na bezpieczeństwo mieszkańców w każdym aspekcie, począwszy od systemu wentylacji mechanicznej, jakiej dotąd jeszcze nie wykonywano na terenie Gniezna: - Jest to o tyle ważne, że tradycyjnie stosuje się wentylację grawitacyjną, która działa w zależności od warunków atmosferycznych. Dla uzyskania komfortu i standardu higienicznego mieszkania, konieczna jest stała wymiana powietrza. Z tego względu zdecydowaliśmy się na system wentylacji mechanicznej zdecentralizowanej, która wymusza stałą wymianę powietrza w każdym z mieszkań. Jest to system dwustopniowy - mówi Jolanta Banaszak. Pierwszy stopień jest stały i funkcjonuje jak normalna wentylacja, natomiast drugi może zostać włączony przez mieszkańca, kiedy chce przewietrzyć mieszkanie np. w trakcie gotowania czy prania: - Nie ma konieczności stałego przewietrzania mieszkania poprzez otwieranie okna, co jest odczuwalne szczególnie zimą. Nie będzie więc tu straty ciepła, a wymiana powietrza zostanie utrzymana. System ten jest wprowadzany przez dużych deweloperów, natomiast w Gnieźnie będzie to pierwszy raz zastosowane - mówi kierownik budowy.

Wspomniane ściany nośne, wykonane z bloczków wapienno-piaskowych, zapewniają także czterogodzinną odporność na ogień. To jedna z zasadniczych cech obiektu, dla którego inwestor przewidział kolejne nowe rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa. Już chociażby w przeciwieństwie do często stosowanej drewnianej konstrukcji dachowej, jaka jest często wykorzystywana przy na budynkach wielorodzinnych, blok przy ul. Orzeszkowej 29d zostanie przykryty żelbetową konstrukcją, która zapewni dodatkową ochronę całego obiektu: - Jesteśmy konsekwentni w tym względzie i jednocześnie chcemy by budynek był przygotowany na każdą ewentualność. Dlatego też w stropie klatki schodowej znajdzie się świetlik dachowy wyposażony klapę dymową, która automatycznie będzie się unosić i uruchamiać alarm, jeśli tylko czujniki wykryją dym - przyznaje Szymon Gaweł.

Względne bezpieczeństwo, a także oszczędność przyszłych właścicieli mieszkań zapewni także to iż zostanie on podłączony do ciepłociągu: - Dzięki temu ogrzewanie mieszkań będzie tańsze niż tradycyjną metodą pieca gazowego. Dodatkowo odmierzanie ilości zużytego ciepła będą prowadziły indywidualne dla każdego lokalu elektroniczne liczniki, umieszczone na korytarzach, przez co ich odczyt odbywać się będzie bez wizyt w mieszkaniach - przekonuje Szymon Gaweł.

Komfort i estetyka

To, co jest również istotne, to także wygoda mieszkańców. Poza wspomnianymi cechami budynku oraz samych mieszkań, ważne jest również otoczenie oraz lokalizacja inwestycji: - Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że budynek znajdować się będzie na terenie osiedla mieszkaniowego, skąd bardzo łatwo można dojechać zarówno do szosy prowadzącej do Poznania, jak i do centrum miasta, gdzie samochodem można dojechać w pięć minut. Ponadto prowadzi stąd prosta droga nad jezioro Jelonek, gdzie można udać się na rodzinny spacer - twierdzi Szymon Gaweł.

W kwestii komfortu mieszkańców, warto też wspomnieć o samej klatce schodowej. Choć na wszystkie pięć poziomów budynku prowadzić będą schody, a sam budynek nie jest wysoki – w środku znajdzie się także winda. Będzie można nią poruszać się od garażu podziemnego aż na samą górę: - Chodzi przede wszystkim o podniesienie standardu deweloperskiego w Gnieźnie - przyznaje Szymon Gaweł i jako przykład dodaje tu też powstanie... ogródków. Na parterze bowiem, oprócz dwóch lokali usługowych, znajdą się także mieszkania z niewielkimi, odgrodzonymi krzewami, trawnikami do własnego użytku. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, okna na tym poziomie będą także zabezpieczone elektrycznymi roletami zewnętrznymi. Przy tej okazji warto nadmienić, że teren wokół obiektu będzie monitorowany.

Mieszkanie dostępne „od ręki”

Nad tym, żeby inwestycja była wykonywana w sposób prawidłowy, opiekę sprawuje stały nadzór budowlany. Cały budynek obecnie znajduje się w fazie wykończenia stanu surowego. Budowa dachu idzie w parze z rozpoczynającą się instalacją elektryczną i sanitarną oraz rozpoczynającymi się innymi pracami wyposażeniowymi wewnątrz obiektu. Cały obiekt zyska estetyczną elewację z płytki klinkierowej i drewna, ale nacisk kładziony będzie także na takie detale, jak balustrady, poręcze itd. Cała inwestycja zostanie wykonana do końca 2016 roku, a nabywcy nowych mieszkań będą mogli otrzymać klucze już w styczniu 2017 roku.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zainteresowanych kupnem mieszkania, tuż przed powstającym budynkiem znajduje się punkt obsługi klienta – pawilon, w którym każdy może zapoznać się z aktualną ofertą oraz specyfikacją lokali. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 18:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00. Każdy jednak może się umówić telefonicznie 660 171 888 lub konsultować się z mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z aktualnego postępu prac na budowie oraz obejrzenia widoków z okien budynku.

2 komentarzy

  • Link do komentarza miastowy czwartek, 28 kwietnia 2016 12:27 napisane przez miastowy

    Kiedy zostaną zabudowane dziury zwane elegancko plombami w Gnieźnie przy targowisku,na ul. Moniuszki, na Rynku przy kościele franciszkańskim i na ul. Dąbrówki na przeciw ul. Grzybowo i przy dawnej aptece? Te dziury mają właścicieli, którzy je chyba kupili po to, by zabudować je budynkami?A zlokalizowali parkingi, które dają im dochód, więc w nosie mają budowanie.

  • Link do komentarza Seba środa, 27 kwietnia 2016 15:59 napisane przez Seba

    Szczerze trzeba przyznać, że te domy już swoim wyglądem zachęcają do zainteresowania się kupnem. I proszę nie myśleć, ze jestem wazeliniarzem, któremu ktoś płaci za reklamę. Nie, po prostu naprawdę coś mi się w Gnieźnie zaczyna podobać, bo te inne developerskie budynki, to nie wiem, kto dawał pozwolenie na takie blokowiska. Powinniśmy budować, ale naprawdę bardziej wyszukane kamienice, żeby ci, co po nas pozostaną też mieli co podziwiać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane