czwartek, 28 kwietnia 2016 13:48

Nowe oświetlenie na os. Piastowskim

 

W ramach konserwacji oświetlenia ulic i ciągów pieszych na terenie Gniezna, dokonywanych przez firmę ENEA, wykonane zostało nowe oświetlenie na jednym z osiedli.

Jest to kolejny etap prac, prowadzony na podstawie umowy zawartej przez Magistrat ze wspomnianą instytucją. W ubiegłym roku wykonano tą drogą m.in. nowe oświetlenie na ul. Chociszewskiego. Teraz, w ramach przedsięwzięcia, wymieniono 47 latarni na osiedlu Piastowskim.

Całkowity koszt wymiany wyniósł 28 tysięcy złotych. Lampy sodowe w zastosowanych oprawach oświetleniowych, są bardziej energooszczędne oraz skierowane bezpośrednio ku dołowi, dzięki czemu droga jest oświetlona lepiej od dotychczasowego stosowanego rozwiązania opraw kulistych. Jak informuje Urząd Miejski w następnych latach planowana jest wymiana oświetlenia na os. Jagiellońskim oraz os. Orła Białego.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza hodes czwartek, 28 kwietnia 2016 19:37 napisane przez hodes

  przecież to normalna sprawa wynikająca z zadań miasta, takie zachwycanie się że to rewelacja to tak jakby dziękować kierownikowi MPK że autobus zatrzymuje się na przystanku

 • Link do komentarza Maras czwartek, 28 kwietnia 2016 19:29 napisane przez Maras

  Gwoli ścisłości nie wymieniono całych latarnii a jedynie oprawy oświetleniowe wraz z żarówkami i kloszami z daszkami. Jaka w tym nowoczesność i energooszczędność skoro lampy sodowe to technologia stara jak świat,tak jak poczciwe rtęciówki? Tylko tyle ze swieca na pomaranczowo.Nie mogli już zainstalować LED-ow w barwie białej jak nad jeziorem Winiary? Mnie osobiście jako mieszkańca tego osiedla nowe oświetlenie denerwuje. Wolałem klasyczne stonowane białe zimne światło rtęciówek,a to obecne działa na człowieka jak płachta na byka.

 • Link do komentarza spostrzegawczy czwartek, 28 kwietnia 2016 19:16 napisane przez spostrzegawczy

  Prezydent Miasta Gniezna lekką ręką wydał 28 TYSIĘCY ZŁOTYCH na wymianę dobrych, święcących lamp na ....... dobre.
  A wystarczyło UMYĆ białe kuliste klosze by lepiej oświetlały okolicę.
  Ale to by było zapewne dla naszego Miasta Gniezna ZBYT KOSZTOWNE !!

  Tak drodzy pracownicy Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
  Oprawy kuliste były zakładane na osiedlach zaledwie kilka lat temu.
  Były zachwalane jako energooszczędne i WANDALOODPORNE.
  I co ciekawe sprawdziły się. Rzeczywiście nie były już niszczone przez niesforną młodzież bo były z tworzywa a nie ze szkła. Z roku na rok robiły się tylko coraz bardziej brudne i pełne w środku zdechłych muszek.
  Technicy z firmy ENEA reagując na zgłoszenia mieszkańców czasami wymieniali w nich przepalające się żarówki, ale NIGDY ale to NIGDY nie zhańbili się umyciem chociaż jednego białego klosza.
  A że można dbać o białe klosze i utrzymywać ich przejrzystość dzięki cyklicznemu dokładnemu myciu można łatwo się przekonać na osiedlu "Tysiąclecia". . Tam taki jeden klosz myje zawsze mała , starsza kobieta, która jak przyjeżdżają fachowcy z firmy ENEA wymienić przepaloną żarówkę PROSI ICH by pozwolili jej umyć ten jeden klosz. I dzięki tej małej skromnej pani klosz osłaniający żarówkę na lampie parkowej pozostaje od lat CZYSTY i BIAŁY jak gołąbek.
  Szkoda, że nasz magistrat nie potrafi KONSERWOWAĆ tego co buduje lub zakłada za bardzo duże pieniądze.
  Oj szkoda . Wielka szkoda.

 • Link do komentarza drugi mieszkaniec peryferii czwartek, 28 kwietnia 2016 18:55 napisane przez drugi mieszkaniec peryferii

  Panie mieszkaniec peryferii na moich peryferiach gnieźnieńskich takie lampy wiszą już ponad 40 lat na starych spękanych betonowych słupach mających też coś około 40 lat jak mawia jeden z najstarszych mieszkańców naszej ulicy. Tutaj zauważ pan jedną rzecz, za te 28 tys zł wymienili 47 latarni, na tych naszych peryferyjnych ulicach niech jest średnio po 10 latarni, tutaj dochodzimy do wniosku że można zrobić nowe oświetlenie na 5 ulicach peryferyjnych. Teraz popatrz pan że co roku wydali na żużel 400 000zł za co by zrobili w jednym tylko roku oświetlenie na 70 ulicach peryferyjnych, no i oczywiście nie zapominajmy że również wypłacono kasę publiczną na rachunek firmy jednego ze sponsorów tegoż żużla i jak dobrze pamiętam to była taka kasa że chyba też z 5 ulic peryferyjnych mogło zostać oświetlonych nowym światłem a przynajmniej starczyłoby na takie osiedle. No i co teraz mamy, nie ma żużla i nie ma nowych lamp na peryferiach tylko są stare lampy.

 • Link do komentarza wyborcca czwartek, 28 kwietnia 2016 18:29 napisane przez wyborcca

  Za ten prezent w postaci obniżki w 2015 r uchwałą rady miasta tak płomiennie chwalonej i przedstawianej na sesji przez Grobelnego za zajęcie gruntów i ustanowienia preferencyjnej stawki służebności gruntów dla monopolisty Enea,,,, to te 47 lamp to jak splunąć. Ponadto zapłacimy dodatkowo za konserwacje tych lamp i. I robią ludziom wodę z mózgów. Obrzydliwe na nudności się zbiera.
  Też mi opłacalna inwestycja.

 • Link do komentarza Qmaty czwartek, 28 kwietnia 2016 17:23 napisane przez Qmaty

  przecież to nie prezydent ale enea zrobiła, więc co tu mu dziekować;)

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 28 kwietnia 2016 17:07 napisane przez mieszkaniec

  rewelacja. brawo prezydent. dobrze sie dzieje w Gnieznie.

 • Link do komentarza mieszkaniec peryferii czwartek, 28 kwietnia 2016 14:10 napisane przez mieszkaniec peryferii

  Rozumiem, że inwestorem jest Urząd Miejski? No to panie prezydencie kiedy na dzielnicach domków jednorodzinnych będą wymieniane lampy? Przyznać trzeba, ze te nowe są bardzo efektowne i bardziej pasują do niskiej zabudowy, Zgodzi się Pan ze mną?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane