piątek, 06 maja 2016 08:25

Wiadukt na Ustroniu ukończony

 
Wiadukt na Ustroniu ukończony fot. Rafał Wichniewicz

Dobiegły końca prace przy gruntownym remoncie wiaduktu w ciągu ul. Zabłockiego. Dla dopełnienia inwestycji, wykonano także nawierzchnię asfaltową od strony ul. Rycerskiej.

Inwestycja, która miała rozpocząć się w ubiegłym roku, z uwagi na przeciągające się ustalenia z koleją, ruszyła dopiero na początku bieżącego roku. W trakcie prowadzonych prac, odcinek pieszy tej drogi musiał zostać zamknięty, a cały obiekt został poddany remontowi, jakiego nie przechodził od początku swojego powstania.

W związku z pojawiającymi się uszkodzeniami oraz sporym zawilgoceniem z wnętrza wiaduktu została wybrana wypełniająca ją ziemia, a całość betonowej konstrukcji została zaizolowana. Jednocześnie zabezpieczono konstrukcję ścian zewnętrznych oraz przywrócono brakujące lub wykruszające się elementy. W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię przeprawy z kostki betonowej, wprowadzając odpływy dla wód opadowych oraz wymieniając całkowicie barierki na bardziej wytrzymałe i stabilne od dotychczas tu istniejących. Ustawiono także blokady uniemożliwiające przejazd przez wiadukt pojazdom, dopuszczając jedynie możliwość przeprawy pieszej i rowerowej.

Dla dopełnienia tej inwestycji, wykonywanej przez Magistrat, ułożono także nową nakładkę asfaltową na odcinku około 230 metrów od wiaduktu do ul. Rycerskiej, wraz z umocnionym poboczem.

2 komentarzy

  • Link do komentarza pomysłodawca piątek, 06 maja 2016 12:33 napisane przez pomysłodawca

    Przeciętnie tym wiaduktem przechodzi nie więcej niż 10 osób na godzinę.. Zupełnie swobodnie ten wiadukt mógłby służyć mieszkańcom Arkuszewa do przejazdu samochodami.. Chociaż w jednym kierunku na przykład
    z kościoła, sklepu, szkoły do domu. Przecież ten wiadukt ma szerokość normalnej "pieszojezdni" j akie funkcjonują miedzy blokami Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej więc nic nie stało by na przeszkodzie, by ten wiadukt odciążył chociaż częściowo ulicę Roosevelta.
    Zniknęłyby też w tedy kolejki samochodów przed przejazdem kolejowym w czasie gdy są opuszczone szlabany.

  • Link do komentarza rowerzysta piątek, 06 maja 2016 12:26 napisane przez rowerzysta

    Bardzo ladnie wyglada. Pewnie posluzy przez nastepne 50 lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane