Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 maja 2016 08:58

Nowe nazwy ulic w Gnieźnie

 
Winiary Północ - m.in. w tym rejonie powstaną nowe ulice Winiary Północ - m.in. w tym rejonie powstaną nowe ulice źródło: Google Street View

Kilka ulic, które obecnie już istnieją lub są zaplanowane na terenie Gniezna, otrzyma wkrótce nowe nazwy. Będą one dopasowane do istniejącego nazewnictwa dróg, zlokalizowanych w pobliżu.

Już na najbliższej sesji Rady Miasta działacze podejmą decyzję o nadaniu nazw ośmiu ulicom, które obecnie już istnieją na terenie Gniezna lub ich nadanie jest konieczne z uwagi na potrzebę ułatwienia lokalizacji działek, znajdujących się w ich sąsiedztwie. Zgodnie z uchwałą, jaka zostanie podjęta 18 maja, na terenie Gniezna pojawią się następujące ulice:

  • ul. Rymarska - odnoga od nowej ulicy Osiniec, której budowa rozpocznie się w tym roku. Droga, zaczynająca się na wysokości obecnej restauracji, ma w swoim założeniu łączyć w przyszłości ul. Osiniec z drogą zbiorczą, przechodzącą w południowo-wschodniej części osiedla.
  • ul. Oficerska - droga osiedlowa na terenie osiedla Pławnik, położona stykająca się z ul. Grunwaldzką i ul. Pułkową.
  • ul. Królowej Jadwigi, ul. Władysława Jagiełły i ul. Wacława II pojawią się na terenie dzielnicy Winiary Północ - teren tuż za osiedlem Kazimierza Wielkiego. Drogi w planie zagospodarowania przestrzennego przechodzić będą przez tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Będą to też sąsiednie ulice dla powstałej przed rokiem ul. Bolesława Śmiałego.
  • ul. Dereniowa - położona na terenie osiedla Pustachowa, tuż przy ul. Pustachowskiej pomiędzy ul. Czeremchową a Głogową.
  • ul. Płocka - odnoga od istniejącej ul. Trzemeszeńskiej na osiedlu Arkuszewo
  • ul. Książęca - fragment ul. Zabłockiego od skrzyżowania z ul. Zamiejską w kierunku granic miasta.

Jeśli radni nie będą mieli uwag do powyższych nazw, zaczną one obowiązywać 14 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Galeria

1 komentarz