środa, 01 czerwca 2016 12:20

Budowa drogi S5 - fotogaleria

 
Budowa drogi S5 - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Postępują prace przy budowie drogi ekspresowej pomiędzy Łubowem a Mielnem - obecnie trwa realizacja kilku przepraw nad lub pod przyszłą trasą.

Najpóźniej do połowy 2017 roku samochody kierujące się z autostrady A2 i Poznania w kierunku Bydgoszczy, będą mogły ominąć Gniezno, dzięki ostatniemu w naszym regionie odcinkowi drogi S5. Odcinek o długości 18 kilometrów zaczynać się będzie na węźle Gniezno Południe, skąd czteropasmowa nitka przechodzić będzie koło Braciszewa, Zdziechowy, Pyszczyna, Krzyszczewa, Łabiszynka w kierunku Mielna do granicy województwa. Dalszy odcinek trasy w kierunku Bydgoszczy i Trójmiasta ma być gotowy na całej długości do 2019 roku.

Obecnie na budowie trwa realizacja kilku przepraw drogowych, głównie obiektów mostowych na dotychczasowych drogach, które wkrótce przetnie trasa. Dwie sporej wielkości inwestycje powstają w rejonie Pyszczyna i Pyszczynka, gdzie powstaje przeprawa w dolinie, przez którą przepływa Struga Gnieźnieńska - cały czas trwa tu palowanie gruntu. Równie sporym zadaniem jest budowa tunelu w rejonie Mielna, którym ma popłynąć strumień. Ponadto powstają mniejsze przeprawy dla rowów melioracyjnych.

Z aparatem zajrzeliśmy na teren inwestycji, na odcinku od Zdziechowy w kierunku Mielna w minioną niedzielę.

3 komentarzy

  • Link do komentarza dziamdziak czwartek, 02 czerwca 2016 08:06 napisane przez dziamdziak

    Miłosz - pojazdy zmierzające na Toruń również zapewne będą miały oznakowanie prowadzące je obwodnicą... tu pojedzie tylko ktoś kto będzie znał skrót

  • Link do komentarza Miłosz środa, 01 czerwca 2016 13:57 napisane przez Miłosz

    Piotrze, co jeszcze wymyślisz? Mnie one, a mieszkam na Arkuszewie i je w nocy słyszę, też czasem przeszkadzają, ale rozumiem stan konieczności wyższej i cieszę się, że chociaż część pojazdów zostanie wyeliminowana z gnieźnieńskiej obwodnicy. Niestety, pojazdy zdążające na Toruń dalej będą zajeżdżać Gniezno.

  • Link do komentarza Piotr środa, 01 czerwca 2016 12:56 napisane przez Piotr

    Wszystko jest piękne i ładne,ale to wbijanie pali przez całą dobę,jest bardzo uciążliwe w nocy.Jestem mieszkańcem oś.Wł.Łokietka i u mnie jest mocno słyszalne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane