wtorek, 07 czerwca 2016 13:36

Dolina pod kluczem

 
Dolina pod kluczem zdjęcie nadesłane

Urząd Miejski poinformował o godzinach otwierania i zamykania Doliny Pojednania, która w ciągu ostatnich tygodni została ogrodzona ze wszystkich stron.

Zakończył się montaż ogrodzenia i bram wokół jednego z terenów zielonych w centrum miasta. W najbliższy piątek 10 czerwca wieczorem, Dolina Pojednania zostanie po raz pierwszy zamknięta na noc i jak informuje Magistrat - od tej pory codziennie będzie zamykana o godz. 22.00, a otwierana o godz. 7.00.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego powtarzają, że decyzja o ogrodzeniu tego terenu związana jest po pierwsze z troską o bezpieczeństwo osób, które tam przebywają (zwłaszcza nocą), a po drugie by uniknąć dalszej dewastacji tego terenu, która mimo interwencji wciąż postępuje.

Jak informuje Magistrat, jest to pierwszy etap planowanej rewitalizacji Doliny Pojednania. W przyszłym roku powstanie tam strefa aktywności dla dzieci i dorosłych, która będzie dostępna w godzinach otwarcia.

9 komentarzy

 • Link do komentarza oli piątek, 10 czerwca 2016 15:04 napisane przez oli

  a po co tabliczka na płocie: zakaz wprowadzania psów?To gdzie ludzie z pupilami mają chodzić na spacer jak nie do parku.Dolina jest właśnie miejscem wypoczynku (myślę, że takie było założenie)

 • Link do komentarza sąsiad sąsiada piątek, 10 czerwca 2016 10:51 napisane przez sąsiad sąsiada

  A ja czasami zastanawiam się, gdzie ta młodzież może wyładować nadmiar energii:) Obok boisko po lekcjach stoi zamknięte:) Oczywiście młodzież przeskoczy przez płot i pogra w piłkę, ale ta bardzo zdeterminowana.
  Taką sama determinacja może udzielić się młodzieży uczęszczającej na browarne spotkania i nowy płot nie będzie żadną przeszkodą.
  Poza tym należy zlikwidować ławki przy kościele Franciszkan- tam też ta sama młodzież przesiaduje.
  Jak już się rozpędzą to każdy mieszkaniec może wskazać podobne miejsce z podobnymi problemami...

 • Link do komentarza Kompletna dolina... środa, 08 czerwca 2016 15:23 napisane przez Kompletna dolina...

  Jestem mieszkańcem kamienicy przy Dolinie i wcale nie odetchnę! Uważam, że płoty założone zostały dla porządnych obywateli, bo wandale, jak będą chcieli to i tak przejdą. Mało tego, będą mieli większe pole do popisu bo, gdyby policja chciała interweniować to będzie miała utrudniony dostęp. Mieszkam tu od wielu lat i nie widzę specjalnej działalności nocnej (oprócz dni w których odbywają się imprezy na Rynku), a zniszczenia, jeśli powstają to za dnia, bo żadne służby nie interweniują (mimo kamery), a na wezwanie przyjeżdżają 37 min. po zgłoszeniu... Dolina jest zaniedbana, bo nie dokonywano tu konkretnych napraw od czasu utworzenia!

 • Link do komentarza Marianna wtorek, 07 czerwca 2016 19:47 napisane przez Marianna

  Dobry pomysł, by nie rzec najlepszy z dotychczasowych... Nie będzie wstydu prowadzić tymi dolinowymi dróżkami ludzi... W dzień posprzątają, w nocy syfu nikt tam nie będzie robić. Miejmy nadzieję...

 • Link do komentarza zatroskany wtorek, 07 czerwca 2016 14:45 napisane przez zatroskany

  park miejski też będzie zamykany?

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 07 czerwca 2016 14:19 napisane przez Koryfeusz

  To wina meneli i dzikiej młodzieży. Gdyby myśleli to by tam nie rozrabiali. Brakuje wielu ludziom dyscypliny i ogłady. Chcą pić piwo pod chmurką? Niech przeczytają odpowiednią ustawę. Niech nie wyją nocami tylko zachowują się grzecznie, kulturalnie, spolegliwie. Wtedy nie trzeba będzie zamykać tych terenów zielonych.

 • Link do komentarza Sąsiad doliny wtorek, 07 czerwca 2016 14:05 napisane przez Sąsiad doliny

  Sąsiad - jestem mieszkańcem budynku przylegającego do Doliny i ani mnie, ani mojej rodzinie się ta zmiana nie podoba. Porządni ludzie na dolinie nie zakłócali porządku, a gównarzeria, która to czasami robiła nie będzie miała problemu z przejściem przez płot.

 • Link do komentarza Hans wtorek, 07 czerwca 2016 13:49 napisane przez Hans

  I dobrze, na zachodzie parki w centrach miast też są zamykane na noc.

 • Link do komentarza sąsiad wtorek, 07 czerwca 2016 13:46 napisane przez sąsiad

  I bardzo dobrze! Odetchną mieszkańcy budynków przylegających do Doliny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane