poniedziałek, 13 czerwca 2016 11:18

Wydłużą chodnik na ul. Roosevelta

 
Wydłużą chodnik na ul. Roosevelta archiwum redakcji

Najpóźniej po wakacjach na fragmencie odnowionej w ubiegłym roku ul. Roosevelta pojawi się nowy chodnik. Jest to pierwszy etap jego budowy, realizowany wraz z powstającą tu inną inwestycją.

W ubiegłym roku na odcinku ul. Roosevelta pomiędzy przepustem wodnym, a ul. Rycerską została wykonana nowa instalacja wodno-kanalizacyjna. Po zakończeniu prac ułożono na tym fragmencie nową nawierzchnię oraz ustawiono nowe oświetlenie drogowe. Mieszkańcy tej części miasta od lat wskazywali, że konieczna jest tu budowa chodnika w ciągu tej ulicy. Mimo iż tranzyt oraz większy ruch samochodowy od dawna odbywa się północno-wschodnią obwodnicą miasta, to jednak ilość pojazdów poruszających się ul. Roosevelta wciąż jest spora, co dla pieszych poruszających się poboczem jest wciąż ryzykowne. Brak chodnika staje się jeszcze bardziej dokuczliwy po deszczu, kiedy pojawiają się kałuże. Teraz, dzięki wykonanemu pierwszemu etapowi drogi, można wybudować także chodnik.

Do 20 września wykonawca inwestycji, ogłoszonej w przetargu przez Urząd Miejski, będzie musiał wykonać nowy chodnik na długości 350 metrów, po prawej stronie drogi (patrząc od strony miasta). Zacznie się on od zjazdu na stację benzynową w rejonie skrzyżowania z ul. Rycerską i wykonany zostanie tak, jak ubiegłoroczna inwestycja - do wysokości przepustu wodnego. Planowo chodnik będzie miał szerokość 2 metrów i wykonany zostanie z betonowej kostki brukowej, ułożonej także na zjazdach na posesje. Większym wyzwaniem, które trzeba było wziąć pod uwagę w trakcie projektowania, jest wzmocnienie skarpy na wysokości wspomnianego przepustu, gdzie droga przechodzi na sporej wysokości przez dolinę. Tutaj powstanie konstrukcja z geokraty komórkowej, która ma zapobiec osuwaniu się chodnika, a dla bezpieczeństwa pieszych przed spadnięciem powstanie także barierka.

Wykonawca zostanie wyłoniony 27 czerwca, dlatego należy się liczyć iż prace budowlane ruszą jeszcze w lipcu. Kolejne fragmenty chodnika na ul. Roosevelta będą realizowane wraz z kolejnymi etapami budowy kanalizacji na tej drogi - przedsięwzięcie to planowane jest jeszcze w 2017 i 2018 roku na długości 1,2 kilometra.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Ytman wtorek, 14 czerwca 2016 08:55 napisane przez Ytman

  @normalny , a jak tam problemy komunikacyjne miasta Gniezna ? czy już zostały rozwiązane ? bo to już dwa lata mijaj i jakoś dziwnie uliczne korki się wydłużają

 • Link do komentarza :-) wtorek, 14 czerwca 2016 06:55 napisane przez :-)

  do normalnego - 8 lat niebudowy szpitala za platformy i nie miałeś pytań ? Co do inwestycji wodno-kanalizacyjnych to wszystko masz wykazane na stronie urzędu w zakładce "inwestycje", pokaż w którym miejscu jest te kilkadziesiąt inwestycji wodno-kanalizacyjnych rocznie za budzika bo ja widzę tylko to co jest robione na Roosevelta. A może tobie chodzi o to jak w 2015 r zmniejszyli granice aglomeracji gnieźnieńskiej żeby dopasować miasto do zasięgu kanalizacji wybudowanej na kilkudziesięciu ulicach za kowala w latach 2010-2013 ?

 • Link do komentarza normalny poniedziałek, 13 czerwca 2016 22:53 napisane przez normalny

  ktos tu probuje zdyskredytowac wilka, ale budzik wykonuje takich inwestycji kilkadziesiat rocznie, takze 8 za kowala to slaby wynik.
  a jak tam szpital? juz wybudowany? bo 2 lata mijaja a szpitala jak nie bylo, tak nie ma.

 • Link do komentarza hehehehehehehehehehe poniedziałek, 13 czerwca 2016 19:15 napisane przez hehehehehehehehehehe

  wiki jakiś ty dziwoląg, w artykule masz wyraźnie że chodnik powstanie bo wykonano instalacje kanalizacyjne , tak więc byłoby bez sensu robić chodnik a później rozwalać żeby budować instalacje. Tak samo robiono w poprzednich kadencjach i tak się prowadzi rozsądne inwestycje, najpierw budowano instalacje wodno kanalizacyjne a następnie budowano jezdnie chodniki itd. W latach 2010-2012- 2013 takich inwestycji wodno -kanalizacyjno -drogowych wykonano w Gnieźnie w 24 miejscach tj. średnio 8 w roku. Tak więc jeśli uznajesz jedną podobną taką inwestycję na przestrzeni ostatnich dwóch lat za świetną informację to gratuluję poczucia humoru

 • Link do komentarza Stefan poniedziałek, 13 czerwca 2016 18:07 napisane przez Stefan

  Ten projekt zawiera błąd geometryczny w zakresie bezpieczeństwa ruchu. Otóż jak widać na łukach przy zjeździe obok stacji jak i skrzyżowaniu z ul. Wschodnią obniżony krawężnik zaprojektowany jest zdecydowanie za blisko głównej jezdni (ul. Roosevelta). Nie ma tam wymaganej min. odległości 5m co spowoduje, że po namalowaniu pasów nie będzie zapewnionej strefy buforowej dla pojazdów włączających się do ul. Roosevelta jak i zjeżdżających z nich. Takich miejsc na istniejących skrzyżowaniach jest cała masa i przy odnawianiu pasów powinny być korygowane. No ale przy nowo projektowanych lub przebudowywanych ulicach to już powinno być priorytetowo załatwione. Tak więc pytanie - kto zatwierdził taki projekt, który nie spełnia przepisów i zawiera element potencjalnie zagrażający uczestnikom ruchu? Mało to wypadków na przejściach ostatnio mamy w Gnieźnie? Czy w końcu ktoś to zacznie systemowo naprawiać?

 • Link do komentarza wiki poniedziałek, 13 czerwca 2016 15:31 napisane przez wiki

  swietna informacja. 8 lat trzeba bylo czekac. nowy prezydent dziala.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane