środa, 22 czerwca 2016 10:44

Miasto kupi kolejną nieruchomość na os. Ustronie

 
Działka należąca do Archidiecezji Gnieźnieńskiej Działka należąca do Archidiecezji Gnieźnieńskiej archiwum redakcji

Miasto Gniezno za 450 tysięcy złotych wykupi nieruchomość na os. Ustronie. W ten sposób zamierza połączyć działki, by zyskać jeden duży teren.

Już wkrótce Miasto Gniezno wykupi kolejną działkę, która po scaleniu z pozostałymi stanie się dużą nieruchomością, położoną wzdłuż ul. Spokojnej na osiedlu Ustronie. W ubiegłym roku z budżetu miejskiego zakupiono niezabudowaną posesję, leżącą przy tej samej ulicy. Teraz władze chcą wykupić kolejną nieruchomość, należącą do Archidiecezji Gnieźnieńskiej, częściowo zalesioną o powierzchni 1,29 ha, położoną w bezpośrednim sąsiedztwie (nr 1/5). Koszt zakupu wynosi 456 tys. złotych.

Jest to pierwszy od lat taki zakup nieruchomości przez Miasto Gniezno w innym celu, aniżeli regulacja lub wykup gruntów pod planowane drogi. Dlatego w trakcie ostatniego posiedzenia Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, radni poruszyli tę kwestię pytając o zasadność kupowania nieruchomości przez Miasto: - Jaki jest powód zakupu tej działki? Co tam planujemy w ramach tego planu stworzyć? - pytał radny Krzysztof Modrzejewski. - Zawsze do tej pory spotykaliśmy się z tym, że Miasto sprzedaje nieruchomości, a nie je nabywa. Ponieważ mamy wolne środki, postanowiliśmy aktywnie pojawić się na rynku nieruchomości skupując tereny, które nam w ramach pierwokupu przysługują - przekazał prezydent Tomasz Budasz. Dodał też, że ta część miasta będzie się zmieniać, wskazując na budowę hali widowiskowo-sportowej oraz plan rewitalizacji terenów zielonych nad jeziorem Winiary, który już zaczyna wchodzić w fazę realizacji: - Sądzę, że warto nabyć te tereny w tej atrakcyjnej cenie - dodał.

- Jaki mamy cel w tej przestrzeni, do którego dążymy? - zapytał radny Ryszard Niemann. Prezydent odpowiedział: - To jest lokata naszych środków. Jak mówiłem, za rozsądną cenę korzystamy z prawa pierwokupu. Uda nam się też zgromadzić teren, w którym stuprocentowym właścicielem będzie Miasto Gniezno wokół jeziora. Dzięki temu w dalszych planach rewitalizacji, będziemy mogli myśleć także o tym terenie.

Na wspomnianym obszarze Miasto Gniezno jest już właścicielem działki nr 3 u zbiegu ul. Cichej i Spokojnej (przed torami), a także nr 1/3 przy ul. Spokojnej, przy planowanym skrzyżowaniu z projektowaną drogą. Obie nieruchomości zostaną połączone poprzez wykup działki nr 1/5. Na całym tym obszarze w rękach prywatnych pozostanie jedynie niewielkie gospodarstwo, położone przy ul. Spokojnej (działka nr 2).

5 komentarzy

 • Link do komentarza Jort czwartek, 23 czerwca 2016 08:02 napisane przez Jort

  Tak mało chcą zapłacić za działkę od kleru? Proponuję 1mln złotych a za rok im odsprzedać za 200tys zł. Tak się przecież w Polszy robi.

 • Link do komentarza edek czwartek, 23 czerwca 2016 06:55 napisane przez edek

  rowerzysta część złotego runa już dawno sprzedali , zapomniałeś ? tu kupili teren w granicach miasta to jaki to rozwój ? to nie są tereny inwestycyjne z których byłyby miejsca pracy, prędzej zrobią tam ścieżki do biegania

 • Link do komentarza motocyklista czwartek, 23 czerwca 2016 00:42 napisane przez motocyklista

  Panie rowerzysto, niby gdzie i jak pan widzi ten rozwój Gniezna?

 • Link do komentarza planistka środa, 22 czerwca 2016 21:55 napisane przez planistka

  Czy uważacie, że Gniezno powinno połączyć się z otaczającą je gminą wiejską aby zyskać nowe tereny inwestycyjne zgodnie z wyborczym pomysłem prezydenta Budasza? Zapraszam do wypełnienia krótkiej ankiety: http://tnij.at/gniezno
  Ankieta dla mieszkańców gminy wiejskiej Gniezno: http://tnij.at/gminagniezno
  Z wynikami zapoznają się nasze lokalne władze!

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 22 czerwca 2016 20:48 napisane przez rowerzysta

  Nareszcie, teraz można powiedzieć, że Gniezno się rozwija. Mam nadzieje, że w zamian za tą nieruchomość nie sprzedadzą złotego runa...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane