czwartek, 30 czerwca 2016 14:10

Ul. Roosevelta zostanie szybciej otwarta

 
Ul. Roosevelta zostanie szybciej otwarta fot. Rafał Wichniewicz

Prawdopodobnie jeszcze w trakcie wakacji budowlańcy zakończą prace inwestycyjne w rejonie ul. Roosevelta i tym samym znikną korki i zatory na os. Arkuszewo. Pracom sprzyja dobra pogoda.

Na wspomnianej drodze trwa w tym roku drugi etap prac budowlanych, polegających na realizacji sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. W związku z tym od połowy kwietnia kierujący samochodami prowadzeni są na objazdy przez ul. Wierzbiczany, która z tego powodu niejednokrotnie bywa zakorkowana. Jak się okazuje, utrudnienia mogą potrwać znacznie krócej niż to pierwotnie zakładano.

Jak poinformowało nas Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie, które jest inwestorem na ul. Roosevelta, postęp prac jest bardzo zaawansowany i termin ich zakończenia przewidywany w październiku uległ znacznemu skróceniu. Jak przekazał Mariusz Słomczewski, kierownik Działu Inwestycji i Remontów, obecnie zakończona została budowa kanalizacji sanitarnej, a sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej już w 90%. W przypadku robót drogowych zaawansowanie wynosi 60%. Na kiedy więc planuje się zakończenie wszelkich prac i oddanie drogi do użytku kierowców? - Jeżeli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności to zgodnie z aktualnym harmonogramem sporządzonym przez wykonawcę zakończenie robót budowlanych planowane jest na 5 sierpnia br., natomiast w dniach 8 - 12 sierpnia przewidziane są odbiory końcowe. Pragnę jednak podkreślić, iż podane terminy mogą ulec zmianie - poinformował nas Mariusz Słomczewski.

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że postępowi prac sprzyja dobra pogoda. Brak większych opadów spowodował, że w przeciwieństwie do ubiegłego roku wykopy nie były zalewane przez deszcze ani wody gruntowe, dzięki czemu prace mogły być cały czas prowadzone zgodnie z harmonogramem. Ul. Roosevelta po ukończeniu doczeka się nowej nawierzchni wraz z oświetleniem na całym fragmencie wykonywanym w tym roku - od ul. Rycerskiej do przejazdu kolejowego. Kolejny III i IV etap prac zaplanowany został na 2017 i 2018 rok i dotyczy odcinków od strugi (za ul. Kujawską) w kierunku wschodnim.

3 komentarzy

  • Link do komentarza rura czwartek, 30 czerwca 2016 20:52 napisane przez rura

    Brawo dla dobrej pogody która sprzyjała postępowi prac

  • Link do komentarza Szymon czwartek, 30 czerwca 2016 20:18 napisane przez Szymon

    Brawo dla obecnej ekipy którą pracuje na tym odcinku w porównaniu z potrzebą ekipa to niebo i ziemia, poprzednia ekipa dramat, teraz jest większy ład tych prac i zrozumienie dla pieszych i kierowców,

  • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 30 czerwca 2016 20:06 napisane przez rowerzysta

    W porownaniu do pierwszego etapu wykonywanego w zeszlym roku widac, ze obecna firma jest profesjonalna oraz dobrze zorganizowana. Nawet potrafili otworzyc tymczasowy przejazd do posesji oraz nie wyzywaja kiedy przechodzi sie przez budowe. Jak sie wyrobia wczesniej to chwala im za to.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane