Wydrukuj tę stronę
czwartek, 30 czerwca 2016 14:10

Ul. Roosevelta zostanie szybciej otwarta

 
Ul. Roosevelta zostanie szybciej otwarta fot. Rafał Wichniewicz

Prawdopodobnie jeszcze w trakcie wakacji budowlańcy zakończą prace inwestycyjne w rejonie ul. Roosevelta i tym samym znikną korki i zatory na os. Arkuszewo. Pracom sprzyja dobra pogoda.

Na wspomnianej drodze trwa w tym roku drugi etap prac budowlanych, polegających na realizacji sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. W związku z tym od połowy kwietnia kierujący samochodami prowadzeni są na objazdy przez ul. Wierzbiczany, która z tego powodu niejednokrotnie bywa zakorkowana. Jak się okazuje, utrudnienia mogą potrwać znacznie krócej niż to pierwotnie zakładano.

Jak poinformowało nas Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie, które jest inwestorem na ul. Roosevelta, postęp prac jest bardzo zaawansowany i termin ich zakończenia przewidywany w październiku uległ znacznemu skróceniu. Jak przekazał Mariusz Słomczewski, kierownik Działu Inwestycji i Remontów, obecnie zakończona została budowa kanalizacji sanitarnej, a sieci wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej już w 90%. W przypadku robót drogowych zaawansowanie wynosi 60%. Na kiedy więc planuje się zakończenie wszelkich prac i oddanie drogi do użytku kierowców? - Jeżeli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności to zgodnie z aktualnym harmonogramem sporządzonym przez wykonawcę zakończenie robót budowlanych planowane jest na 5 sierpnia br., natomiast w dniach 8 - 12 sierpnia przewidziane są odbiory końcowe. Pragnę jednak podkreślić, iż podane terminy mogą ulec zmianie - poinformował nas Mariusz Słomczewski.

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że postępowi prac sprzyja dobra pogoda. Brak większych opadów spowodował, że w przeciwieństwie do ubiegłego roku wykopy nie były zalewane przez deszcze ani wody gruntowe, dzięki czemu prace mogły być cały czas prowadzone zgodnie z harmonogramem. Ul. Roosevelta po ukończeniu doczeka się nowej nawierzchni wraz z oświetleniem na całym fragmencie wykonywanym w tym roku - od ul. Rycerskiej do przejazdu kolejowego. Kolejny III i IV etap prac zaplanowany został na 2017 i 2018 rok i dotyczy odcinków od strugi (za ul. Kujawską) w kierunku wschodnim.

3 komentarzy