wtorek, 12 lipca 2016 18:38

Inwestycje budowlane w lipcu

 
Budowa hali widowiskowo-sportowej Budowa hali widowiskowo-sportowej fot. Rafał Wichniewicz

W kilku punktach miasta trwa realizacja kilku nowych budynków, głównie domów wielorodzinnych. Przyjrzeliśmy się postępowi prac przy większości z nich.

Zgodnie z kolejnością zdjęć w galerii, cały czas postępują prace przy kościele budowanym przy ul. Orzeszkowej - obecnie powstaje pokrycie dachowe nad nawą oraz zakrystią. Świątynia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie prawdziwego "zagłębia" budowlanego. Przy ul. Orzeszkowej stoją już praktycznie wykończone dwa bloki mieszkalne, a zadaszenia oraz zamknięcia stanu surowego doczekały się dwa kolejne - przy bloku obok ZOL-u zaczęto już budować kolejny segment budynku. Bliżej ul. Fredry wytyczona została kolejna działka pod następną inwestycję budowlaną - będzie to już piąty tego typu obiekt po tej stronie ulicy.

Równocześnie postępują prace po przeciwnej stronie ul. Orzeszkowej, na terenie pomiędzy kościołem a istniejącymi już tutaj budynkami wielorodzinnymi. Obecnie z planowanego zespołu sześciu bloków, pobudowane zostały już fundamenty pierwszego z nich.

W centrum ostatnich miesiącach rozbudowano kamienicę u zbiegu ul. Tumskiej i św. Wawrzyńca o tylne skrzydło budynku, zapełniając tym samym brakującą tkankę budowlaną tego miejsca. Wykończeniu uległa także strona zewnętrzna Prokuratury Rejonowej przy ul. Słomianka, a obecnie wnętrza już zostały w większości wykończone i całość czeka na przeprowadzkę i zagospodarowanie. W centrum w ostatnich tygodniach nowej elewacji doczekały się także dwie kamienice - u zbiegu ul. Mieszka I i Mickiewicza oraz przy ul. Mieszka I.

Postępują prace na stacji kolejowej Gniezno, gdzie Polskie Linie Kolejowe wyremontowały już część peronu 1, a obecnie postępuje rewitalizacja wiat na peronie nr 2. Docelowo tam także ma się pojawić nowa nawierzchnia z płytek w kolorze piaskowym. Remont trwa także w przejściu podziemnym.

W ostatnich tygodniach wykończono także dwa budynki u zbiegu ul. Lecha, Chrobrego i Sobieskiego. Zarówno budynek mieszkalny przy pierwszej z ulic, jak i blok powojskowy, a obecnie hotel przy trzeciej z nich, zyskały nowoczesną elewację. W przypadku drugiego z obiektów, zaczął on już w części pełnić swoją funkcję, a obecnie remont przeniósł się do tylnej, parterowej części budynku od strony ul. Chrobrego.

Spośród innych prac budowlanych, ujętych na zdjęciach, uwagę zwraca także budowa budynków mieszkalnych z częścią usługową przy ul. Roosevelta (przy Piotrze i Pawle), pawilonu handlowego przy Rondzie im. Żołnierzy Wyklętych oraz wykończona kilka tygodni temu siedziba Sklepu Polskiego przy ul. Orcholskiej.

Ostatnim, dużym akcentem budowlanym jest postępująca inwestycja przy ul. Paczkowskiego, gdzie trwa realizacja hali widowiskowo-sportowej. Obecnie ustawione zostały główne słupy nośne konstrukcji dachowej i stawiane są ściany boczne parterowej części gmachu. Pojawiły się już elementy pod żelbetowe części podtrzymujące widownię.

W galerii nie ujęto wykańczanego budynku mieszkalnego przy ul. Pstrowskiego, hali sportowej przy ul. Sobieskiego oraz bloków przy ul. Wrzesińskiej/Konopnickiej i pomiędzy ul. Matejki a ul. Roosevelta. W najbliższych tygodniach zacznie się realizacja kolejnych obiektów przemysłowych przy ul. Cegielskiego.

4 komentarzy

 • Link do komentarza inga środa, 13 lipca 2016 00:47 napisane przez inga

  Ego - falowiec już kilka razy pojawiał się w tym cyklu a poza tym budowa stanęła na jakiś czas i znowu ruszyła i do tego efektów widocznych w porównaniu do poprzedniego etapu brak... , podoba mi się natomiast w tym cyklu pokazywanie odnawianych elewacji prywatnych i nietylko kamienic!!

 • Link do komentarza Jola wtorek, 12 lipca 2016 22:47 napisane przez Jola

  Praca w Poznaniu a spanie w Gnieźnie. Kto nas tak urządził?

 • Link do komentarza czytelniczka Ewelina wtorek, 12 lipca 2016 22:46 napisane przez czytelniczka Ewelina

  Panie egon, podoba mi się, ze pan żyje inwestycjami realizowanymi na terenie naszego miasta, ale ja i tak podziwiam dziennikarza, ze jemu się chce jeździć i fotografować to wszystko, bo chyba to nie jest łatwa praca? Zdaje się, ze nit przed nim tego nie robił? Dlatego gratulacje od wiernej czytelniczki, bo dzięki temu nie muszę z domu wychodzić, by wiedzieć, co się w Gnieźnie dzieje.

 • Link do komentarza egon wtorek, 12 lipca 2016 21:50 napisane przez egon

  Brakuje przynajmniej 2óch inwestycji, obie Kos-Budu:
  1. Falowiec
  2. Nowe osiedle przy Wrzesińska/ Konopnickiej (planowane 6 bloków- dwa pierwsze już w budowie)...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane