Wydrukuj tę stronę
wtorek, 12 lipca 2016 18:38

Inwestycje budowlane w lipcu

 
Budowa hali widowiskowo-sportowej Budowa hali widowiskowo-sportowej fot. Rafał Wichniewicz

W kilku punktach miasta trwa realizacja kilku nowych budynków, głównie domów wielorodzinnych. Przyjrzeliśmy się postępowi prac przy większości z nich.

Zgodnie z kolejnością zdjęć w galerii, cały czas postępują prace przy kościele budowanym przy ul. Orzeszkowej - obecnie powstaje pokrycie dachowe nad nawą oraz zakrystią. Świątynia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie prawdziwego "zagłębia" budowlanego. Przy ul. Orzeszkowej stoją już praktycznie wykończone dwa bloki mieszkalne, a zadaszenia oraz zamknięcia stanu surowego doczekały się dwa kolejne - przy bloku obok ZOL-u zaczęto już budować kolejny segment budynku. Bliżej ul. Fredry wytyczona została kolejna działka pod następną inwestycję budowlaną - będzie to już piąty tego typu obiekt po tej stronie ulicy.

Równocześnie postępują prace po przeciwnej stronie ul. Orzeszkowej, na terenie pomiędzy kościołem a istniejącymi już tutaj budynkami wielorodzinnymi. Obecnie z planowanego zespołu sześciu bloków, pobudowane zostały już fundamenty pierwszego z nich.

W centrum ostatnich miesiącach rozbudowano kamienicę u zbiegu ul. Tumskiej i św. Wawrzyńca o tylne skrzydło budynku, zapełniając tym samym brakującą tkankę budowlaną tego miejsca. Wykończeniu uległa także strona zewnętrzna Prokuratury Rejonowej przy ul. Słomianka, a obecnie wnętrza już zostały w większości wykończone i całość czeka na przeprowadzkę i zagospodarowanie. W centrum w ostatnich tygodniach nowej elewacji doczekały się także dwie kamienice - u zbiegu ul. Mieszka I i Mickiewicza oraz przy ul. Mieszka I.

Postępują prace na stacji kolejowej Gniezno, gdzie Polskie Linie Kolejowe wyremontowały już część peronu 1, a obecnie postępuje rewitalizacja wiat na peronie nr 2. Docelowo tam także ma się pojawić nowa nawierzchnia z płytek w kolorze piaskowym. Remont trwa także w przejściu podziemnym.

W ostatnich tygodniach wykończono także dwa budynki u zbiegu ul. Lecha, Chrobrego i Sobieskiego. Zarówno budynek mieszkalny przy pierwszej z ulic, jak i blok powojskowy, a obecnie hotel przy trzeciej z nich, zyskały nowoczesną elewację. W przypadku drugiego z obiektów, zaczął on już w części pełnić swoją funkcję, a obecnie remont przeniósł się do tylnej, parterowej części budynku od strony ul. Chrobrego.

Spośród innych prac budowlanych, ujętych na zdjęciach, uwagę zwraca także budowa budynków mieszkalnych z częścią usługową przy ul. Roosevelta (przy Piotrze i Pawle), pawilonu handlowego przy Rondzie im. Żołnierzy Wyklętych oraz wykończona kilka tygodni temu siedziba Sklepu Polskiego przy ul. Orcholskiej.

Ostatnim, dużym akcentem budowlanym jest postępująca inwestycja przy ul. Paczkowskiego, gdzie trwa realizacja hali widowiskowo-sportowej. Obecnie ustawione zostały główne słupy nośne konstrukcji dachowej i stawiane są ściany boczne parterowej części gmachu. Pojawiły się już elementy pod żelbetowe części podtrzymujące widownię.

W galerii nie ujęto wykańczanego budynku mieszkalnego przy ul. Pstrowskiego, hali sportowej przy ul. Sobieskiego oraz bloków przy ul. Wrzesińskiej/Konopnickiej i pomiędzy ul. Matejki a ul. Roosevelta. W najbliższych tygodniach zacznie się realizacja kolejnych obiektów przemysłowych przy ul. Cegielskiego.

Galeria

4 komentarzy