sobota, 16 lipca 2016 17:40

Kolejny parking w miejsce skweru

 
Kolejny parking w miejsce skweru fot. Rafał Wichniewicz

Do jesieni br. kolejny z zieleńców w centrum miasta zostanie w znacznej części zamieniony na parking. Zniknąć ma trawnik oraz kilkanaście krzewów.

To już kolejna inwestycja drogowa, mająca na celu zwiększenie ilości miejsc parkingowych w mieście, realizowana w tym roku. Obecnie kilkadziesiąt miejsc postojowych powstaje przy ul. Żuławy oraz trwają prace przy ul. Konikowo. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Urząd Miasta przystępuje do przetargu na wykonanie parkingu przy ul. św. Wawrzyńca (obok wiaduktu).

W ramach planowanej inwestycji, projekt zakłada powstanie nowych miejsc parkingowych na terenie obecnego skweru pomiędzy ul. św. Wawrzyńca, Kościuszki i Warszawską (najazd na wiadukt). W chwili obecnej teren ten zagospodarowany jest jako zieleniec z ławkami, piaskownicą, trawnikami i krzewami. Projekt zakłada powstanie 46 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz zagospodarowanie pozostałego obszaru, którego około trzecia część pozostanie skwerem. Obecny zieleniec zostanie ograniczony do rozmiarów ok. 16 m x 13 m, gdzie znajdzie się 7 ławek parkowych, a środkowa część terenu zostanie obsadzona niskimi krzewami. Od strony skweru, wzdłuż ul. św. Wawrzyńca powstanie także nowy chodnik.

Całość nawierzchni parkingu, chodnika oraz ścieżek ma być wykonana z kostki brukowej, a jedynie drogi dojazdowe z kostki typu domino, przepuszczającej wodę. Znaczna część miejsc postojowych zlokalizowana zostanie wzdłuż muru oporowego wiaduktu.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, układ parkingu zaprojektowano tak, by uniknąć wycinki drzew. Z planowaną inwestycją koliduje jednak grupa krzewów o łącznej powierzchni ponad 100m2, która zostanie wycięta.

Wykonawca zostanie wyłoniony 1 sierpnia, a na wykonanie wszystkich prac wybrana firma będzie miała czas do 17 października br.

25 komentarzy

 • Link do komentarza jancio poniedziałek, 18 lipca 2016 13:57 napisane przez jancio

  ale będzie miejscówka do picia. Tyle ławek - full exclusive!

 • Link do komentarza hahahahahahahahah poniedziałek, 18 lipca 2016 10:21 napisane przez hahahahahahahahah

  menelstwo będzie miało elegantsze miejsce z nowymi ławeczkami

 • Link do komentarza :-) poniedziałek, 18 lipca 2016 10:04 napisane przez :-)

  adamoo jeżeli wytłumaczeniem ma być menelstwo i wino to takich miejsc nadających się na parkingi jest w Gnieźnie więcej. Najbliższy nadający się do tego skwer jest przy rozwidleniu Wrzesińskiej i Witkowskiej

 • Link do komentarza eliza poniedziałek, 18 lipca 2016 09:56 napisane przez eliza

  adamoo stan tego skweru od dawna powoduje że strach tam dzieci zaprowadzać , no i jak piszesz to menelstwo i wino to już chyba raczej powinno być w zainteresowaniu odpowiednich służb ale jak widać na tym "skwerze" oraz innych miejscach w Gnieźnie to chyba raczej menelstwo i picie wina nie robi wrażenia

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 18 lipca 2016 09:54 napisane przez mieszkaniec

  Do adamoo - pewnie, że łatwiej jest zorganizować parking niż dopilnować porządku i zabrać się za wychowanie społeczeństwa, które nie przestrzega regulaminu miejskiego. No i oczywistym jest, że te menele przeniosą się w inne miejsce przeszkadzając innym mieszkańcom. Będzie kolejny problem i kolejny parking?

 • Link do komentarza Ania poniedziałek, 18 lipca 2016 09:44 napisane przez Ania

  Popieram pomysł utworzenia parkingu. Zmieniajmy nasze miasto na lepsze. Powyższy projekt pokazuje, że można znaleźć kompromis -pozostaną drzewa i miejsce na skwer zieleni z ławkami oraz stworzone zostaną miejsca do parkowania. Brawo!

 • Link do komentarza rak poniedziałek, 18 lipca 2016 09:13 napisane przez rak

  Jak to się mówi, jeśli na temat władzy zaczynają powstawać wiersze, choćby najbardziej liche w swojej poetyckiej formie, to znaczy iż opór wobec działalności takowej zaczyna się wzmacniać;)))))))

 • Link do komentarza beton poniedziałek, 18 lipca 2016 08:17 napisane przez beton

  Lejmy cement, lejmy gdzie się da!
  Budasz betonuje miasto na sto dwa!
  Wytnijmy drzewa, krzewy i rośliny,
  zbudujemy parking dla gnieźnieńskiej rodziny
  Kiedy wieczorem spać idziesz drzewa szumią dumnie
  rano wstajesz i już mieszkasz w betonowej urnie.
  Dziś parkingi na skwerze, jednym oraz drugim - ale my kręcim!
  Jutro zaś usłyszysz też o budowanym - a jakże - trzecim
  Takie to betonowe miasto w końcu będzie
  bo Budasz się czuje jak na swoim okręcie
  Zapomina iż beton przecież nie głosuje
  Na koniec kadencji wrzucimy go w tuje!

 • Link do komentarza adamoo niedziela, 17 lipca 2016 23:37 napisane przez adamoo

  Bardzo dobrze. Dzieci się tam praktycznie nie bawią, jedynie bawi się menelstwo popijając tanie wino i F16. Przynajmniej jakiś pożytek będzie.

 • Link do komentarza Władek niedziela, 17 lipca 2016 23:29 napisane przez Władek

  To mieszkaniec emeryt z ul Wawrzyńca wydeptał ścieżkę do Magistratu,
  by powstał tam Parking

 • Link do komentarza były klient niedziela, 17 lipca 2016 21:28 napisane przez były klient

  ad. klient i inny klient - Widocznie temu marketowi nie zależy na obrotach, bo mają dość drobnych klientów, którzy zapełniają im kasę. Zobaczymy, czy sie to zmieni, jak przyjdzie im nie pracować w niedziele. Może wtedy bardziej będą szanować klientów w obawie o zyski?

 • Link do komentarza Beata niedziela, 17 lipca 2016 21:13 napisane przez Beata

  Na rowery, rozleniwieni gnieźnianie!!!

 • Link do komentarza kierowiec niedziela, 17 lipca 2016 20:20 napisane przez kierowiec

  W dość szybkim tempie ma powstać kolejny parking. Czy to oznacza że podwyższenie cen w strefie parkowania , które miało spowodować większą rotację pojazdów i tym samym zminimalizować problemy z parkowaniem pojazdów , nie sprawdziło się ? Czy należy rozumieć że podwyżka była nastawiona tylko na większe wyciąganie kasy ?

 • Link do komentarza inny klient niedziela, 17 lipca 2016 20:01 napisane przez inny klient

  @ klient - pisaliśmy w tej sprawie jż dwa razy do szefostwa marketu i co? Nic. po prostu coraz więcej klientów omija ten handlowy obiekt nie mając gdzie postawić swojego pojazdu!

 • Link do komentarza klient niedziela, 17 lipca 2016 18:20 napisane przez klient

  w parku przy Sobieskiego też wyznaczyć miejsca pod parkowanie dla podjeżdżających do przedszkola, dla pracowników Starostwa i Policji bo teraz klienci marketu nie mają miejsc do parkowania bo stale są zajęte do południa przez pracowników

 • Link do komentarza Boguś niedziela, 17 lipca 2016 15:58 napisane przez Boguś

  @ elemeledudki - No to będzie się mógł Budasz pochwalić pod koniec swojej kariery prezydenckiej, że się wywiązał z urządzaniem parkingów buforowych. A one są tak buforowe, jak konie koniakowe.

 • Link do komentarza Szymon niedziela, 17 lipca 2016 14:49 napisane przez Szymon

  jeżeli zamiast samochodów parkujących na trawie i miejsca gdzie wieczorem nieraz strach jest przejść, będzie logiczny układ dla samochodów, jakaś nowa ładna trawa, ławeczki, śmietniki to jestem ZA :)

 • Link do komentarza tiritomba niedziela, 17 lipca 2016 11:00 napisane przez tiritomba

  A najlepiej to zlikwidować park miejski i porobić parkingi. jak już, to już. Wszystkie drzewa precz, bo tylko są z nimi kłopoty, krzewy też, bo zasłaniają widoczność, każdemu, który nie posiada jeszcze samochodu kazać kupić auto i turyści będą podziwiać Gniezno, jako najbardziej zmotoryzowane miasto na świecie., A, że same złomy? No to może pomyślą, ze to muzeum motoryzacyjne pod gołą chmurką :-)))

 • Link do komentarza elemeledudki niedziela, 17 lipca 2016 10:47 napisane przez elemeledudki

  @lokator no i zeby było smieszniej to ten parking ma byc tzw. parkingiem buforowym czyli za free !!!

  Poczekam na jego eybudowanie ia potem na NIEMOŹLIWOŚĆ zaparkowania na nim ☺

  Niestrty ale obecni włodarze miasta myslą ze jak zabetonują miasto to ze tym samym umocnia swoje fundamenty wladzy ale myla sie bardzo bo "beton liberalno-komunistyczny" czytaj PO-SLD pelni funkcje poraz oststni w Pierwszrj Stolicy Polski

  Ciekawe co na to nasi radni z RM

 • Link do komentarza Wojtek niedziela, 17 lipca 2016 09:34 napisane przez Wojtek

  Oczywistym jest że miejsc do parkowania brakuje ale żeby pod takie miejsca przeznaczać tereny z zielenią to chyba jakieś nieporozumienie. Powinni budować parkingi wielopoziomowe no i ten parking po koszarach powinien być maksymalnie wykorzystany, może i nawet tam mogliby wybudować taki parking wielopoziomowy dla mieszkańców miasta , w końcu Gniezno nie jest takie duże i z wielu okolicznych ulic można tam sobie dojść pieszo. Takie zabieranie terenów zieleni pod parkingi do niczego dobrego nie doprowadzi i nie dziwmy się że miasta są zalewane po deszczach.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane