poniedziałek, 18 lipca 2016 15:17

Konkurs na ul. Rzeźnicką raz jeszcze

 
Konkurs na ul. Rzeźnicką raz jeszcze archiwum redakcji

Tym razem bez konferencji i obszernych zapowiedzi, za to po cichu i już nie tak szybko - Urząd Miasta ogłosił kolejny konkurs na koncepcję dla deptaku na ul. Rzeźnickiej.

Minął miesiąc, odkąd 14 czerwca wiceprezydent Jarosław Grobelny zorganizował konferencję ws. ogłoszenia konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej i zmiany funkcji dla ul. Rzeźnickiej na strefę pieszą. Przedstawiony terminarz przewidywał, że do 30 czerwca br. złożone zostaną wnioski o dopuszczenie do udziału przez zainteresowane biura projektowe, jednak jak informowaliśmy wkrótce po tym, do wyznaczonego terminu nie wpłynęła żadna oferta (zobacz także: Ul. Rzeźnicka bez zainteresowania).

W odpowiedzi na to, urzędnicy postanowili ogłosić kolejny konkurs, jednakże tym razem pierwotny terminarz został nieco rozciągnięty. Ogłoszenie konkursu nastąpiło 18 lipca br., a czas składania pytań formalnych został wydłużony do 14 dni (wcześniej 9), podobnie jak okres udzielania odpowiedzi.

Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wyznaczone zostało na 12 sierpnia br., a więc trwać będzie dłużej niż miało to miejsce pierwotnie. Na wykonanie prac zainteresowani (jeśli się tacy znajdą), będą mieli czas już nie do 31 sierpnia, ale do 31 października. Ogłoszenie wyników konkursu, po poprzedzającej ją prezentacji prac i przeprowadzeniu konsultacji społecznych, będzie miało miejsce 30 listopada 2016 roku.

Wysokość nagrody nie uległa zmianie - dla autora koncepcji - 8 tys. złotych oraz za dokumentację kosztorysowo-projektową 40 tys. brutto.

2 komentarzy

  • Link do komentarza kwejk poniedziałek, 18 lipca 2016 17:25 napisane przez kwejk

    Zanim zrobiono deptak na półwiejskiej w poznaniu, to najpierw po prostu ją zamknięto dla ruchu kołowego, a później była przebudowa. Skoro to ma być deptak, to czemu już teraz nie ograniczą ruchu? Przecież i tak jest koszmar z minięciem się na tej drodze, a tak przynajmniej kierowcy zaczną się przyzwyczajać, że samochody parkować powinni gdzie indziej

  • Link do komentarza Eliza poniedziałek, 18 lipca 2016 16:11 napisane przez Eliza

    Super...Jest tak wąską uliczką i wjeżdżanie na deptak,żeby wyjechać i zawrócić jest okropne.
    Ostatnio mało by mnie nie potrącono*
    Siedzenie w ogródkach też mało przyjemne...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane