czwartek, 28 lipca 2016 08:49

Na ul. Pocztowej powstanie sygnalizacja świetlna

 
Na ul. Pocztowej powstanie sygnalizacja świetlna fot. Rafał Wichniewicz

W związku z przeniesieniem przedszkola na ul. Pocztową, dla bezpieczeństwa przechodzących przez drogę na pobliski parking powstanie sygnalizacja świetlna.

W ciągu miesiąca ma zostać wykonana nowa siedziba Przedszkola nr 12, które zostanie przeniesione z dotychczasowej lokalizacji przy ul. Kościuszki do budynku Gimnazjum nr 2. W związku z tym w pobliżu powstanie kilka inwestycji, m.in. plac zabaw oraz parking. Ostatnie z przedsięwzięć jest obecnie w realizacji, a 27 lipca br. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. Pocztową.

Jak zawarto w charakterystyce inwestycji: - Realizacja budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. Pocztowej polepszy parametry bezpieczeństwa ruchu na tym obszarze drogowym. Dwa słupy z sygnalizatorami świetlnymi (wykonanymi w technologii LED) dla kierowców oraz pieszych zostaną ustawione przy przejściu dla pieszych, znajdującym się przed zakrętem w ul. Konikowo (jadąc od strony ul. Chrobrego). Sygnalizatory będą przełączały się na zielone światło dla przechodniów po naciśnięciu przycisku.

W związku z inwestycją będzie musiała powstać niezbędna instalacja sieciowa. Sygnalizacja świetlna na ul. Pocztowej pojawi się najpóźniej do końca września 2016 r.

8 komentarzy

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 29 lipca 2016 22:06 napisane przez rowerzysta

  Uwazam, ze jezeli bedzie tam przedszkole, jest zbudowany parking zeby nie parkowac byle gdzie, to swiatla w tym miejscu sa wskazane. Budynek ten jak i przejscie dla pieszych a takze parking nie bedzie sluzyl tylko i wylacznie przedszkolakom. Mam nadzieje tylko, ze swiatla dla pieszych beda wywolywane za pomoca przycisku.

 • Link do komentarza bartas piątek, 29 lipca 2016 14:54 napisane przez bartas

  Stefan, przejście zatwierdzą ci sami urzędnicy, którzy parę metrów obok zatwierdzili powstanie parkingu w odległości mniejszej niż wymagana przepisami.

 • Link do komentarza rodzic piątek, 29 lipca 2016 13:09 napisane przez rodzic

  Znając życie i tak ludzie będą przebiegać albo na wysokości wjazdu do gimnazjum, albo dalej, gdzie dawniej były pasy. Wygoda ponad bezpieczeństwo, chyba, że będą barierki wszędzie

 • Link do komentarza Stefan piątek, 29 lipca 2016 11:05 napisane przez Stefan

  Zamiast przenieść przejście z miejsca nomen omen nie zgodnego z zasadami BRD (np. na prostą już na ul. Konikowo) to się utwierdza ten nieład i wydaje kolejne pieniędze. Pytanie - jaki urzednik zatwierdzi taki projekt, który nie spełnia w/w zasad? Jak się planuje takie sprawy skoro najdalej rok temu zlikwidowano własnie takie przejście na ul. Konikowo, a teraz się tu buduje parking i to przejście byłoby lepsze? Czy ktoś nad tym panuje?

 • Link do komentarza as czwartek, 28 lipca 2016 14:17 napisane przez as

  Kto ma kupić świeżo wyremontowany budynek po przenoszonym przedszkolu na Kościuszki?

 • Link do komentarza mo-mo czwartek, 28 lipca 2016 14:17 napisane przez mo-mo

  Powiem tak - światła w tym miejscu to nieszczęście dla pieszych. Piękny łuk, zielone dla pieszego osłabi jego czujność, kierowca będzie zaskoczony czerwonym i bęc - tragedia murowana !!!
  Jak ktoś powiedział wcześniej - spowolnienie ruchu = bezpieczeństwo. Światła w tej lokalizacji = tragedia.

 • Link do komentarza emisariusz czwartek, 28 lipca 2016 12:18 napisane przez emisariusz

  to skrzyżowanie można by było spowolnić na wiele innych sposobów, ale uchwycono się najprostszego, zatrzymującego ruch w tym miejscu, przez co emisja spalin będzie większa od stojących pojazdów, aniżeli jadących wolno cały czas. Daleko nam do Zachodu

 • Link do komentarza Przedszkolanka czwartek, 28 lipca 2016 12:16 napisane przez Przedszkolanka

  Na ul.Sobieskiego też poproszę o światła przy przedszkolu!Ruch tam ogromny,ale jakoś rodzice dają rade na przejściu.Tam gdzie ograniczenie do 30,ostry zakręt przed którym trzeba zwolnic jeszcze światła?! Nie mam nic przeciwko bezpiecznym przejścią,ale są miejsca bardziej niebezpieczne i tam świateł brak.Chyba prezydenta znajomi bedą tam prowadzić dzieci że tak bardzo zadbał o ten teren.Oby tylko ci którzy prowadzą dzieci pieszo nóg na chodnikach nie połamali,no chyba że w planach też jest rozłożenie czerwonego dywanu do przedszkola:)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane