poniedziałek, 01 sierpnia 2016 09:00

Nowe strefy rekreacji dla trzech osiedli

 
Nowe strefy rekreacji dla trzech osiedli archiwum redakcji

Ogłoszono przetarg na wykonanie placów zabaw i stref rekreacji dla seniorów na os. Pławnik, os. Pustachowa i przy ul. Witkowskiej - wszystkie w ramach budżetu obywatelskiego.

W ramach projektów, zgłoszonych przez mieszkańców w 2015 roku, do końca września br. przy ul. Witkowskiej (pomiędzy blokami nr 30 i 34), na os. Pławnik przy ul. Sosnowej oraz przy ul. Gębarzewskiej na os. Pustachowa, powstaną tereny rekreacyjne w postaci stref dla seniora i placów zabaw. Przetarg na wykonanie obiektów ogłosił Zarząd Zieleni Miejskiej, w którego zakres działań wchodzi także nadzorowanie takich miejsc na terenie Gniezna.

Pomiędzy blokami przy ul. Witkowskiej powstanie plac zabaw (zamykana piaskownica, huśtawka oraz ważka miejska). Ponadto pojawią się ławki, kosze na śmieci i tablica informacyjna z regulaminem. Cały teren będzie ogrodzony, zagospodarowany zielenią oraz powierzchnią z kostki betonowej oraz piasku na terenie placu zabaw. Pomiędzy blokami nr 30 i 32 pojawi się strefa aktywności dla seniorów (orbiterek eliptyczny/trenażer nóg i rąk - narty biegowe, przywodziciel nóg siedzący/stojący przywodziciel nóg oraz wyciskanie siedząc/wyciąg górny).

Na os. Pławnik (ul. Sosnowa, przy wyjeździe poza teren osiedla) powstanie plac zabaw  i strefa aktywności dla seniorów - pierwszy z nich wyposażony ma zostać w osiem atrakcji, m.in. bujaki sprężynowe, huśtawki, karuzele, a także betonowy stół do tenisa stołowego. Dla starszych mieszkańców czekać będą m.in. orbiterki, trenażer, rowerek oraz koła tai chi. Nawierzchnia zostanie zagospodarowana podobnie, jak na terenie placu zabaw przy ul. Witkowskiej. Cały teren zostanie ogrodzony na większej powierzchni, gdyż pobliski teren zostanie także zajęty m.in. pod planowane do budowy w kolejnym roku boisko.

Na terenie os. Pustachowa powstanie strefa aktywności dla seniorów - w rejonie stawku, tuż przed istniejącym już placem zabaw. Ustawiony zostanie m.in. orbiterek, przywodziciele nóg, rowerek, prasa nożna i koła tai chi.

Wszelkie prace mają zostać wykonane najpóźniej do końca września br.

1 komentarz

  • Link do komentarza ROBERT poniedziałek, 01 sierpnia 2016 21:20 napisane przez ROBERT

    Jestem zaintersowny,ale termin bardzo krótki*Proszę o podanie dokładnych danych,żeby się skontaktować.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane