czwartek, 04 sierpnia 2016 13:29

Teatr chce zmienić swoje wnętrza

 
Teatr chce zmienić swoje wnętrza archiwum redakcji

Otwarte pomieszczenia Teatru im. Aleksandra Fredry już wkrótce zmienią swoje oblicze. Planowany jest m.in. remont foyer oraz elementów górnej części sali widowiskowej.

W ramach przetargu ogłoszonego przez tytułową instytucję, planuje się remont dachu oraz wnętrza budynku, w skład którego wchodzą prace rozbiórkowe i budowlane. Zdemontowane mają zostać m.in. istniejąca stolarka drzwiowa, parapety wewnętrzne, balustrady, instalacja elektryczna, fotele widowni, szatnia czy obudowa naścienna konstrukcji oświetlenia scenicznego. Część z nich zastąpią nowe konstrukcje, a całość obejmie także nowe wykonanie szpachlowania i malowania ścian. Fotele górnej widowni mają zostać poddane renowacji, a wszystkie pozostałe drewniane elementy mają zostać zabezpieczone środkami przeciwpożarowymi. Podłogi zostaną wyłożone nowymi wykładzinami.

Sama konstrukcja dachu zostanie zakonserwowana. Elementy stalowe kratownicy, której trzyma się sufit nad salą widowiskową, zostaną poddane naprawie powłoki antykorozyjnej. Elementy drewniane również zostaną zabezpieczone powłokami przeciwpożarowymi.

W ramach drugiego zadania wykonawca podejmie się przebudowy pomieszczenia wentylatorni na salę prób. Poprzednie przetargi w tym zakresie nie doszły do skutku, dlatego zadanie to zostało połączone wraz z ww. inwestycjami.

Całość prac powinna zostać wykonana do 30 listopada 2015 roku, przy czym realizacja konserwacji sali widowiskowej musi być ukończona do 30 września br.  Jest to już kolejny przetarg, ogłoszony przez Teatr w tym zakresie. W przypadku wcześniejszych podejść do przedsięwzięcia, propozycje składane przez potencjalnych wykonawców znacznie przekraczały kwotę, jaką instytucja planowała przeznaczyć na to zadanie - 984 tys. złotych. Na początku lipca jedyna złożona oferta opiewała na sumę 1 mln 719 tys. złotych. Zainteresowane firmy mogą składać dokumenty do 16 sierpnia br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane