poniedziałek, 08 sierpnia 2016 13:32

Będą czyścić Jezioro Winiary, by znów otworzyć kąpielisko

  mn
Będą czyścić Jezioro Winiary, by znów otworzyć kąpielisko źródło: Google Street View

Od wtorku 9 sierpnia na jeziorze Winiary ma się rozpocząć działanie, które ma na celu zapobiegnąć dalszemu rozwojowi sinic.

Po wystąpieniu sinic, co miało miejsce w ubiegłym tygodniu, pozostawiono czas naturze na reakcję i samooczyszczenie akwenu. Sprzyjała temu chociażby pogoda i stosunkowo niska zawartość fosforu w wodzie. Niestety, jezioro samo nie poradziło sobie z sinicą, stąd decyzja o podjęciu interwencji chemicznej. Od wtorku rozpocznie się zabieg mobilnej aeracji pulweryzacyjnej z precyzyjną inaktywacją fosforu, mający na celu likwidację zakwitów sinic.

Zabieg ten pozwoli na szybką eliminację sinic i umożliwi ponownie otwarcie kąpieliska. Wcześniej podjęte działania, czyli wykaszanie rdestnicy kędzierzawej w ilości 2,7 tony, ograniczyły i opóźniły występowanie zakwitów sinic. Efekt podjętych działań będzie widoczny już w tym tygodniu. Wówczas jezioro będzie w pełni bezpieczne dla kąpiących się osób - informuje Urząd Miasta.

2 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 08 sierpnia 2016 19:59 napisane przez mieszkaniec

    Ale to już było...Ktoś Nas tutaj buja, a kasa leci

  • Link do komentarza Stefan12 poniedziałek, 08 sierpnia 2016 15:35 napisane przez Stefan12

    "Wcześniej podjęte działania, czyli wykaszanie rdestnicy kędzierzawej w ilości 2,7 tony, ograniczyły i opóźniły występowanie zakwitów sinic. "

    Skąd to przekonanie? W zeszłym roku rdestnica nie była wykaszana i kąpielisko też zostało zamknięte ze względu na sinice o tej samej porze.
    A było o wiele cieplej i mniej opadów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane