Wydrukuj tę stronę
środa, 10 sierpnia 2016 11:51

„Przemeblowania” na Targowisku

 
„Przemeblowania” na Targowisku fot. Rafał Wichniewicz

Od kilku tygodni stoły z górnej części płyty targowej przy Placu 21 Stycznia zostały przeniesione na dolną. Jakie zmiany są szykowane w tym miejscu?

Ponad dwa lata po otwarciu nowego Targowiska władze miasta postanowiły wprowadzić pewne modyfikacje. Jest to efekt widocznego mniejszego zainteresowania jedną z jego części (od samego początku funkcjonowania). 

Zmiana ma być też odpowiedzią na apele sprzedających, którzy woleli korzystać z niższego poziomu placu: - Na prośbę samych kupców Miasto Gniezno w miesiącu lipcu 2016 r. przestawiło na stałe 38 sztuk stołów handlowych - betonowych z górnej na dolną płytę targowiska, od strony ul. Wawrzyńca. Dodatkowo, z uwagi na zastrzeżenia kupców co do szerokości stołów,  podjęta została decyzja o połączeniu dwóch stołów jako jedno miejsce handlowe - przekazała nam Anna Dzionek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Jak udało się nam dowiedzieć, jest to dopiero wstęp do dalszych zmian, jakie mają pojawić się na Targowisku. Docelowo bowiem kilka zamykanych straganów, które obecnie znajdują się jeszcze w części, gdzie do niedawna znajdowały się stoły, mają także zostać przeniesione na dolną płytę.

Co zatem pojawi się na górnej, "uwolnionej" części Targowiska? - Na tym obszarze docelowo ma powstać obiekt gastronomiczny. Miasto Gniezno posiada już wizualizację wraz z koncepcją budowy powyższego obiektu uzgodnioną z Miejskim Konserwatorem Zabytków - odpowiedziała Anna Dzionek. Jak dodała, wspomniana wizualizacja obiektu gastronomicznego wraz z koncepcją zostanie udostępniona na stronach internetowych Miasta Gniezna oraz przedstawiona w formie banneru na targowisku: Informacja o możliwości zainwestowania w lokal gastronomiczny na targowisku zostanie także przekazana podmiotom potencjalnie zainteresowanym. Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać się do Wydziału Rozwoju Miasta w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Galeria

17 komentarzy