wtorek, 16 sierpnia 2016 11:29

Nowa inwestycja – ul. Grzybowo 34

 

W centrum miasta w miejscu rozebranej przed dwoma laty kamienicy, powstanie nowoczesny budynek z przeznaczeniem na usługi i mieszkania.

Przez lata teren u zbiegu ul. Krzywe Koło i Grzybowo był zaniedbany. Po rozbiórce opuszczonej i zawalonej kamienicy oraz późniejszym wywiezieniu zalegającego tu gruzowiska, niedawno ruszyły prace budowlane związane z planowanym tu przedsięwzięciem. Nowy właściciel posesji postawił sobie za cel przywrócenie temu miejscu funkcji nie tylko mieszkaniowej.

Firma Good Investment, która jest realizatorem inwestycji, zakłada powstanie w tym miejscu pięciokondygnacyjnego budynku. Piwnica ma zostać zagospodarowana na potrzeby lokalu usługowego, który znajdzie się w przeszklonym parterze. Kolejne dwa poziomy budynku mają zostać zagospodarowane na funkcje mieszkaniowe lub usługowe - oba piętra będą miały powierzchnię około 250m2 każdy. Ostatni poziom, który będzie jednocześnie trzecim piętrem budynku, stanowić ma apartament o powierzchni ponad 160m2 z tarasem. Z uwagi na niewielką powierzchnię działki, planuje się umieszczenie jedynie niewielkiego podwórka w formie patio.

Zarówno bryła budynku, jak i jego ozdobna elewacja z tonami bieli i szarości zyskała pełną akceptację Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gnieźnie. Firma Good Investment przekazała nam, że działka, na której zostanie umiejscowiony nowy budynek, została przebadana przez specjalistów z zakresu archeologii i znajduje się pod stałym ich nadzorem.

Obecnie (sierpień 2016 r.) z uwagi na konieczność wzmocnienia sąsiadującego budynku, trwają intensywne prace przy fundamentach (techniką ścian szczelinowych) przyszłego budynku. Sam obiekt inwestor planuje wykonać do września 2017 roku.

16 komentarzy

 • Link do komentarza gosc poniedziałek, 11 września 2017 13:05 napisane przez gosc

  ktos wie na jakiej stronie mozna obejrzec te mieszkania?

 • Link do komentarza antyPO niedziela, 21 sierpnia 2016 11:27 napisane przez antyPO

  Bzyk, nie tylko Grzybowo, a pół miasta wymaga rewaloryzacji. No, ale ważniejsza jest plaża na kamienistym bruku, niż poważne traktowanie najważniejszego urzędu przez włodarza w Gnieźnie. Ale, jak wybraliście, tak macie.

 • Link do komentarza bzyk sobota, 20 sierpnia 2016 23:34 napisane przez bzyk

  cała ulica Grzybowo wymaga remotu kamienic. Wstydliwa wizytówka w centrum miasta .

 • Link do komentarza tutejszy środa, 17 sierpnia 2016 14:17 napisane przez tutejszy

  Roland, racja, ale z tego, co wiadomo, ta mała przylepka jest związana z tym większym domkiem obok i to jest niestety wspólnota mieszkaniowa, ale prezydent gdyby chciał i zależałoby mu na uporządkowaniu tego miejsca, to by sprawę szybko załatwił. Trzeba tylko dobrej chęci i pojęcia szybkiej decyzji. To samo z tymi chlewikami od strony Krzywego Koła. Zamknąć wyjazd na ulice, bo nie spełnia wymogów i sprawa załatwiona. A tak to jest tam bajzel i wynajmowanie miejsc pod parkowanie obcych aut, jak twierdzą okoliczni mieszkańcy.

 • Link do komentarza Roland środa, 17 sierpnia 2016 12:50 napisane przez Roland

  A mi tam się podoba. Nie jest to projekt idealny ale jeden z lepszych w Gnieźnie. Do drugiego piętra budynek pasuje do reszty zabudowy. Jest tylko nowoczesny. Jedynie trzecie piętro, faktycznie już nie. Do tego widok z tego tarasu będzie "bardzo ciekawy". Nie rozumiem tylko czemu nikt na siłę nie wykupił tej szopy która będzie tam wciśnięta jak klocek w du...e. Ten budyneczek powinien być wyburzony przy takiej inwestycji. A nowy budynek powinien być przyklejony do dużej kamienicy.

 • Link do komentarza Ryszard środa, 17 sierpnia 2016 11:06 napisane przez Ryszard

  Miastowy masz może i racje. Ale miło by było zobaczyć zmianę, której liczę, że mamy przedsmak teraz sam piszesz o kolorach budynku na rogu Chrobrego i Łubieńskiego, a teraz zgoda na tak nowoczesny projekt budynku. Może i urzędnicy miejscy a przede wszystkim konserwator, który jest osobą decyzyjną w tej kwestii, też ma dosyć szarości i monotonności zabudowy naszego miasta. Liczę na to ( może i naiwnie) ale cóż, lepiej tak nisz narzekać, wiecznie , może i w taki sposób uda się kogoś u władzy zmotywować do zmian . Wiem utopijne myślenie , ale ja tak wole . Pozdrawiam wszystkich Miłego dnia.

 • Link do komentarza Mirowski środa, 17 sierpnia 2016 10:53 napisane przez Mirowski

  Ta nadbudowa jest za ciężka i nie pasuje ani trochę do otoczenia. Szczególnie przy tej niskiej chałupce, której na pewno nie da się ani wyburzyć ani zmienić.

 • Link do komentarza miastowy środa, 17 sierpnia 2016 09:42 napisane przez miastowy

  Ryszard zagalopowałeś się z tymi kolorami. Miejski konserwator jest zdecydowanym przeciwnikiem kolorów i lubi miasto szaro-bure. Aż się wierzyć nie chce, że zezwolił na kolory budynku na rogu Chrobrego i Łubieńskiego.

 • Link do komentarza qer środa, 17 sierpnia 2016 09:23 napisane przez qer

  Wreszcie ten rejon zacznie wyglądać...

 • Link do komentarza Ryszard środa, 17 sierpnia 2016 00:39 napisane przez Ryszard

  Jak dla mnie to chyba najlepsze co mogło spotkać tą ulice. Ten budynek będzie jak świeży oddech w tej nieciekawej dzielnicy, w której brakuje kolorów i optymizmu życia. Brawo dla inwestora, że postanowił taki nowoczesny budynek tam postawić. Mam nadzieje, że ten budynek będzie początkiem zmian na tej ulicy. Pozdrawiam .

 • Link do komentarza Benia wtorek, 16 sierpnia 2016 23:47 napisane przez Benia

  Mili panowie, zachłysnęliście się nowoczesnością, a ona wcale nie jest ani taka ładna, ani nie pasuje do otoczenia. Ten budynek mógł mieć lepszą bryłę i to wcale nie znaczy, żeby nic nie robić, jak pisze "Jędraszewski". Trzeba robić, ale robić dobrze i ze smakiem.Wystarczy popatrzeć na odbudowane miasta u naszych sąsiadów na zachodzie i pozazdrościć im architektów. A w Gnieźnie ostatnimi laty jest misz-masz. Nawet kilkutonowa fontanna sika, jak z kranu u mojej babci na wsi.

 • Link do komentarza koneser sztuki wtorek, 16 sierpnia 2016 20:57 napisane przez koneser sztuki

  @ Fryderyk - może i ten budynek mógłby być duży, ale na pewno o innym kształcie, własnie nawiązującym do budynków sąsiednich. Niestety, w Gnieźnie, mieście, które powinno nawiązywać do historii jest coraz więcej koszmarków.

 • Link do komentarza Jędraszewwski wtorek, 16 sierpnia 2016 20:43 napisane przez Jędraszewwski

  Fantastyczna architektura budynku .Nareszcie w Gnieźnie powstają nowoczesne budynki np. ul.Lecha, Chrobrego,Targowsko przepiękne,nowoczesne,funkcjonalne itp ( mamy XXI wiek ).A od zawsze w Gnieźnie każda myśl. pomysł, inwestycja jest skrytykowana .Najlepiej nic nie robić i tkwić w średniowieczu .

 • Link do komentarza Wiktor wtorek, 16 sierpnia 2016 19:57 napisane przez Wiktor

  super ,orzeźwiający trend nowoczesnej architektury w tę ponurą dzielnicę,apartament na ostatniej kondygnacji z tarasem gratulacje,życzę pomyślnej realizacji projektu

 • Link do komentarza Fryderyk wtorek, 16 sierpnia 2016 19:00 napisane przez Fryderyk

  Budynek zdecydowanie za duży w stosunku do okolicznych domów. Brak mu też nawiązań "retro", które by go upodobniły do stylu przedwojennych fasad.

 • Link do komentarza mieszkaniec Krzywego Koła wtorek, 16 sierpnia 2016 11:55 napisane przez mieszkaniec Krzywego Koła

  Boże, a co z tymi chlewikami przylegającymi do tej działki od ulicy Krzywe Koło?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane