poniedziałek, 22 sierpnia 2016 13:00

Autobusy zamiast drzew - wkrótce przebudowa

 
Autobusy zamiast drzew - wkrótce przebudowa archiwum redakcji

Zgodnie z planami władz miasta, najpóźniej do połowy listopada przed teatrem powstanie zatoka autobusowa.

Sprawa była już wielokrotnie poruszana publicznie w Internecie oraz na posiedzeniach komisji Rady Miasta. Na nic jednak zdały się apele kilku działaczy (z których część się później wycofywała), aby zrezygnować z pomysłu i pozostawić ciąg zieleni, jaki od lat funkcjonuje na ul. Mickiewicza. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie kilkudziesięciometrowej zatoki w miejsce kilku rosnących do niedawna drzew. 

To właśnie o sytuację drzewostanu w tym miejscu rozchodziła się sprawa budowy zatoki autobusowej. Mimo iż część rosnących w tym miejscu jest wyschniętych, część radnych broniła stref zieleni w mieście, sugerując iż można dokonać  nowych nasadzeń. Tymczasem władze miasta w swojej odpowiedzi przyznały, że takie zostaną dokonane, ale na obrzeżach miasta. Teraz swoją decyzję przypieczętowały, ogłaszając przetarg na wykonanie zatoki przed teatrem - wszystko w imię bezpieczeństwa gości wspomnianej instytucji: - Z uwagi na problemy komunikacyjne w czasie trwania spektakli w teatrze - postój autobusów w pasie jezdni, uniemożliwiający ruch dwukierunkowy oraz przebieganie przez jezdnię dzieci przywożonych do teatru w miejscach niedozwolonych, zachodzi konieczność budowy zatoki autobusowej. Obecna nawierzchnia chodnika jest zniszczona, posiada nierówności poprzeczne oraz podłużne, co również kwalifikuje ją do remontu - czytamy w dokumentacji.

Jak przebiegnie inwestycja? - W miejscu istniejącego pasa zieleni zostanie wybudowana zatoka autobusowa z kostki kamiennej granitowej. Z uwagi na kolizję istniejącego zagospodarowania terenu z planowaną zatoką autobusową zakłada się przestawienie dwóch lamp oświetleniowych oraz wycinkę czterech drzew - czytamy w dalszej części specyfikacji.

W ramach inwestycji powstanie nowy chodnik z kostki betonowej typu granit epoka na długości skweru, a także wykonana zostanie zatoka o długości 30 metrów. Krawężniki granitowe będą pozostawione, a przy wjeździe na miejsce postojowe zostaną obniżone. Dwie latarnie istniejące w tym miejscu zostaną przestawione bliżej chodnika. Całe przedsięwzięcie ma zostać wykonane najpóźniej do połowy listopada br.

15 komentarzy

 • Link do komentarza ramol70 wtorek, 23 sierpnia 2016 10:41 napisane przez ramol70

  blondie - jeśli jestes blondynką, to naprawdę spostrzegawczą, faktycznie tylko przed teatrem drzewa zachorowały - coś mi tez śmierdzi!!

 • Link do komentarza poddany wtorek, 23 sierpnia 2016 10:36 napisane przez poddany

  Blondie, oczy tej władzy widzą tylko to, co im wygodne, brudu nie widzą, bo ich kierowcy wożą. Niestety, władza odstaje od swoich poddanych coraz bardziej.

 • Link do komentarza smakosz wtorek, 23 sierpnia 2016 10:22 napisane przez smakosz

  gala królikowa oraz lansowanie tych co tam co wieczór częstują akwawitą, czystą, czyściochą, gorzałą, krzakówką, księżycówką, monopolką, siwuchą, berbeluchą i co tam jeszcze serwują, tylko jak potem dojść do zatoki.....

 • Link do komentarza blondie wtorek, 23 sierpnia 2016 09:27 napisane przez blondie

  dziwnym trafem uschło pięć bodajże drzew przed teatrem nigdzie indziej takiego pomoru nie zanotowały moje oczęta..... coś mi tu ktoś wylał?! ktoś mi tu czymś podlał te drzewa?! tak jakby szukano pretekstu do wycięcia!! głupota po prostu grzeszą władze miasta, ze tego nie widzą!

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 23 sierpnia 2016 08:15 napisane przez EagleEye

  @aktorka Aj tam jakieś tam Oskary to pikuś tam będą się lansować przy znanej na cały świat gali wręczania Królików gdzie większość gości to grono urzędników ;-)

 • Link do komentarza hahahahahahahahaha wtorek, 23 sierpnia 2016 06:49 napisane przez hahahahahahahahaha

  Jak znam życie to ta zatoka zostanie tak wykorzystana jak te wyznaczone miejsca do parkowania jednośladów gdzie teraz stoją dwuślady i nie ma na to reakcji. Pewnie za jakiś czas się przekonamy komu to będzie przydatne.

 • Link do komentarza miastowy poniedziałek, 22 sierpnia 2016 22:34 napisane przez miastowy

  Ad.gracja, ty chyba jesteś inżynierem. Na taki pomysł to w tym Gnieźnie jakoś nikt nie wpadł, po prostu rewelacja. Jest jeszcze czas, by prezydenccy urzędnicy to przemyśleli. Będzie i wilk syty i owca cała. A z tym przystankiem koło dawnego kina Polonia to już dawno powinni zrobić porządek. Autobus jeden, a czasem nawet dwa korkują ulicę bo czekają na zielone światło, robi się rząd pojazdów i zamieszanie na skrzyżowaniu Mickiewicza/Chrobrego/Sienkiewicza. Przecież Budasz jest specjalistą od komunikacji miejskiej i że on na to nie wpadł do tej pory, to niezrozumiałe. Mają w tej miejskiej kasie za dużo pieniędzy? Trawniki (takie pseudo, bo to chwasty na ogół) w centrum nie wykaszane, zielsko wyrasta między płytkami, które i tak są nie równe, że można nogi wykręcać, a on funduje nie miejskiemu wcale teatrowi zatokę parkingową dla kilku autobusów w roku! Przecież ten teatr to chyba niedługo upadnie i ta zatoka zostanie jako historyczna pamiątka po rozrzutnym prezydencie.

 • Link do komentarza marzycielka poniedziałek, 22 sierpnia 2016 21:46 napisane przez marzycielka

  tiaaa, ta gala oskarowa jest wielce prawdopodobna, widzę to ostatnio jak pan prezydent ćwiczy prawidłową postawę podczas ostatnich występów na konferencjach przeróżnych..... gala, gala, gala i czerwony, czerwony czerwony dywan.... się rozmarzyłam.....

 • Link do komentarza aktorka poniedziałek, 22 sierpnia 2016 20:18 napisane przez aktorka

  cóż, coś czuję, że ta zatoka będzie służyć czemuś czego nikt się nie spodziewa,....
  pewnie zagości u nas oskarowa gala i wszyscy z prezydentem tego królewskiego miasta jako gospodarza tej imprezy będą wysiadać w blasku fleszy przy tej zatoce by potem stąpac po czerwonym dywanie.....

 • Link do komentarza gracja poniedziałek, 22 sierpnia 2016 20:15 napisane przez gracja

  ktoś tu kompletnie nie przemyślał tej decyzji, naprawdę przystanek z Chrobrego powinien zmienić miejsce, teraz znajduje się przy ruchliwym skrzyżowaniu, autobusy zasłaniają sygnalizację, dostawy towaru do drogerii również, dlatego uważam również, że przystanek powinien zmienić miejsce - te cztery "stracone" miejsca parkingowe na Chrobrego na wysokości bramy do teatru to nic a załatwimy wtedy wysiadanie i wsiadanie do autobusów wszelakich miejskich, dowożących widzów, a nawet dla taxi.... już nie wspomnę o udrożnieniu przejazdu w Lecha...

 • Link do komentarza teatroman poniedziałek, 22 sierpnia 2016 16:31 napisane przez teatroman

  Co do bezpieczeństwa, to niech ten prezydent załatwi porządek na podwórku, którędy się wchodzi do teatru. Tam jest prawdziwy horror, pełno manewrujących samochodów, niejednokrotnie dzieci były w niebezpieczeństwie, widzowie teatru też często muszą wchodzić slalomem, bo kierowcy tych maszyn korkują jak się da tę niewielką przestrzeń. Jak prezydent tak troszczy się o dzieci, które dojeżdźają raz lub dwa razy do roku do teatru, to niech zatroszczy sìę o uczestników przedstawień na podwórzu.

 • Link do komentarza adela poniedziałek, 22 sierpnia 2016 15:37 napisane przez adela

  mieszkaniec ta zatoka nie będzie miała najmniejszego wpływu na bezpieczeństwo dojazdu dzieci do teatru no bo co to ma wspólnego z bezpieczną jazdą autobusu skądś tam . Ta zatoka co najwyżej pozwoli na bezpieczne wysiadanie i dojście dzieci z autobusu do teatru pod warunkiem że autobus ustawi się prawą stroną do teatru by dzieci mogły wyjść wprost na chodnik , bo jeżeli ustawi się lewą stroną do teatru to dzieci wyjdą na jezdnię wprost pod nadjeżdżające samochody , tak więc do kompletu gwarantującego możliwość bezpiecznego wysiadania należy na tej ulicy wprowadzić ruch jednokierunkowy od strony ulicy B.Chrobrego tak by kierowcy autobusów nie mieli innej możliwości zatrzymywania się w tym miejscu jak tylko prawym bokiem autobusu.

 • Link do komentarza prosport poniedziałek, 22 sierpnia 2016 15:30 napisane przez prosport

  Bardzo dobrze, zatoka powinna byc od dawna. Ze względu na wszystkich wysiadających z autobusów. Decyzja słuszna. Drzewa zachorowały jakis czas temu troskliwy wyborco.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 22 sierpnia 2016 14:16 napisane przez mieszkaniec

  no i elegancko. w koncu dzieci beda mogly bezpiecznie dojechac do teatru.

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 22 sierpnia 2016 13:03 napisane przez wyborca

  te drzewa, które uschły przed teatrem to chyba ktoś coś im zrobił, zeby na zawołanie tak cztery prawie zachorowały?!! kompletnie nieprzemyślana ta decyzja, zaraz za zatoką będzie zakręt, po drugie naprawdę czy nie lepiej zrobić wspólny przystanek przy Chrobrego przed bramą teatru, a zlikwidować kolizyjny przystanek przed chińczykiem i drogerią??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane