Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Prosta pozostanie w cieniu drzew
czwartek, 15 września 2016 09:46

Ul. Prosta pozostanie w cieniu drzew

 
Ul. Prosta pozostanie w cieniu drzew fot. Rafał Wichniewicz

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców osiedla Dalki, którego poruszył temat możliwego wycięcia dorodnych drzew przy jednej z ulic w tej części miasta.

Ulica Prosta łączy ze sobą ul. Gajową i ul. Ludwiczaka. Dla ruchu pieszego stworzono tu tylko jeden chodnik - wzdłuż wyjść z posesji po północnej stronie drogi. Po drugiej stronie jezdni rosną duże kasztanowce, które swoją wielkością wskazują iż znajdują się tu od kilkudziesięciu lat. 

Do jednego z mieszkańców dotarła informacja, jakoby drzewa znajdujące się przy ul. Prostej miały zostać wycięte: - Powodem tego jest rzekomo fakt, że drzewa ze względu na swój stan zagrażają otoczeniu. Nie jestem w wykształcenia dendrologiem i może się mylę, ale drzewa te nie są spróchniałe, zaatakowane przez grzyby czy chociażby usychały ze starości. W prawdzie co roku atakuje je szrotówek kasztanowcowiaczek, ale zabiegi chyba działają, bo w tym roku znacznie mniej widoczne są oznaki jego działania. Drzewa są zielone, co roku wydają nowe pędy i owoce więc chyba z ich stanem nie jest najgorzej. Sąsiedzi z naszej ulicy również tego nie rozumieją, drzewa od lat tworzą piękną aleję na naszej ulicy, dają cień. Rozumiem przycięcie korony, ale wycinka to już przesada - informuje mieszkaniec Dalek. Według naszych spostrzeżeń na miejscu, wycinka miała dotyczyć trzech z dziewięciu drzew - na nich pojawiły się oznaczenia zieloną farbą.

Mając na uwadze troskę mieszkańców o sytuację drzewostanu na ich osiedlu zwróciliśmy się z pytaniem do Powiatowego Zarządu Dróg, który jest odpowiedzialny za ww. odcinek drogi. Jak przekazano nam w odpowiedzi, wniosek w sprawie wycinki trzech drzew złożyła osoba prywatna: - Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie poinformował zainteresowanego, że przy tworzeniu planów wyrębu na 2017 rok zwróci szczególną uwagę na wymienione we wniosku drzewa. Przeprowadzona w dniu 2 września br., przez pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie i Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, wizja w terenie wykazała jednak, że nie ma podstaw do ich wycięcia. W konsekwencji uzgodniono, że zostanie wykonane cięcie pielęgnacyjne - przekazano w odpowiedzi z PZD. Oznacza to, że drzewa na ul. Prostej pozostaną w takiej formie, w jakiej rosną tu od lat.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Brunetka niedziela, 18 września 2016 21:26 napisane przez Brunetka

    Tam drzewko tu drzewko no bo po co to komu...kurczę przecież to drzewa a nie szkodnik jakiś

  • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 16 września 2016 16:41 napisane przez Mieszkaniec

    Nikomu z głowy korona nie spadnie, jak pomacha miotłą kilka dni z rzędu. To tylko dla zdrowia.

  • Link do komentarza miastowy czwartek, 15 września 2016 09:58 napisane przez miastowy

    Ja bym takich kolosów przy mojej działce nie chciał, ale skoro mieszkańcy chcą, no to OK. A ile liści mają do zamiatania na jesień!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane