czwartek, 22 września 2016 12:10

Trwa remont w Teatrze Fredry

 
Teatr Fredry Teatr Fredry fot. Magdalena Wardęcka

Remont w Teatrze Fredry rozpoczął się w czasie wakacyjnym. Prace trwają m.in. w sali widowiskowej, która ma być wykończona do końca miesiąca.

Z tego też powodu kolejny sezon kulturalny startuje z małym opóźnieniem, gdyż pierwsze spektakl w teatrze będzie można zobaczyć 28 września. – Myślę, że modyfikacja, modernizacja i ulepszenie wizerunku zewnętrznego jest bardzo ważna. Obecnie prowadzone prace obejmują remont dachu i odnowienie Sali widowiskowej. W następnym etapie prac odnawiana będzie elewacja. Jest to jubileuszowy rok dla teatru, bo istnieje on już 70 lat, więc myślę, że najlepszym uczczeniem tego faktu jest podjęcie tych wszystkich inwestycji – mówiła dyrektorka teatru Joanna Nowak.

Jest to początek prac, które ostatecznie zakończą się w 2018 roku, gdyż remont wnętrza teatru jest pierwszym z jej etapów. Równolegle do tych inwestycji prowadzona będzie praca nad budową małej sceny, które ze względów proceduralnych zostały opóźnione (patrz też: Konflikt przy Teatrze Fredry).

Widzowie muszą się liczyć z tym, że jeszcze do końca roku foyer teatru prawdopodobnie będzie w remoncie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane