poniedziałek, 03 października 2016 13:58

Koniec zatorów na ul. Poznańskiej?

 
Koniec zatorów na ul. Poznańskiej? fot. Rafał Wichniewicz

Mijają dni, a na głównej drodze przelotowej przez Gniezno cały czas w rejonie skrzyżowań tworzą się korki. Wiemy już, kiedy kierowcy mają przejechać bez długiego czekania na "zielone".

Już ponad dwa tygodnie mieszkańcy Gniezna skarżą się na złe funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej na całej długości ul. Poznańskiej. Szczególnie odczuwane to było na skrzyżowaniu tej drogi z ul. Łaskiego, Kłeckoską i Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, a także nieco wyżej - z ul. Kostrzewskiego. Na wspomnianych drogach dojazdowych często tworzyły się korki z uwagi na zbyt krótko świecący się zielony sygnał i wydłużające się oczekiwanie przy czerwonym (zobacz także: Duże zatory na ul. Poznańskiej).

Tyle samo czasu od momentu wystąpienia problemów, przyszło czekać na odpowiedź w tak newralgicznej sprawie, która spędzała sen z powiek nie tylko kierowców, ale także gnieźnieńskiej Policji, która wielokrotnie była wzywana do rozładowania zatorów i regulowania ruchem. O takim fakcie byliśmy informowani także w poniedziałek 3 października przed południem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła, że problemy komunikacyjne wynikały z konieczności podłączenia nowej sygnalizacji świetlnej w rejonie ul. Bluszczowej i Warzywnej: - Mają one być uruchomione w dniu dzisiejszym tj.  3 października br. i sytuacja powinna się unormować na całej ulicy Poznańskiej, gdyż przygotowana koordynacja obejmuje wszystkie skrzyżowania od ulicy Kłeckoskiej aż do ulicy  Kiszkowskiej. Do tego czasu Wykonawca został zobligowany do korygowania programów sygnalizacji w taki sposób, aby w większym stopniu niż dotychczas minimalizować występujące zakłócenia i nieprawidłowości w sterowaniu ruchem.  Spodziewamy się jednak że w okresie wdrażania tej nowej organizacji ruchu,  mogą występować jeszcze pewne utrudnienia, które powinny być sukcesywnie, w miarę postępów w jej wdrażaniu  eliminowane - przekazała nam Alina Cieślak z GDDKiA.

Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja się unormuje i kierowcy zarówno przejeżdżający przez Gniezno, jak i poruszający się ww. drogami na co dzień, nie będą mieli już powodów do narzekań.

14 komentarzy

 • Link do komentarza bicycle wtorek, 04 października 2016 21:21 napisane przez bicycle

  Na rowery ludu gnieźnieński, na rowery!

 • Link do komentarza święty spokój wtorek, 04 października 2016 20:40 napisane przez święty spokój

  w innych miastach w Polsce wprowadza się darmową komunikację , kupuje elektryczne autobusy z klimatyzacją , buduje ogrzewane przystanki , buduje się ścieżki rowerowe , rozwija się sieć dróg i ulic , itd itd , za to w Gnieźnie wytłumaczenie jest jedno - iluś tam zarządców dróg itd , czyli warto tu zostać wybranym na takiego np. prezydenta

 • Link do komentarza codziennyrowerzysta wtorek, 04 października 2016 20:32 napisane przez codziennyrowerzysta

  rowerzystko, gdybyś bardziej znała temat, wiedziałabyś iż kwestia ścieżek rowerowych to problem złożony. Dlaczego w Lesznie łatwiej jest je budować? Bo Leszno to miasto na prawach powiatu grodzkiego - co to oznacza? Że wszystkie przechodzące przez takie miasto drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe znajdują się w jego zarządzie i on musi nim administrować. Wówczas projektowanie ścieżek, korelacja jest łatwiejszym zadaniem. Inaczej jest w Gnieźnie, gdzie jest czterech zarządców dróg - mająca w poważaniu ścieżki GDDKiA, ignorująca problem WZDW, biedny powiat mający 600 km dróg w całym regionie i miasto, które jest znacząco ograniczone PRZEPISAMI w zakresie budowy i projektowania dróg. Zachęcam do ich przeczytania, a potem snucia wywodów. Mamy za wąskie drogi w mieście, by zmieścić jeszcze ścieżki, ale łatwiej jest bić w tarabany, że jest źle, zamiast zdobyć wiedzę.

 • Link do komentarza rowerzystka wtorek, 04 października 2016 20:18 napisane przez rowerzystka

  W Lesznie dzieje się bardzo dobrze, rowerzyści są ważni. Leszno się rozwija , nawet w ostatnich faktach pokazywany był rozwój infrastruktury rowerowej. Miasto robi nowe ścieżki, bierze rowerzystów pod uwagę jako równoprawnych użytkowników dróg a nie wyrzutków jak tutaj. w Gnieźnie mieszkam od roku i nie podoba mi się ten kult aut tutaj. Bardzo smutno, że pierwsza stolica polski stoi na szarym końcu jeśli chodzi o świadomość,chociażby ekologiczną. Więcej ścieżek rowerowych=więcej rowerzystów=mniej korków. Ludzie zacznijcie coś robić zanim stracicie pół życia na stanie w korkach albo szukaniu drogich parkingów.

 • Link do komentarza pieszy wtorek, 04 października 2016 11:17 napisane przez pieszy

  Tam, gdzie można, to się buduje, ale przecież nie wolno zabierać ludziom prywatnej własności na ścieżki rowerowe, a chodniki w mieście i tak są często zbyt wąskie dla pieszych.

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 04 października 2016 09:33 napisane przez rowerzysta

  Czy to miasto weźmie się wreszcie za budowę ścieżek rowerowych ? Niech nikt nie odpisuje że nie można bo takie Leszno jest przykładem że można !

 • Link do komentarza ToJa wtorek, 04 października 2016 08:13 napisane przez ToJa

  do taxi - przecież magistrat nie zajmuje się przebudową Mieszka I/Kościuszki. Inwestorem jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

 • Link do komentarza taxi poniedziałek, 03 października 2016 23:26 napisane przez taxi

  To jeszcze teraz odwal nam jeszcze jedne światła ..Mieszka I / Kościuszki. ..szkoda ze magistrat ma takich słabych fachowców od ruchu i dróg w naszym mieście ale o ile się orientuje obsada nie zmieniła się od czasów maluchów i syrenek. ..tak więc nie ma się co dziwić

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 03 października 2016 23:00 napisane przez kierowca

  Popieram kolegę Max- Rogatki na Dalkach to jakaś masakra. Nigdzie indziej nie czeka się tak długo na podniesienie szlabanów ( ostatnio czekałem 12 minut) Mam nadzieję że znajdzie się ktoś mądry który będzie potrafił rozwiązać ten trwający od zawsze problem

 • Link do komentarza dekakis poniedziałek, 03 października 2016 22:29 napisane przez dekakis

  Max ma rację.Gdzie indziej np.Nekla zapory są zamykane na chwilę przed przejazdem pociągu i otwierane zaraz po przejeździe.Kiedyś postanowiłem zmierzyć czas i wyszło mi 17 minut z Cienistej w kierunku Czerniejewa!Kierowcy na Dalki mieli gorzej bo im zamknęły się szlabany w chwili gdy nasze się otwierały!

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 03 października 2016 19:28 napisane przez Kierowca

  Czy ktoś wie jak na chwile obecną przebiega przejazd przez Gniezno w kier. Poznania??Są jeszcze korki ??? Mamy godzinę 19:30

 • Link do komentarza weee poniedziałek, 03 października 2016 19:14 napisane przez weee

  zobaczcie co się dzieje na mieście , zobaczcie jak się jedzie samochodem około godz. 16 - tej od ulicy Witkowskiej przez rondo - wiadukt- Dworcową - Lecha - Sobieskiego. auta jadące pod magistratem powinny włączać klaksony

 • Link do komentarza Max poniedziałek, 03 października 2016 18:20 napisane przez Max

  Ulica Poznańska to nic - to tylko efekt inwestycji i liczę na rozładowanie problemu. Choć jak mniemam pełne rozwiązanie problemów nastąpi po uruchomieniu S5.
  Chciałbym tylko zwrócić uwagę mediów na kolejną już na przestrzeni ostatnich lat zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu Dalkoska/Cienista/Rzepichy/Gajowa. Ileż można tu wprowadzać zmian, dezorganizować przechodzi ludzkie pojęcie. Kto za tym wszystkim stoi? Bo nie wierzę, że za wszystkim stoi MPK? Dlaczego nigdzie indziej MPK nie walczy o zmiany? Tylko akurat w tym rejonie??
  Przecież od lat i mieszkańcy i kierowcy powtarzają - że problemem w tym miejscu są szlabany i dróżnicy, którzy zamykają je na kilkanaście minut. Dalej to już są tylko naturalne konsekwencje tych błędów. Dlaczego tu nie mogą być automaty? Dlaczego szuka się pseudo rozwiązań, które zamiast poprawić sytuacje jedynie przenoszą punkt ciężkości z jednego problemu w drugi. Ile jeszcz??

 • Link do komentarza Andree poniedziałek, 03 października 2016 16:47 napisane przez Andree

  Dzisiaj mamy przykład, 40 minut przejazd Przeslij Gniezno w kierunku Poznania . Korek od zjazdu na Toruń aż po katedrę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022