poniedziałek, 10 października 2016 08:15

Poszerzą drogę z Żelazkowa do Goczałkowa

 
Poszerzą drogę z Żelazkowa do Goczałkowa źródło: Google Street View

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie nowej drogi pomiędzy ww. miejscowościami. Dzięki przebudowie nawierzchni na wspomnianym odcinku ma być bezpieczniej.

Obecnie odcinek, który jest I etapem remontu całej drogi, ma w wielu miejscach uszkodzone krawędzie jezdni, a ponadto powierzchnia jest na znacznym odcinku popękana. Remont ma się przyczynić do tego, że droga będzie szersza i bezpieczniejsza. 

Roboty obejmą 1,4 kilometra drogi - nowa nawierzchnia wraz z podbudową zostanie ułożona na odcinku od końca ścisłej zabudowy Żelazkowa aż do zakrętu przed Goczałkowem. Obecnie szerokość jezdni wynosi na tym odcinku ok. 4,10 metra, a docelowo ma zostać powiększony do 5,5 metra szerokości. Ponadto zaprojektowany został nowy przepust, który zabezpieczony zostanie barierami stalowymi na długości 16 metrów. Na całej długości remontowanego odcinka droga zyska także pobocze.

6 komentarzy

 • Link do komentarza WZXC czwartek, 13 października 2016 09:21 napisane przez WZXC

  ulica Sosnowa to wstyd dla Gniezna

 • Link do komentarza Andrzej środa, 12 października 2016 22:53 napisane przez Andrzej

  Brak słów na temat ulicy Sosnowej prowadzącej do Goczałkowa.......... Tragedia!

 • Link do komentarza Remo środa, 12 października 2016 15:40 napisane przez Remo

  Zgadzam się co do ulicy Sosnowej. Miasto najpierw powinno pomyśleć o tym odcinku zamiast o tym, który chce zremontować. Jest to nieporozumienie, że można jechać tym odcinkiem maksymalnie 10km/h. Ponadto absurdem jest fakt, że o dobry stan drogi osobiście dbam z własnej kieszeni.

 • Link do komentarza UO środa, 12 października 2016 13:33 napisane przez UO

  magistrat niech się weźmie za ulicę Sosnową i do samej granicy żeby zrobili bo to wstyd dla tego miasta żeby Niechanowo ze swojej strony miało zrobioną drogę a po stronie miasta to jak na wsi ze 100 lat temu

 • Link do komentarza Marta środa, 12 października 2016 10:15 napisane przez Marta

  Potwierdzam. !!! Stroszne dziury. Zróbcie coś z tym !

 • Link do komentarza tam jeżdżący poniedziałek, 10 października 2016 08:53 napisane przez tam jeżdżący

  Od Goczałkowa jest wylany asfalt do granicy Gniezna, dalej od tej granicy już w Gnieźnie do ul. Sosnowej jest sam piach następnie jakieś betonowe płyty i same dziury , może miasto łaskawie zrobi ten odcinek drogi i też połozy asfalt żeby dorównać wsi

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane