środa, 12 października 2016 11:50

Wyremontują ostatni fragment Trasy

 
Wyremontują ostatni fragment Trasy źródło: Google Street View

Ostatni odcinek Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego od rejonu węzła drogowego na Winiarach w kierunku granicy miasta, doczeka się remontu jeszcze w październiku.

Po wymianie nawierzchni, jaka miała miejsce na TZG w ostatnich latach, wspomniany fragment pozostawiono z nakładką, jaka została wykonana wraz z budową drogi ponad 15 lat temu. Obecnie jest ona już w wielu popękana i coraz częściej pojawiają się na niej dziury. 

Jak poinformowano, na wniosek Miasta Gniezna zarządca drogi, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rozpocznie remont na odcinku drogi krajowej nr 5 na terenie Gniezna o łącznej długości 1,3 km (od granic miasta, od strony Łabiszynka, prawie do węzła z drogą krajową nr 15). Jest to część remontu fragmentu DK nr 5 o długości 2,9 km od Gniezna do Łabiszynka - rejon budowy węzła na drodze ekspresowej S5.

Jak przekazano, remont wykonany przez GDDKiA ma się rozpocząć jeszcze w październiku. Mimo utrudnień ruch ma odbywać się normalnie.

6 komentarzy

 • Link do komentarza xyz czwartek, 13 października 2016 08:26 napisane przez xyz

  do jot - do chwili obecnej miasto ogłosiło przetargi na remont chodników przy ul. Zientarskiego, Słomianka, Wojciecha, Grzybowo, Wawrzyńca.

 • Link do komentarza jnfdjf środa, 12 października 2016 23:14 napisane przez jnfdjf

  przeciez w centrum miasta robia drogi i chodniki (np kolo prokuratury). czy wy nie ruszacie sie poza wasza ulice?

 • Link do komentarza avalon środa, 12 października 2016 21:49 napisane przez avalon

  I niech założą światłą na skrzyżowaniu Gdańskiej z tą "trasą czegoś tam". To obecnie chyba najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w Gnieźnie, dodatkowo na łuku drogi którą niewielu jedzie z dozwoloną prędkością...

  https://www.youtube.com/watch?v=J9eG5HB8iLM

 • Link do komentarza jot środa, 12 października 2016 18:20 napisane przez jot

  A ja bym chciał remontu chodników, bo w jesienne ciemne wieczory można połamać nogi...

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 12 października 2016 13:42 napisane przez mieszkaniec

  Elemeledudki, przecież remonty tych dróg to nie domena prezydenta miasta! To się dzieje poza nim.

 • Link do komentarza elemeledudki środa, 12 października 2016 12:37 napisane przez elemeledudki

  Wreszcie !!! Panie menagerze Pierwszej Stolicy Polski czekamy na remonty nawierzchni w mieście w centrum a nie tylko obwodnice i obrzeźa miasta

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022