czwartek, 13 października 2016 11:39

Inwestycje budowlane jesienią

 
Inwestycje budowlane jesienią fot. Rafał Wichniewicz

Okres letni był sprzyjający dla prowadzenia różnych inwestycji budowlanych na terenie miasta. Wiele z nich jeszcze w tym roku doczeka się ukończenia.

Sprzyjająca do niedawna aura pozwoliła to na zamknięcie wielu budynków w stanie surowym. W innych trwają już prace wewnątrz, ale mimo obecnie panującej dość deszczowej pogody, w trakcie przerw między opadami również na pozostałych inwestycjach postępują prace.

Najwięcej inwestycji budowlanych o charakterze mieszkaniowym trwa obecnie przy ul. Orzeszkowej. Obok powstającego nowego kościoła, trwa budowa ścian trzech budynków mieszkalnych, a także wyposażanie i prace instalacyjne w dwóch kolejnych. Na początkowym etapie znajduje się również zespół bloków, powstających pomiędzy ul. Konopnickiej a Wrzesińską, a niedaleko wykańczany jest również budynek mieszkalny przy ul. Pstrowskiego.

Z inwestycji budżetowych powstaje nowe ogrodzenie i mur oporowy wokół Sądu Rejonowego przy ul. Franciszkańskiej. Zlikwidowano tu m.in. taras widokowy, znajdujący się nad Doliną Pojednania. Wśród inwestycji powiatowych trwają prace przy budowie sali sportowej przy ul. Sobieskiego oraz siedziby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy ul. Gdańskiej. Miejską inwestycją jest powstająca hala sportowo-widowiskowa przy ul. Paczkowskiego. W przypadku rozbudowy szpitala, w październiku planuje się ogłoszenie przetargu na nadzór nad inwestycją, a następnie przetargu inwestycyjnego.

Wśród pozostałych inwestycji, które prezentujemy w galerii zdjęć wykonanych w ciągu tygodnia, znajdują się inwestycje prywatne lub spółdzielcze, rozbudowy firm czy remonty elewacji na niektórych budynkach.

19 komentarzy

 • Link do komentarza ciekawski niedziela, 16 października 2016 15:46 napisane przez ciekawski

  A jak wyglądają prace na dworcu?
  Perony odnowiono?

 • Link do komentarza Ewa sobota, 15 października 2016 17:51 napisane przez Ewa

  Najpiękniejsze elewacje w mieście to te z Łubieńskiego. Detale jak spod żylety! Chylę czoła przez wspólnotami, że nie bały się ryzyka kredytowania inwestycji przez wiele lat.

 • Link do komentarza ertyuio piątek, 14 października 2016 09:25 napisane przez ertyuio

  pisarz się martwi skąd wziąć tereny pod inwestycje żeby powstało 7000 miejsc pracy ? niech pisarz przeczyta program wyborczy Budasza , sadząc po tych projektach to takich miejsc pracy powinno powstać o wiele więcej, czyli należy przypuszczać że autor programu wyborczego nie miał podobnych problemów jak pisarz .

 • Link do komentarza do pisarz piątek, 14 października 2016 09:13 napisane przez do pisarz

  pisarzu a co mogę tobie innego odpowiedzieć skoro to nie ja przedstawiłem do realizacji program wyborczy , nie ja zajmuję decyzyjne stanowiska , nie ja pobieram wysokie gaże za to żeby wymyślać co zrobić żeby rozwiązywać te przeróżne problemy. Ja wyłącznie oddałem swój głos i teraz mogę jedynie powiedzieć - sprawdzam - do czego mam oczywiste prawo . To proste - nie płacą mi za podpowiadanie !

 • Link do komentarza podatnik piątek, 14 października 2016 08:55 napisane przez podatnik

  Jeżeli , jak tu napisano w komentarzu, urząd zaczął finansować remonty i nagle prywatni właściciele stwierdzili że warto , to ja się pytam czyje remonty finansowano i na jakich zasadach ? Czy były jakieś informacje na ten temat i gdzie ?

 • Link do komentarza wyborca piątek, 14 października 2016 08:50 napisane przez wyborca

  No to pytam, gdzie są te fundusze unijne na pozyskanie nowych miejsc pracy? A może czekamy na okres przedwyborczy, by zabłysnąć na afiszach?

 • Link do komentarza Jaś piątek, 14 października 2016 08:44 napisane przez Jaś

  Kaziuuu masz rację. We Wrześni nie ma nic. Nawet katedry nie mają.Do tego muszą jeszcze ciężko tyrać bo pracy u nich akurat po dostatkiem.

 • Link do komentarza pisarz piątek, 14 października 2016 08:43 napisane przez pisarz

  Jak już swoim nickiem wycierasz twarz moim nickiem, to chociaż odpowiedz na pytania, a nie rzucasz programem wyborczym. Nie obchodzi mnie budasz - odpowiedz na pytania, inaczej dla mnie dyskusja z takim indywiduum nie ma sensu.

 • Link do komentarza do pisarz piątek, 14 października 2016 06:58 napisane przez do pisarz

  Pisarzu pytaj tutaj :
  Program wyborczy Tomasza Budasza – kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna
  1. Gniezno miastem nowych możliwości.
  • skuteczne pozyskiwanie funduszy unijnych na inwestycje miejskie w ramach perspektywy 2014-2020;
  • rozwój terenów przemysłowych w oparciu o współprace z gminami ościennymi – porozumienie w celu utworzenia Gnieźnieńskiej Strefy Gospodarczej;
  • nowe możliwości rozwojowe: porozumienie z gminą Gniezno, a w dłuższej perspektywie zgodne połączenie miasta i gminy, w celu pozyskania terenów inwestycyjnych;
  • podniesienie rangi Gniezna; utworzenie Sądu Gospodarczego i przywrócenie Ośrodka Egzaminacyjnego Kierowców;
  • wykorzystanie potencjału drogowego drogi S-5 w celu utworzenia nowoczesnych centrów logistycznych;
  • porozumienie z władzami Wrześni w celu przygotowania kadr, szkolenia zawodowego, organizacji transportu i lokalizacji kooperantów pod inwestycje Volkswagena;
  • współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, inwestorami i przedstawicielami szkół wyższych; powołanie Gnieźnieńskiej Rady Biznesu i Nauki;
  • rozwój spółek komunalnych; dokończenie inwestycji: zakładu utylizacji odpadów (URBIS) i oczyszczalni ścieków (PWiK), zakup nowych autobusów wraz z modernizacją zajezdni autobusowej (MPK);
  • aktualizacja i opracowywanie nowych planów zagospodarowania przestrzennego; sklepy wielkopowierzchniowe na obrzeżach;
  • obniżenie opłaty za wywóz śmieci dla osób segregujących odpady;
  • wykorzystanie pracy skazanych w celu uporządkowania i utrzymania czystości miasta.

  Pisarzu, takie 7000 miejsc pracy z godną płacą nie byłoby problemem dla mieszkańców Gniezna i powiatu.

 • Link do komentarza miastowy czwartek, 13 października 2016 23:20 napisane przez miastowy

  Ludzie, nie piszcie głupot, to nie prezydent finansuje elewacje prywatnych kamienic. Naprawdę, wazeliniarze, wytrzyjcie się trochę, bo mi monitor zalewacie tą wazeliną.

 • Link do komentarza pisarz czwartek, 13 października 2016 19:49 napisane przez pisarz

  bum, a gdzie byś widział fabrykę dla 7000 pracowników w Gnieźnie? Na jakich terenach inwestycyjnych by się zmieściła? Skąd byś wziął dla niej ręce do pracy, skoro Volkswagen w Poznaniu i we Wrześni wyssał już wszystkich motoryzacyjnych pracowników w promieniu 150 kilometrów i nadal mają braki?

 • Link do komentarza bum czwartek, 13 października 2016 19:17 napisane przez bum

  w Jaworze budują fabrykę silników mercedesa - docelowo 7000 miejsc pracy związanych z tym zakładem w regionie !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszystko co większe i ważniejsze powstaje poza Gnieznem !!!!!!!!!!!!!!!! Nam pozostaje się cieszyć plażą na Rynku i wymalowanymi elewacjami 3 kamienic.

 • Link do komentarza galeria czwartek, 13 października 2016 16:26 napisane przez galeria

  Brakuje jednej budowy, a mianowicie Galerii Winiary, która jest w budowie od "x" lat!!!

 • Link do komentarza miastowy czwartek, 13 października 2016 16:01 napisane przez miastowy

  To są przede wszystkim inwestycje prywatne,ale dobre i to.

 • Link do komentarza Wojtek czwartek, 13 października 2016 15:20 napisane przez Wojtek

  No i super, nasze Gniezno pięknieje, a to jest najważniejsze. Każda nawet najmniejsza inwestycja jest istotna dla rozwoju miasta, więc nie ma co narzekać.

 • Link do komentarza ciekawe czwartek, 13 października 2016 14:44 napisane przez ciekawe

  Prezydent nawet o połowę mniejszego Świnoujścia załapał się na 15 pozycję rankingu najlepszych prezydentów miast, nie wspominając już o wyższych pozycjach prezydentów Ełku czy Nowej Soli.
  http://www.newsweek.pl/polska/ranking-prezydentow-miast-newsweeka-2016,artykuly,398159,1.html

 • Link do komentarza LSNDFLNF czwartek, 13 października 2016 14:15 napisane przez LSNDFLNF

  Pięknie wyglądają odrestaurowane kamienice. Urząd zaczął finansować remonty i nagle prywatni właściciele stwierdzili, że warto.

 • Link do komentarza kaziuuuu czwartek, 13 października 2016 14:14 napisane przez kaziuuuu

  Przestancie z ta Wrzesnia. Malutka miescina, gdzie nic nie ma i trzeba jezdzic albo do Gniezna, albo Poznania.

 • Link do komentarza aaa czwartek, 13 października 2016 12:54 napisane przez aaa

  tego co najważniejsze dla ludzi czyli mieszkań oczywiście miasto Gniezno nie zapewnia bo to we Wrześni powstaną mieszkania w ramach programu "Mieszkanie Plus"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane