Jesteś tutaj:Gospodarka Żłobek gotowy na przyjęcie dzieci
wtorek, 25 października 2016 13:59

Żłobek gotowy na przyjęcie dzieci

 
Żłobek gotowy na przyjęcie dzieci fot. Magdalena Wardęcka

W gnieźnieńskim żłobku przy ul. Kościuszki, od 2 listopada ponownie pojawią się dzieci. Zakończył się remont budynku, który w całości został przekształcony na żłobek.

Żłobek miejski zyskał nowe oblicze i został w pełni dostosowany do europejskich standardów. Dzięki przekształceniu budynku w całości na żłobek, od listopada br. będzie mogło do niego uczęszczać o 50 dzieci więcej, czyli łącznie 130. Oddanie odnowionego budynku do użytku zbiegło się z rocznicą 60-lecia istnienia tej placówki oświatowej. – Przywracamy temu budynkowi pierwotna funkcję. Cały budynek oddajemy do użytku jako żłobek miejski. Dochodzi do tego infrastruktura, która znajduje się po drugiej stronie ulicy - w postaci parkingu, gdzie rodzice będą mogli pozostawić samochód. Koszt remontu żłobka wynosił ponad milion złotych, ale udało nam się uzyskać fundusze z ministerialnego programu „Maluch” w wysokości ponad 750 tysięcy złotych – mówił Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz.

Remont i powiększenie żłobka były możliwe dzięki przeniesieniu Przedszkola nr 12 na ul. Pocztową. W opuszczonych pomieszczeniach przeprowadzono gruntowny remont. Powstały w ten sposób dwie sale pobytu dla dzieci z miejscem przeznaczonym do spania, łazienkami i szatniami. Powstała także nowa kuchnia, a piwnica została zaadaptowana na pomieszczenia socjalno-gospodarcze. W byłej pralni stworzona została sala dydaktyczna. Cały budynek wyposażono w sygnalizację przeciwpożarową, zbudowano także nowy plac zabaw, dostosowany do potrzeb najmłodszych. – Moje największe marzenie się spełniło. Mamy cały budynek, liczba miejsc się zwiększyła, oddziały są pięknie wyremontowane na miarę standardów europejskich – mówiła dyrektorka żłobka, Ewa Kluczyńska. Warto dodać, że inicjatywa powiększenia miejsc w żłobkach ruszyła dzięki staraniom Dariusza Banickiego, przewodniczącego komisji rady oświaty. – Pomysł wyszedł od mieszkańców, ja go po prostu podchwyciłem i byłem konsekwentny w tym, aby ten żłobek został powiększony. Dziś mamy 130 miejsc. Nie jest jeszcze to pełne zapotrzebowanie, jak na Gniezno. Mam nadzieję, że będziemy szukać jeszcze nowych miejsc, może w północnej części miasta, w którym stworzyło by się taki oddział – mówił.

Z okazji jubileuszu sześćdziesięciolecia żłobka prezydent Tomasz Budasz oraz jego zastępca Michał Powałowski, wręczyli medale koronacyjne dyrektor Ewie Kluczyńskiej oraz emerytowanym pracownikom placówki: Janinie Osińskiej, Zenobii Kosznik i Krystynie Duras.

3 komentarzy

  • Link do komentarza asdfghj środa, 26 października 2016 15:42 napisane przez asdfghj

    Może i pan Banicki popierał pomysł remontu, ale radni poprzednich kadencji też bardzo o to zabiegali, co może potwierdzić dyrektorka żłobka i uważali, że ulokowanie tam na dłużej przedszkola było błędem.

  • Link do komentarza miejscowy wtorek, 25 października 2016 21:35 napisane przez miejscowy

    To nie inwestycja, to remont, oczywiście niezwykle potrzebny po usunięci przedszkola, które tam miało być tylko chwilę, a nie chciało się wynosić. Pamiętacie czytelnicy te awantury rodziców przedszkola i wspierane przez pracowników? Gratulacje dla pani Ewy i wszystkich kochanych cioć, bo naprawdę są one bardzo dobre dla dzieci.

  • Link do komentarza koko wtorek, 25 października 2016 19:31 napisane przez koko

    kolejna inwestycja miasta. brawo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane