środa, 16 listopada 2016 11:44

Pół kilometra oczyszczonych rowów

 
Pół kilometra oczyszczonych rowów źródło: UM w Gnieźnie

Dwa rowy melioracyjne w rejonie ulicy Osiniec oraz Wełnickiej zostały oczyszczone, dzięki czemu uregulowany zostanie spływ wód opadowych z dwóch części miasta.

Zarzucona przez lata polityka melioracji zaczyna wracać do łask. Od dwóch lat stan rowów odwadniających pola na terenie powiatu prowadzi Starostwo. W ostatnim czasie także Miasto Gniezno włączyło się w to działanie, realizując m.in. dwa ciągi melioracyjne na dwóch osiedlach - Kawiarach i Róży. Przez to działanie uregulowane zostaną stosunki wodne w ich rejonach.

Przy ulicy Osiniec roboty obejmowały wykonanie przebudowy dwóch odcinków rowów melioracyjnych o łącznej długości 232,5 m. Na rowach odbudowano skarpy z wykonaniem humusowania i obsiewem mieszanką traw oraz umocniono dna rowów kiszką faszynową. Koszt wykonanych robót to kwota 58.087,21 zł. Przebudowa rowów ma na celu umożliwienie swobodnego grawitacyjnego odpływu wody z przyległych terenów, a przede wszystkim z odwodnienia budowanej ulicy Osiniec. Pozwoli na prawidłowe uregulowanie stosunków gruntowo - wodnych w części dzielnicy Osiniec.
 
Przebudowa rowu melioracyjnego przy ulicy Wełnickiej obejmowała wykonanie przebudowy odcinka rowu melioracyjnego zlokalizowanego przy ulicy Wełnickiej o długości 295 m. Na rowie odbudowano skarpy z wykonaniem humusowania i obsiewem mieszanką traw oraz umocniono dna rowu kiszką faszynową. Koszt wykonanych robót wyniósł 80.680,35 zł. Przebudowa rowu umożliwi swobodny grawitacyjny odpływ wody z przyległych do rowu terenów oraz z Jeziora Koszyk, do którego odprowadzona jest kanalizacji deszczowa z części dzielnicy Winiary.

źródło: UM w Gnieźnie

3 komentarzy

 • Link do komentarza karolina czwartek, 17 listopada 2016 22:33 napisane przez karolina

  Tam kierownikiem był pan Kaziu z Cotonia.

 • Link do komentarza Xx środa, 16 listopada 2016 16:10 napisane przez Xx

  I tu się mylisz w znacznej większości za konserwację rowów melioracyjnych odpowiedzialne są spółki wodne i rolnicy. Poczytaj trochę. Powiat i Miasto poprostu dofinansowują ich działalność

 • Link do komentarza wyborca środa, 16 listopada 2016 15:20 napisane przez wyborca

  za tzw. komuny wstydzili by się coś takiego informować opinię publiczną i zawracać nam głowę jet to tzw. psi obowiązek tzw. władz za to płacimy my podatnicy, im niemałe miesięczne pensje .
  i TYLE W TEMACIE

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane