poniedziałek, 21 listopada 2016 12:38

Powiat planuje inwestycje na 2017 rok

 
Odcinek ul. Konikowo, która zostanie poszerzona w 2017 roku Odcinek ul. Konikowo, która zostanie poszerzona w 2017 roku archiwum redakcji

Rondo na os. Pustachowa i poszerzona ul. Konikowo - to jedyne projekty drogowe na terenie Gniezna, jakie znalazły się w założeniach budżetu powiatu na 2017 rok. Pozostałe inwestycje w tym zakresie realizowane będą poza miastem.

Starostwo Powiatowe opublikowało projekt budżetu na 2017 rok, w ramach którego wydatki zaplanowane zostały na 25 mln 80 tys. złotych. Jeśli jego założenia się nie zmienią, zrealizowanych ma zostać kilka inwestycji na terenie miasta i powiatu. Poza samą rozbudową i funkcjonowaniem szpitala, na który przeznaczonych ma być ok 15,5 miliona złotych, przewiduje się wykonanie sporo innych przedsięwzięć. 

Około 140 tysięcy złotych przeznaczone ma zostać na Gnieźnieńską Kolej Wąskotorową, a w ramach tych środków wykonana ma zostać m.in. mijanka dla pociągów w Lesie Jelonek (przy ul. Witkowskiej), a także ma nastąpić modernizacja istniejącej infrastruktury, która rozpoczęła się w ostatnich tygodniach. Pierwsza ze wspomnianych inwestycji ma pozwolić na organizację krótkich kursów wycieczkowych.

Wśród inwestycji drogowych, najwięcej kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej Witkowo - Trzemeszno na odcinku Witkowo-Folwark za kwotę 1 mln 473 tys. złotych. Drugą z kolei jest poszerzenie ul. Konikowo (prace zmierzające w tym kierunku już się rozpoczęły w tym roku) za kwotę 940 tys. złotych, a samo przedsięwzięcie jest realizowane także przy wsparciu finansowym Miasta Gniezna. Ponadto przebudowie częściowej lub poprawie stanu dróg mają zostać poddane także m.in. drogi z Imielenka do Imielna, w Niewolnie, z Żelazkowa do Gurowa, w Małachowie Złych Miejsc, a także ma nastąpić budowa ronda w Trzemesznie (wsparcie gminy) i dotacja dla gminy Witkowo na budowę chodnika na ul. Wrzesińskiej w tej miejscowości.

W planie jest także umieszczona przebudowa skrzyżowania ul. Półwiejskiej i Pustachowskiej w Gnieźnie na rondo. Na tę inwestycję zapisano 50 tys. złotych, jednak samorząd powiatowy liczy na współfinansowanie z Miastem Gnieznem, który jest zarządcą ul. Pustachowskiej na odcinku od tego skrzyżowania do Lasu Miejskiego. W przypadku braku takiej decyzji, prawdopodobnie inwestycja nie dojdzie do skutku. Nieoficjalnie także wiadomo iż rozpatrywany jest wniosek o przebudowę skrzyżowania ul. Żwirki i Wigury, Chudoby i św. Michała na rondo. W tym kierunku samorządy deklarują współfinansowanie inwestycji, jednak na chwilę obecną temat jest jeszcze na wstępnym etapie rozmów, podobnie jak nieznany jest koszt oraz czas realizacji tego przedsięwzięcia.

Ponadto w ramach inwestycji kontynuowana będzie przebudowa sali sportowej przy ul. Sobieskiego, termomodernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego (otrzymane dofinansowanie zewnętrzne). Planowana jest także rozbudowa i uzupełnienie przystani żeglarskiej w Powidzu, która ma służyć jako ośrodek szkoleniowy dla młodzieży ponadgimnazjalnej z powiatu gnieźnieńskiego (200 tys. zł). Kontynuowana będzie także przebudowa obiektu dawnej szkoły przy ul. Gdańskiej, która obecnie mieści już Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii (400 tys. zł). 

O tym, jakie inwestycje ostatecznie zostaną zapisane w projekcie budżetu powiatu gnieźnieńskiego na 2017 rok, zadecydują radni na sesji zaplanowanej w grudniu br.

21 komentarzy

 • Link do komentarza bączek czwartek, 24 listopada 2016 11:23 napisane przez bączek

  Mariusz niekiedy tak jest że nie wszyscy nie idący na wybory to nygusy które później tylko narzekają. Czy bierzesz pod uwagę możliwość nie pójścia na wybory bo żaden z kandydatów kompletnie nie odpowiada, czy takie zachowanie niczym protest przypadkiem nie jest też jakąś formą głosowania. Czy to że kandydaci nie potrafią przekonać do większej frekwencji i oddania na nich głosów , nie świadczy aby o ich słabości ? Też głosowałem na Budasza ale rewelacji nie widzę . Owszem na mieście coś jest robione, jak za każdego kolejnego prezydenta chociaż nie zawsze wszystko było widać, to co jest robione to zwykłe zadania ustawowe wsparte publiczną kasą. Na jego miejscu w ramach określonych schematów , każdy by potrafił powiedzieć do podwładnych zróbcie to czy tamto.

 • Link do komentarza Stefan12 czwartek, 24 listopada 2016 11:07 napisane przez Stefan12

  Po co ronda na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną?
  Te mikroskopijne ronda to totalna porażka.

 • Link do komentarza gg czwartek, 24 listopada 2016 10:43 napisane przez gg

  ere nie rozumiesz prostej sprawy. Dyskusja dotyczy naszych lokalnych spraw. Tu nie chodzi o PiS , bo nie oni rządzą w mieście i nie ich dotyka śmieszna propaganda jakiegoś kolesia próbującego udowodnić że Budzika wybrała większość itd. Po prostu ktoś chce kolesia przywrócić do rzeczywistości pokazując faktyczne i bezsporne dane że w wyborach Budzik nie uzyskał większości i że jego wyniki nie były rewelacją, to wszystko. Natomiast jakie Budzik ma obecnie poparcie ? Jak można zauważyć z komentarzy, jego poparcie nie jest przedmiotem dyskusji i udowadniania na podstawie faktów, z pewnością wykażą to jakieś wybory. Jak znamy z historii , Komorowski miał poparcie , Kowalski miał poparcie ................

 • Link do komentarza ere czwartek, 24 listopada 2016 10:22 napisane przez ere

  też wyborca, to tak samo większość nie wybrała PiSu i co? Gdzie tu wola narodu? Wola była wygranej, tak samo jak Budasza. Skoro twierdzisz, że Budasz nie ma takiego poparcia, zorganizuj sondaż wśród mieszkańców. Co to za problem?

 • Link do komentarza też wyborca czwartek, 24 listopada 2016 09:56 napisane przez też wyborca

  Śmieszny to jest koleś który przypomina ze Budzika wybrala wiekszosc i że teraz jeszcze wiecej ludzi chwali jego prace.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 24 listopada 2016 00:08 napisane przez wyborca

  Śmieszny jest koleś, który podaje jakieś cyferki. Nawet gdyby do wyborów poszła tylko jedna osoba i glosowała by na kandydata, to on miałby ten mandat w ręku i tyle. Popieram wpis Mariusza. Święta prawda. A co do Budasza czy kogokolwiek na jego miejscu, to radzę wszystkim nieco przystopować i w krytyce, a przede wszystkim w chwaleniu. Wazelina jest śmieszna, każdy na takim stołku dostaje przecież niemałe pieniądze, więc musi robić to, co do niego należy. Jedno jest pewne - obecny prezydent ma parcie na szkło i o każdym drobiazgu informuje media. Ktoś kiedyś napisał, że niebawem będzie konferencja prasowa, że w ogóle systematycznie i punktualnie przychodzi do pracy. Może to żart, ale jak widzę i słyszę o tych budowanych parkingach, wysadzanych kwiatkach etc. to mi się już słabo robi. A może tak powie na konferencji prasowej, kto to Gniezno tak zaniedbał i w takim razie dlaczego dał jemu taką dobrą fuchę?

 • Link do komentarza Mariusz środa, 23 listopada 2016 22:02 napisane przez Mariusz

  "Co to jest 12228 głosów na 55248 uprawnionych"


  Po co iśc na wybory - mój głos nic nie zmieni... typowe podejscie ludzi a zas wypisywanie że to 22%? kurde ludzie ogarnijcie się!

  nie iśc na wybory a zaś wypisywać w necie

  żadna tajemnica - głosowałem na Budzika, p.Budasza czy jak go tam nazwiecie. Dzieje sie coś - dzieje, czy mniej czy więcej? Wydaje mi się ze więcej niż za poprzednika. Sam burmistrz (celowo używam tego słowa bo Gniezno teoretycznie prezydenta mieć nie powinno) niewiele może. Jeśli się komuś nie podoba co robią władze to niech ruszy 4 literki na wybory, albo sam wystartuje

 • Link do komentarza Parkoman wtorek, 22 listopada 2016 12:11 napisane przez Parkoman

  do "wyborca" ; nie oczekujesz polemik bo się ich boisz. Miasto, to co się w nim dzieje i będzie dalej robić obroni się samo. Oczywiście, że nie wszytko da się zrobić i zadowolić wszystkich, tym bardziej w ciągu 2 lat. Ale plusów jest więcej niż minusów - te także są !
  Nie czytaj budżetu bo i tak z góry wiesz, że będzie słaby, zły, upodlający i jaki tam jeszcze chcesz. W końcu Budzik startował z logiem PO i to jest wystarczający argument żeby wszystko co do tej pory zrobił dobrego było dla Ciebie ZŁE. Szkoda, że nie miał znaczka PIS - byłby cacy...

 • Link do komentarza Kkkk wtorek, 22 listopada 2016 08:38 napisane przez Kkkk

  Chyba nie widzieli drogi na Kłeckoskiej... Co się z nią stali przez budowę s5 :(

 • Link do komentarza kiwi poniedziałek, 21 listopada 2016 20:54 napisane przez kiwi

  @do r- bądź trochę sprawiedliwy, Powiat chwali się też rozbudową szpitala którego Platforma Obywatelska nie wybudowała przez 8 lat

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahah poniedziałek, 21 listopada 2016 20:28 napisane przez hahahahahahahahahahah

  do "do r" , hahahahahahahahaha daj już spokój z tą propagandą, na to nikt się już nie nabierze, te sztuczki socjotechniczne może i raz wam wyszły ale na tym koniec. O jakiej większości wybierającej Budzika piszesz ? Co to jest 12228 głosów na 55248 uprawnionych - to zaledwie 22,13% , w poprzednich wyborach lepsze wyniki mieli wybierani prezydenci, a to że coś robi no to w końcu dobrze że się za coś zabrali bo od tego są. Zapytaj Budzika kiedy będą konkretne inwestycje mające wpływ na rozwój gospodarczy miasta i jak wygląda nadzór nad miejskimi spółkami. Powiadasz że jeszcze więcej ludzi jego chwali, hahahahahahahahahaha, już widzę jak jego chwalą ci co dostali podwyżki za śmieci żeby zbilansować tych co nie płacą . A jak tam urzędnicy , czy też jego chwalą ? tylko nie pytaj tych pomagierów , zresztą sam wiesz , hahahahahahahahahahahah, na każdym kroku to trzeba uważać żeby nie wdepnąć w psie g...........

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 21 listopada 2016 20:27 napisane przez Kierowca

  A co z zatoczkami dla autobusów na ul. Wrzesińskiej i przebudową ronda między ul. Witkowską, a Wrzesińską ?

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 21 listopada 2016 19:36 napisane przez wyborca

  do r): tak tak znamy te rozmowy w pokoju budzika..... znamy tę strategię propagandową, zapewniam, ale też zapewniam, że tą metodą co wsadziliście budzika 12 tys. głosów już wam nie wyjdzie. Myślę, że czas pomału odklejać się od stołków.
  I jeszcze jedno? kiedy ustawka medialna????, jaki to wspaniały budżet przygotował budzik na świetlany rok 2017 . Ile musimy dobrać kredytu????
  Ps. nie oczekuję polemik,i przeczytam budżet i poczekam na resztę.

 • Link do komentarza Papa Smerf. poniedziałek, 21 listopada 2016 17:48 napisane przez Papa Smerf.

  Kolejny. O planach rozwiązania problemu z przejazdami kolejowymi na Dalkoskiej pisały gnieźnieńskie media około miesiąc temy. Poszperaj w archiwach portali internetowych.

 • Link do komentarza do r poniedziałek, 21 listopada 2016 15:54 napisane przez do r

  Przypominam, ze Budzika wybrala wiekszosc. A teraz jeszcze wiecej ludzi chwali jego prace. Inwestycje sa na kazdym kroku. Powiat chwali sie inwestycjami, ktore dofinansuje... miasto. A moze zrobicie cos samemu??

 • Link do komentarza tim poniedziałek, 21 listopada 2016 15:15 napisane przez tim

  ale "inwestycje" ...śmiech!!! Bidny i nieudolny mamy ten powiat :P

 • Link do komentarza r poniedziałek, 21 listopada 2016 15:08 napisane przez r

  do "do rak" myślisz że poza twoim Budzikiem to takie teksty robią jeszcze na kimś innym wrażenie ?

 • Link do komentarza do rak poniedziałek, 21 listopada 2016 14:33 napisane przez do rak

  ...bo gdyby nie Budzik i kasa i inicjatywa Miasta, to nawet i tej jednej istotnej inwestycji drogowej (Konikowo) nie było. Gdyby nie to, że ulica do starostwa należy, to sam by już dawno pewnie inwestycję przeprowadził

 • Link do komentarza Kolejny poniedziałek, 21 listopada 2016 14:24 napisane przez Kolejny

  A co ku***a z torami na dalkoskiej? Miasto zapomnialo juz o tej inwestycji? Może wybudujemy z miejskich pieniędzy tory wąskotorowej z dalkoskiej do miasta by woził auta przez zatłoczone szlabany

 • Link do komentarza Barbara poniedziałek, 21 listopada 2016 13:33 napisane przez Barbara

  A może warto wrzucić do projektu wybudowanie dojścia do Kościoła bł.Bogumiła.Odkąd powstała parafia schodzimy po płytach,które prowadzą do świątyni. Zimą to raczej graniczy z cudem żeby zejść kiedy płyty są oblodzone. Najgorsze jest to ,że tak naprawdę nikt nie wie do kogo ten teren należy.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane