środa, 23 listopada 2016 15:36

Kolejne przejście doświetlone

 
Kolejne przejście doświetlone archiwum redakcji

W tym roku doświetlone zostało już piąte przejście dla pieszych - na ul. Wolności. W przyszłym roku planowane są kolejne tego typu przedsięwzięcia.

W ostatnich dniach odbioru doczekało się doświetlone przejście dla pieszych na ul. Wolności, blisko skrzyżowania z ul. Taczaka. Jest to już kolejna tego typu instalacja na tej drodze i piąta, jaka została zainstalowana w tym roku. W poprzednich miesiącach wykonano doświetlenia na przejściach na ul. Staszica, św. Jana, Roosevelta oraz Chrobrego. 

Na ul. Wolności, podobnie jak w przypadku pozostałych instalacji, ustawiono słupy oświetleniowe z wysięgnikiem, wyposażone w oprawy oświetleniowe w technologii LED oraz aktywne znaki D6 z pulsatorami. Koszt zadania wyniósł 33 tys. zł. W projekcie budżetu miasta na 2017 rok zaplanowano realizację kolejnych tego typu instalacji.

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Gnesener123 czwartek, 24 listopada 2016 11:20 napisane przez Gnesener123

  No! I wreszcie coś się dzieje in plus. Brawo dla prezydenta. Wreszcie człowiek, któremu chce się robić.

 • Link do komentarza blvd czwartek, 24 listopada 2016 08:02 napisane przez blvd

  Pensja prezesa od jednego bloku w latach 2015-2016 + dofinansowanie żużla w stanie upadłości w latach 2014-2015 + informator miejski w roku 2016 = 30 doświetlonych przejść

 • Link do komentarza marzycielka środa, 23 listopada 2016 22:06 napisane przez marzycielka

  Gdyby tak jeszcze ścieżki rowerowe robili

 • Link do komentarza uytryghjtyfr7 środa, 23 listopada 2016 21:21 napisane przez uytryghjtyfr7

  Można ? no pewnie że można , zapewne jakieś życie ludzkie zostanie uratowane. Czyż nie lepiej zamiast wydawania kasy na informator miejski z przeterminowanymi wiadomościami, przeznaczyć pieniążki na takie oświetlenie przejścia i dla staruszków będzie bezpieczniej

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 23 listopada 2016 21:05 napisane przez rowerzysta

  Świetnie. Zamontowano także migające lampki diodowe na jezdni przed przejściem dla pieszych na ul. Roosevelta, w miejscu gdzie przejścia oświetlone są przez latarnie uliczne. Na pewno się przydadzą i poprawią bezpieczeństwo.

 • Link do komentarza Kierowca środa, 23 listopada 2016 19:30 napisane przez Kierowca

  Fajnie, a może pomyśleć o oświetleniu led na całych ulicach wylotowych. Podobne rozwiązania są w Bydgoszczy i Koninie. Jasno jak w dzień.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane