Wydrukuj tę stronę
środa, 30 listopada 2016 13:08

Pociągi z Gniezna do Wrześni, Warszawy, Szczecina i Przemyśla!

 
Pociągi z Gniezna do Wrześni, Warszawy, Szczecina i Przemyśla! archiwum redakcji

Znamy nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywać już od 11 grudnia 2016 roku. Jak wynika z rozpiski, w połowie 2017 roku pojawią się nowe pociągi jadące nie tylko do stolicy kraju.

Rozkład ogłoszony przez spółkę Polskie Linie Kolejowe, który za niespełna dwa tygodnie wejdzie w życie, będzie obowiązywać do 9 grudnia 2017 roku. W rozpisce zawarto także składy, które pojadą przez Gniezno z uwagi na remont linii E20 z Poznania, przez Wrześnię, Konin i Kutno do Warszawy. Jak już informowaliśmy wcześniej, większość pociągów pasażerskich zostanie skierowana objazdem przez Gniezno - te kursy zaczną jeździć od czerwca 2017 roku.

Pociągi z Gniezna do Wrześni i Jarocina

Jak wynika z podanych informacji, po latach przerwy powrócą składy pasażerskie na trasie z Gniezna do Wrześni i dalej w kierunku Jarocina. Pociągi ponownie pojadą linią nr 281 od 1 czerwca 2017 roku zatrzymując się na wszystkich przystankach i stacjach po drodze (m.in. Gębarzewo, Żydowo, Czerniejewo, Marzenin). Składy Przewozów Regionalnych z Gniezna będą wyjeżdżać w dni robocze o 8:07, 11:06, 14:06 i 17:06. Podróż na odcinku do Wrześni ma zajmować około 26 minut, a do Jarocina 1 godzinę i 18 minut. Przyjazdy pociągów z Jarocina i Wrześni na stację Gniezno planowane są o godzinach 7:56, 10:55, 13:56 i 16:49.

Pociągi do Warszawy i Berlina

W rozpisce nowego rozkładu umieszczono także pociągi, które będą kursować przez gnieźnieńską stację w związku z remontami planowanymi na linii kolejowej z Poznania do Warszawy. Jak wynika z podanych informacji, przez Gniezno od 11 czerwca 2017 roku dziennie ma przejeżdżać 15 pociągów (także międzynarodowe), których celem będzie Warszawa. Pociągi tej relacji będą przez jechać o około 60 minut dłużej niż dotychczas, ale wszystkie będą się zatrzymywać na stacji w Gnieźnie. Zwiększy się także ilość połączeń do Berlina - do sześciu kursów.

Pociągi do Szczecina, Lublina, Rzeszowa i Przemyśla

Dzięki zmianom Gniezno od 11 czerwca 2017 roku będzie miało także połączenia z miastami, których nigdy nie miało w rozkładzie lub dawno temu zostały z nich wykreślone. Są to m.in. pociągi do Szczecina i Świnoujścia, a okresowo także (w innych, wybranych terminach) do Suwałk, Katowic czy Bielsko-Białej. Zlikwidowane zostało połączenie Pierwszej Stolicy Polski z Krakowem, które funkcjonowało od kilkunastu miesięcy. Jednocześnie w kierunku wschodniej części kraju od 11 czerwca pojedzie również skład Gombrowicz, który dotrze do Lublina i dalej do Przemyśla. Podróż do pierwszego z miast zajmie z Gniezna ponad 6 godzin, a do drugiego, przez Rzeszów, ponad 10 godzin. Ponadto funkcjonować ma także okresowe połączenie z Zakopanem.

 

Powyższa rozpiska obowiązuje od 11 grudnia 2016 roku do czasu ogłoszenia nowego rozkładu jazdy w grudniu 2017 roku. Co jednak istotne - można spodziewać się jeszcze korekt rozkładu, jednak przejazdy składów w kierunku Warszawy są już pewne. Oznacza to też bardzo duży ruch na gnieźnieńskiej stacji, na której przewidziano wykonanie do czerwca jeszcze kilku prac torowych, które ułatwią obsługę wszystkich przejeżdżających składów - także towarowych. 

 

Zobacz także: Relacyjny rozkład jazdy dla stacji Gniezno, ważny od 11 grudnia 2016 roku do 9 grudnia 2017 roku

Zobacz także: Plakatowy rozkład odjazdów ze stacji Gniezno od 11 grudnia 2016 roku do 9 grudnia 2017 roku

 

12 komentarzy