środa, 30 listopada 2016 10:49

Koncepcja dla ul. Rzeźnickiej przyjęta

 
Koncepcja dla ul. Rzeźnickiej przyjęta źródło: koncepcja przebudowy ul. Rzeźnickiej

Do konkursu wpłynęła jedna praca, odbyły się konsultacje społeczne, przyjęto uwagi, a teraz zatwierdzono koncepcję do dalszych działań projektowych. 

Po burzliwych obradach przy przedstawionych wizualizacjach (zobacz relację: Ul. Rzeźnicka - będzie deptak czy "bonanza"?), zgodnie z oczekiwaniami sąd konkursowy zadecydował o przyjęciu przedłożonej koncepcji na przebudowę ul. Rzeźnickiej. Zgodnie z pomysłem ulica zostanie zamieniona na deptak z dopuszczonym ruchem samochodowym pojazdów dostawczych oraz mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji. 

- W postępowaniu konkursowym wpłynęła jedna praca konkursowa, która została upubliczniona, poddana konsultacjom społecznym a następnie oceniona przez Sąd Konkursowy pod kątem przyjętych Regulaminem kryteriów. W wyniku powyższych czynności zaproponowane rozwiązania architektoniczne otrzymały łącznie 91 pkt. Na ostateczną ocenę pracy konkursowej miały wpływ: oryginalność koncepcji, jakość rozwiązań architektonicznych i spójność koncepcji przestrzenno – architektonicznej, atrakcyjność kompozycji zieleni, nawierzchni, oświetlenia oraz elementów małej architektury, planowana cena realizacji inwestycji, realność rozwiązań realizacyjnych oraz wyniki konsultacji społecznych - czytamy w ogłoszeniu wyników konkursu. 

Z autorem pracy, którym jest Pracownia Projektowa Wojciech Kolesiński, zostanie podpisana umowa na wykonanie projektu. Oznacza to też przyznanie nagrody konkursowej za koncepcję w wysokości 8 tys. złotych oraz za dokumentację kosztorysowo-projektową w kwocie 40 tys. zł brutto.

Jak zapowiedziano już na konsultacjach, inwestycja zostałaby zrealizowana w 2018 roku, a działania w 2017 objęłyby prace przygotowawcze, polegające także na weryfikacji stanu infrastruktury podziemnej. Zgodnie z wolą władz miasta, budynki przy ww. ulicy miałyby mieć możliwość podłączenia do stałego systemu cieplnego.

Zobacz także: Tak będzie wyglądać ul. Rzeźnicka

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza mjj środa, 30 listopada 2016 15:38 napisane przez mjj

  Do ja - na tym forum toczy się o dawna dyskusja na temat ożywiania centrum. I zaręczam, że są na to tysiące sposobów, ale promotorem tych zmian musi być prezydent, ktory zechce skorzystać z wiedzy ludzi doświadczonych, a nie wianka swoich klakierów i urzędników przyjętych z klucza partyjnego.

 • Link do komentarza ja środa, 30 listopada 2016 13:58 napisane przez ja

  Nikt się inny nie zgłosił bo żadna poważna i profesjonalna pracownia projektowa nie chciała się za to zabrać. Powód jest oczywisty nie da się z tym kawałkiem ulicy zrobić tego co prezydencik widział we Włoszech w sposób sesnsowny... A my mamy inną kulturę i sposób życia... i jak powstaną tam same gastronomie to i tak będę puste... Dramat robienie czegoś na siłę... A tak w ogóle to chodzi o wydębienie funduszy z UE na remont Ratusza-USC.

 • Link do komentarza kynes środa, 30 listopada 2016 13:25 napisane przez kynes

  problem w tym, że nikt więcej się nie zgłosił... niemniej sam projekt jest bardzo fajny, nie mogę się doczekać realizacji.

 • Link do komentarza do Lkatarzyna środa, 30 listopada 2016 12:59 napisane przez do Lkatarzyna

  A kto tu marudzi - to ciekawostka taki konkurs z jednym uczestnikiem - gdyby było dwóch uczestników to kto wie, może ten drugi by wygrał z super mega fajną przecudowną koncepcją i byłoby jeszcze lepiej

 • Link do komentarza ? środa, 30 listopada 2016 11:36 napisane przez ?

  z reguły konkurs jest procedurą opartą o mechanizm rywalizacji o nagrodę, zaś rywalizacja niczym innym jak ubieganie się o pierwszeństwo, czy w konkursie można rywalizować z samym sobą ?

 • Link do komentarza do obserwatorki Lkatarzyna środa, 30 listopada 2016 11:30 napisane przez do obserwatorki Lkatarzyna

  To byl juz 2 konkurs o ile mnie pamiec nie myli. Byl dlugi termin wtedy nikt sie nie zglosil. Teraz zglosil sie jeden uczestnik z mega fajna koncejcpa i tez zle. Przestan marudzic, wyjdz z domu i zobacz jak miasto sie zmienia.

 • Link do komentarza obserwatorka środa, 30 listopada 2016 11:06 napisane przez obserwatorka

  ciekawy konkurs - jeden uczestnik - koncepcja i od razu wygrana, a moze za krótki termin dano innym by się wykazali???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane