piątek, 09 grudnia 2016 18:59

Wyróżnienie dla Gniezna za tereny inwestycyjne

 
Wyróżnienie dla Gniezna za tereny inwestycyjne archiwum redakcji

Tereny przemysłowe przy ul. Cegielskiego w Gnieźnie zostały wyróżnione w ramach wielkopolskiej VII edycji Konkursu "Grunt na medal" 2016.

Nagroda wręczana jest przez Marszałka Województwa Wielopolskiego oraz Przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Tytuł został przyznany w minioną środę 7 grudnia w Poznaniu, a wyróżnienie odebrał zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Jarosław Grobelny.

Teren przy ul.Cegielskiego o powierzchni 7,2 ha uzyskał bardzo wysoką ocenę jury konkursowego, a w opinii decydujących należy do jednych z najlepszych lokalizacji w regionie. W działaniach promocyjnych Urzędu Marszałkowskiego i Centrum Obsługi Inwestora, będzie stanowił szczególny element oferty prezentowanej w relacjach z inwestorem.

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

23 komentarzy

 • Link do komentarza lane piątek, 16 grudnia 2016 08:20 napisane przez lane

  Oczywiście nikt kto ma choć trochę oleju w głowie nie będzie oczekiwał jakiś fajerwerków w postaci efektów rozwoju gospodarczego po ledwie 2 latach ale też każdy kto ma trochę oleju powinien zauważyć działania ukierunkowane na chociaż częściowe rozruszanie obiecanych w programie wyborczym :
  • rozwój terenów przemysłowych w oparciu o współprace z gminami ościennymi – porozumienie w celu utworzenia Gnieźnieńskiej Strefy Gospodarczej;
  • nowe możliwości rozwojowe: porozumienie z gminą Gniezno, a w dłuższej perspektywie zgodne połączenie miasta i gminy, w celu pozyskania terenów inwestycyjnych;
  • podniesienie rangi Gniezna; utworzenie Sądu Gospodarczego i przywrócenie Ośrodka Egzaminacyjnego Kierowców;
  • wykorzystanie potencjału drogowego drogi S-5 w celu utworzenia nowoczesnych centrów logistycznych;
  • porozumienie z władzami Wrześni w celu przygotowania kadr, szkolenia zawodowego, organizacji transportu i lokalizacji kooperantów pod inwestycje Volkswagena;
  • współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, inwestorami i przedstawicielami szkół wyższych; powołanie Gnieźnieńskiej Rady Biznesu i Nauki;
  • rozwój spółek komunalnych; dokończenie inwestycji: zakładu utylizacji odpadów (URBIS) i oczyszczalni ścieków (PWiK), zakup nowych autobusów wraz z modernizacją zajezdni autobusowej (MPK)
  • obniżenie opłaty za wywóz śmieci dla osób segregujących odpady;

  których ja przynajmniej za bardzo nie widzę a które ktoś wymyślił chyba nie wyłącznie na potrzeby samych wyborów

 • Link do komentarza Jakub czwartek, 15 grudnia 2016 23:25 napisane przez Jakub

  Oczywiście nikt kto ma choć trochę oleju w głowie nie będzie oczekiwał jakiś fajerwerków w postaci efektów rozwoju gospodarczego po ledwie 2 latach...Ale jeśli ktoś chwali się nowymi miejscami pracy dla gnieźnian, to niech zainteresuje się tym, czy ściągnięta do Gniezna firma tych gnieźnian zatrudnia czy raczej Ukraińców, którzy nie psioczą na niskie stawki.

 • Link do komentarza xyz poniedziałek, 12 grudnia 2016 12:30 napisane przez xyz

  Najlepiej jakby takie info o Gnieźnie było w Wiadomościach o 19:30 wtedy nabrałoby uwiarygodnienia :) Aż chce się zacytować waszą rzeczniczkę: "Puknijcie się wszyscy w głowę!!".

 • Link do komentarza Rafał_Wichniewicz poniedziałek, 12 grudnia 2016 09:26 napisane przez Rafał_Wichniewicz

  Oczywiście, że na stronie organizatora znajduje się informacja:

  https://www.facebook.com/wielkopolskiecoi/posts/1826148847629438?qsefr=1

 • Link do komentarza c poniedziałek, 12 grudnia 2016 08:39 napisane przez c

  Czy można kulturalnie dyskutować o zauważeniu że na stronie organizatora VII edycji Konkursu "Grunt na medal" 2016 nie jest zauważalna informacja o nagrodzie dla Gniezna ?

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com poniedziałek, 12 grudnia 2016 00:00 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Albo dyskusja w komentarzach będzie prowadzona w sposób kulturalny i rzeczowy, albo nie będzie jej wcale.

  Pozdrawiamy,

 • Link do komentarza Seba niedziela, 11 grudnia 2016 18:21 napisane przez Seba

  edek, idź się leczyć. Zostaw Radio Maryja i TVP w spokoju. Czytasz GW i masz w głowie namieszane. Kowalski robił więcej, bez fanfarów, był bardziej dostępny dla każdego i nie robił z każdej dupereli konferencji prasowej.

 • Link do komentarza do edka niedziela, 11 grudnia 2016 11:51 napisane przez do edka

  edek - przed świętami, wczoraj sobota , wieczorem godzina 17-ta , puste ulice , pozamykane sklepy , te puby czy tam knajpki pustawe max 3-4 osoby, na Rynku smutne budki z takim dość jarmarcznym towarem , na scenie trzech grajków na przemian szarpiących się z ochrypłymi głośnikami , pod sceną 8-9 ludzi przelotnie zainteresowanych tą akcją - i ty przywołujesz umierające miasto za czasów Kowalskiego ? Edku - króliki, hale, ulice, lampy, parki - to nie wszystko, to nie jest rozwój gospodarczy , to nie powoduje że mieszkańcy miasta mają więcej pieniędzy żeby wyjść wieczorem i je wydawać w sklepach i knajpkach, żeby tymi wydawanymi pieniążkami ożywić i rozruszać miasto, żeby wszystko się nakręcało. Gdzie jest obiecany rozwój gospodarczy miasta ?

 • Link do komentarza :-) niedziela, 11 grudnia 2016 10:29 napisane przez :-)

  Rzeczywiście to ciekawe że magistrat chwali się jakąś nagrodą i na tej stronie
  http://www.investinwielkopolska.pl/pl/aktualnosci/p-410-znamy-zwyciezce-vii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-grunt-na-medal-2016-w-wojewodztwie-wielkopolskim.htm nic nie piszą o nagrodzie dla Gniezna ?

 • Link do komentarza edek niedziela, 11 grudnia 2016 00:16 napisane przez edek

  Ludzie czy wy naprawdę uważacie że bzdura powtórzona 1000 staje się prawdą? Czy nawet nie umiecie sprawdzić ogólnodostępnych informacji tylko klepiecie bezmyślnie i powtarzacie kłamstwa... Tereny przy ulicy Cegielskiego zostały włączone do strefy ekonomicznej 27 lipca 2015- Kowalskiego nie było u władzy od jakiś 10 miesięcy. Wszystko co zrobił Kowalski przez 8 lat swoich rządów to mówienie o tym jak bardzo by chciał... Możecie tu zaklinać rzeczywistość ale niestety fakty są takie że to Budasz przepchnął ostatecznie strefę, to on doprowadził tam media ( kanalizację, oświetlił ulicę Cegielskiego i buduje ul. Osiniec) i to on powiększa teraz tą strefę. Kowalski przez 8 lat nie zrobił w mieście połowy tego co Budasz przez 2 lata- a najlepszymi przykładami są właśnie brak działań odnośnie strefy czy to że wybudowanie fontanny na rynku zajęło mu 8 lat. Z nie wszystkimi decyzjami Budasza sie zgadzam- nie podoba mi się np. budowanie hali za 26 mln ale zobaczcie ile pieniędzy z zewnątrz Budasz ściąga so miasta- 9 mln na halę, 7 na ratusz, prawie 2 mln na parki, prawie 3 na trakt królewski. To miasto za Kowalskiego umierało- i jesli nie widzicie zmian na lepsze które teraz mają miejsce to może poprostu wystarczy wyłączyć Radio Maryja czy Dziennik Kurskiego i wyjść z domu- moi drodzy piwowscy przyjaciel??

 • Link do komentarza Ula sobota, 10 grudnia 2016 15:38 napisane przez Ula

  do tego "haha" - napisz proszę jakie samorządowe inwestycje mające wpływ na rozwój gospodarczy miasta powstały za kadencji Budasza ? Za czasów Kowalskiego powstały: nowe targowisko, zakład w Lulkowie, tereny inwestycyjne przy Cegielskiego, uzbrojenia terenu miasta poprzez budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.......... Tylko proszę nie pisz o inwestycjach typu : zrobiono ulicę , wymalowano elewację, zrobiono koncert czy tam strefę kibica, bo za czasów Kowalskiego też robiono ulice, malowano szkoły, były jakieś koncerty. Zauważ że chodzi mi o inwestycje samorządowe wpływające na rozwój gospodarczy. No i zauważ że za czasów Kowalskiego nie podwyższano nam opłat lokalnych !

 • Link do komentarza gnieźnianka sobota, 10 grudnia 2016 14:15 napisane przez gnieźnianka

  ha ha czy do ciebie nie dociera że pomalowanie i pozamiatanie miasta to naturalna sprawa i to każdy głupi potrafi takim czymś zarządzić. Budasz obiecywał rozwój gospodarczy no i co mamy, po dwóch latach mamy sobie poczytać że dostali nagrodę za teren inwestycyjny. Chwalą się terenem który powstał za Kowalskiego ? Chwalą się otrzymaniem nagrody ? Jakiej nagrody , skoro na stronie organizatora konkursu nic nie piszą że Gniezno coś wygrało. Tam jest wyróżnionych 16 gmin z całej Polski , na ogół mniejszych niż Gniezno , w tym z wielkopolski wyróżniono Stare Miasto - 10 000 mieszkańców, o Gnieźnie cisza. Czy ty nie rozumiesz że samo wymalowanie miasta to dla nas nie wszystko bo jeszcze potrzebujemy żeby mieć co do garnka włożyć. A co do tych parkingów to przyjmij do wiadomości że gdyby ten problem był efektywnie rozwiązany to by w drugim artykule nie opisywali że nasilają kontrole źle zaparkowanych samochodów a jeszcze w innym by nie pokazywali cyrku z parkowaniem autobusów przy teatrze. Swoją drogą ciekawe że Straż Miejska będzie ścigała za złe parkowanie a tymi autobusami jakoś nikt się nie interesował ?

 • Link do komentarza hehe sobota, 10 grudnia 2016 12:42 napisane przez hehe

  Budzik chciał połączenia z gminą to niech połączy się z Czerniejewem i tą ich strefą to może wspólnie Nobla dostaną

 • Link do komentarza ha ha sobota, 10 grudnia 2016 12:39 napisane przez ha ha

  Miasto sie zmienia na lepsze. Nie da sie tego nie dostrzec. Inwestycja za inwestycja. Poprawa warunkow parkingowych, warunkow komunikacyjnych. Mozna by dlugo wymieniac. Trzeba naprawde nie lubic Budasza, zeby nie dostrzec tych zmian na lepsze. Gdyby Budasz byl z PISU to ci sami co go krytykuja wychwalaliby go pod niebiosa, ze spadl nam aniol z nieba ha ha

 • Link do komentarza urzędas sobota, 10 grudnia 2016 09:49 napisane przez urzędas

  @ piko - gdzie widzisz to rozruszanie Gniezna orzez Budasza? Konkrety, konkrety prosimy!

 • Link do komentarza jaki tytuł , jaka nagroda ? sobota, 10 grudnia 2016 08:16 napisane przez jaki tytuł , jaka nagroda ?

  Wyróżnienie teraz , po tylu latach kiedy za poprzedniego prezydenta utworzono te tereny jakże chętnie wówczas krytykowane ? A tak może ktoś nam wyjaśni na czym polega to wyróżnienie Gniezna w tym konkursie bo tak szukam w internecie coś na temat tego konkursu i nie znajduję nic o tej nagrodzie dla Gniezna ? Na stronie głównego organizatora, informującej o zakończeniu siódmej edycji konkursu „Grunt na Medal” i wyłonieniu zwycięzców , nawet wzmianki nie ma o Gnieźnie ?

  Są natomiast informacje że Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie pod patronatem Wicepremiera, Ministra Rozwoju Pana Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, organizuje takie konkursy i faktycznie była to ich siódma już edycja konkursu „Grunt na Medal” w którym uczestniczyły 179 zgłoszenia i faktycznie Gniezno jako jedno z siedmiu miast wielkopolski zgłosiło taki teren inwestycyjny do tego konkursu. Z ogłoszonej listy zwycięzców VII edycji Konkursu "Grunt na medal" 2016 wynika że nagrodzono 16 jednostek samorządowych w tym jedną z wielkopolski , mianowicie jest to Gmina Stare Miasto. Nawet na tej fotce z zakończenia konkursu nie widać nikogo z Gniezna ?

  http://www.paiz.gov.pl/20161020/gala_grunt_na_medal

  http://www.investinwielkopolska.pl/pl/aktualnosci/p-410-znamy-zwyciezce-vii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-grunt-na-medal-2016-w-wojewodztwie-wielkopolskim.html

 • Link do komentarza prawda sobota, 10 grudnia 2016 00:04 napisane przez prawda

  To nie Budasz zainicjował tam strefę. To wysiłek poprzedniej kadencji.

  http://gniezno24.com/aktualnosci/item/957-radny-niemann-i-bagnista-strefa

 • Link do komentarza To jest właśnie ten teren sobota, 10 grudnia 2016 00:01 napisane przez To jest właśnie ten teren

  Wówczas to tak źle gadano tylko dla celów wyborczych ?

  http://gniezno24.com/aktualnosci/item/691-sse-powstanie-na-polu-ryzowym

 • Link do komentarza Kacper piątek, 09 grudnia 2016 21:45 napisane przez Kacper

  E tam. Strefa w Czerniejewie jest większa i ładniejsza. To srebra rodowe Czerniejewa. A sreber rodowych przecież się nie sprzedaje.

 • Link do komentarza z piątek, 09 grudnia 2016 20:35 napisane przez z

  utworzony za czasów Kowalskiego

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane