piątek, 20 stycznia 2017 08:45

Ulica Kwiatowa do przebudowy

 
Ulica Kwiatowa do przebudowy źródło: Google Street View

Do wakacji ma zostać wykonana w całości droga, która łączy ul. Chudoby z ul. Łazienki. Prace mogą rozpocząć się już na wiosnę.

Na ten remont od dawna czekają nie tylko mieszkańcy wspomnianej ulicy, ale także z pobliskich wieżowców, dla których ul. Kwiatowa stanowi drogę dojazdową. Po opadach deszczu na połatanej jezdni tworzą się spore kałuże, a dotkliwym jest również brak chodnika po prawej stronie ulicy. Stan drogi szczególnie odczuwalny jest w niedziele przez wiernych, którzy zmierzają do znajdującego się przy tej ulicy kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Miasto Gniezno ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Kwiatowej na całym odcinku o długości ponad 170 metrów, a także fragmentu sięgacza do ul. Sobieralskiego o długości niespełna 50 metrów (wzdłuż świątyni). Do wakacji ma w tym miejscu powstać jezdnia o szerokości 5,5 metrów (na sięgaczu 5 metrów) wykonana z kostki betonowej, ułatwiającej przepuszczanie wód opadowych do gruntu. Samo odwodnienie drogi ułatwić mają także wpusty kanalizacyjne z czterema zbiornikami wybudowanymi pod ziemią.

Wykonane mają zostać także chodniki - po lewej stronie drogi zachowany ma zostać pas zieleni wraz z istniejącymi tu drzewami - w sumie w ramach przebudowy ulicy ma zostać wyciętych pięć drzew, znajdujących się w miejscach kolizyjnych, utrudniających budowę chodnika. Pojawią się też nowe nasadzenia wzdłuż wspomnianego pasu zieleni. 

Chodnik po prawej stronie jezdni na całej długości ma być wzmocniony, dzięki czemu będzie możliwość parkowania na nim pojazdów, ułatwiając przejazd drogą w obu kierunkach. W połowie drogi pomiędzy ul. Chudoby a sięgaczem do ul. Sobieralskiego powstanie stały próg zwalniający, wykonany z kostki brukowej. Zmieniona zostanie organizacja ruchu - z ul. Kwiatowej nie będzie możliwości wjazdu w kierunku ul. Sobieralskiego przez przebudowany sięgacz.

Przetarg na wykonanie drogi odbędzie się na początku lutego, a prace będą mogły się rozpocząć wraz z ustąpieniem pory zimowej. Firma, która zostanie wyłoniona, będzie miała czas na zakończenie prac do połowy lipca br.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Isopax niedziela, 22 stycznia 2017 11:05 napisane przez Isopax

  Zmieniona organizacja? Już teraz odkąd pamiętam z ulicy Kwiatowej nie można wjechać w sięgacz

 • Link do komentarza ha sobota, 21 stycznia 2017 18:29 napisane przez ha

  :-) za to pisiorki potrafią czytać ze zrozumieniem, bo nikt tu nie krytykował Budasza. Może przydałyby się lekcje z nauki czytania i rozumienia.

 • Link do komentarza :-) sobota, 21 stycznia 2017 18:06 napisane przez :-)

  Pisiorki juz nie wiedza jak krytykowac budasza i wspolczuja ludziom.. remontu ulicy hahah Zenujace zachowanie prosto z odbiornikow rezimowej telewizji.

 • Link do komentarza wieżowiec piątek, 20 stycznia 2017 10:30 napisane przez wieżowiec

  Współczuć tylko tym z Kwiatowej . Mieli względny spokój :-(

 • Link do komentarza pytek piątek, 20 stycznia 2017 10:15 napisane przez pytek

  dzieje się

 • Link do komentarza Ania piątek, 20 stycznia 2017 09:20 napisane przez Ania

  Rewelacyjna wiadomosc od rana :) Myslalam, ze nigdy sie nie doczekam :)))

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane