Wydrukuj tę stronę
piątek, 20 stycznia 2017 08:45

Ulica Kwiatowa do przebudowy

 
Ulica Kwiatowa do przebudowy źródło: Google Street View

Do wakacji ma zostać wykonana w całości droga, która łączy ul. Chudoby z ul. Łazienki. Prace mogą rozpocząć się już na wiosnę.

Na ten remont od dawna czekają nie tylko mieszkańcy wspomnianej ulicy, ale także z pobliskich wieżowców, dla których ul. Kwiatowa stanowi drogę dojazdową. Po opadach deszczu na połatanej jezdni tworzą się spore kałuże, a dotkliwym jest również brak chodnika po prawej stronie ulicy. Stan drogi szczególnie odczuwalny jest w niedziele przez wiernych, którzy zmierzają do znajdującego się przy tej ulicy kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Miasto Gniezno ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Kwiatowej na całym odcinku o długości ponad 170 metrów, a także fragmentu sięgacza do ul. Sobieralskiego o długości niespełna 50 metrów (wzdłuż świątyni). Do wakacji ma w tym miejscu powstać jezdnia o szerokości 5,5 metrów (na sięgaczu 5 metrów) wykonana z kostki betonowej, ułatwiającej przepuszczanie wód opadowych do gruntu. Samo odwodnienie drogi ułatwić mają także wpusty kanalizacyjne z czterema zbiornikami wybudowanymi pod ziemią.

Wykonane mają zostać także chodniki - po lewej stronie drogi zachowany ma zostać pas zieleni wraz z istniejącymi tu drzewami - w sumie w ramach przebudowy ulicy ma zostać wyciętych pięć drzew, znajdujących się w miejscach kolizyjnych, utrudniających budowę chodnika. Pojawią się też nowe nasadzenia wzdłuż wspomnianego pasu zieleni. 

Chodnik po prawej stronie jezdni na całej długości ma być wzmocniony, dzięki czemu będzie możliwość parkowania na nim pojazdów, ułatwiając przejazd drogą w obu kierunkach. W połowie drogi pomiędzy ul. Chudoby a sięgaczem do ul. Sobieralskiego powstanie stały próg zwalniający, wykonany z kostki brukowej. Zmieniona zostanie organizacja ruchu - z ul. Kwiatowej nie będzie możliwości wjazdu w kierunku ul. Sobieralskiego przez przebudowany sięgacz.

Przetarg na wykonanie drogi odbędzie się na początku lutego, a prace będą mogły się rozpocząć wraz z ustąpieniem pory zimowej. Firma, która zostanie wyłoniona, będzie miała czas na zakończenie prac do połowy lipca br.

Galeria

6 komentarzy