poniedziałek, 23 stycznia 2017 09:21

Nadzorca budowy szpitala wybrany

 
Nadzorca budowy szpitala wybrany archiwum redakcji

Wyłoniono firmę, która zajmie się nadzorem nad inwestycją polegającą na naprawie i dalszej rozbudowie istniejącego gmachu szpitala. Wykonawcę prac budowlanych poznamy już wkrótce.

Ponad miesiąc po zamknięciu terminu przyjmowania ofert, Zespół Opieki Zdrowotnej poinformował o wyłonieniu wykonawcy dla zadania, polegającego na pełnieniu funkcji inżyniera kontraktu (nadzoru nad prawidłowym wykonaniem inwestycji budowlanej). Jest to o tyle istotnym dla ZOZ, gdyż pamiętne przerwanie prac budowlanych przed kilku laty spowodowane było m.in. właśnie złym nadzorem nad inwestycją. Tym razem dyrekcja szpitala postawiła obostrzenia, które musi spełniać wyłoniona firma, a które mają także zabezpieczać interes ZOZ. Dlatego też inwestycja została podzielona na trzy etapy, przy czym pierwszy dotyczył naprawy i wykonania części prac budowlanych, a pozostałe traktowane były na zasadzie opcji (w miarę posiadanych środków finansowych).

Zgodnie z informacją z grudnia 2016 roku, do przetargu na zadanie pełnienia nadzoru stanęli trzej oferenci:

 • Wiertconsulting z Poznania z ceną brutto 958 170 zł
 • konsorcjum spółek Ekocentrum i Zachodnie Centrum Konsultingowe "Euro Invest" za cenę brutto 1 mln 650 660 zł
 • spółka Portico Project Managment i Wspólnicy wraz z Savege, Societe Par Actions Simplifie za kwotę 1 mln 968 000 zł.

Jednocześnie ZOZ poinformował, że ze strony inwestora kwotą brutto za wykonanie wszystkich trzech etapów jest suma 800 tys. złotych (I etap 400 tys., II etap 200 tys. i III etap 200 tys. zł). Była to więc kwota o połowę mniejsza od dwóch największych ofert, jakie zostały złożone w przetargu. 

20 stycznia br. ZOZ dokonał wyłonienia najkorzystniejszej oferty - wybrana została poznańska firma Wiertconsulting, która wykona zadanie nadzoru nad szpitalem za cenę 958 170 zł. Najistotniejszym kryterium, jakie zostało tu wzięte pod uwagę, była cena. Zgodnie z ofertą Wiertconsulting ma wykonać nadzór nad I etapem szpitala (naprawa budynku D, wykończenie wybranych poziomów, połączenie z obecnym gmachem i ułożenie infrastruktury) za kwotę 498 150 zł. 

Jednocześnie w poniedziałek 23 stycznia br. kończy się etap składania dokumentów do przetargu na prace budowlane przy rozbudowie szpitala. Termin ten był kilkukrotnie przesuwany na prośbę zainteresowanych firm, które kierowały liczne zapytania do inwestora. Z posiadanych przez nas informacji wynika iż wykonawcę będzie można poznać pod koniec obecnego tygodnia lub na początku następnego. Prace przy rozbudowie będą mogły się rozpocząć już w marcu br.

14 komentarzy

 • Link do komentarza Inżynier niedziela, 29 stycznia 2017 19:22 napisane przez Inżynier

  Zastanawia mnie kto do nadzoru budowy szpuitala wybiera firmę, która specjalzuje się w nadzorze prac wiertniczych itd. Na stronie z referencjami nie mają żadnego szpitala.
  Z kapiatałem zakładowym 50000zł pięćdziesiąt tysięcy złotych.
  Śmiech na sali, może znowu układy

 • Link do komentarza Wdzięczna pacjentka środa, 25 stycznia 2017 21:48 napisane przez Wdzięczna pacjentka

  Do Olo !!! Dlaczego Pan obraża cały personel SOR ? W każdej rodzinie znajdzie się tzw, " czarna owca ". Te " hrabiny" jak Pan je nazwał,nie pracują tylko harują w pomieszczeniach z zamurowanymi oknami,w świetle sztucznych lamp i odorze pijackich oddechów. Tego nikt nie widzi ? Szkoda !!Może by tak ktoś z bliska przyjrzał się pracy za zamkniętymi drzwiami,może warto by czasami posłuchać obelg i wulgaryzmów jakie są kierowane pod ich adresem ? Najprościej jest oceniać ,trudniej zrozumieć .Proszę piszcie państwo pisma do dyrekcji,może zwiększy się liczba personelu ? Ulży wszystkim.

 • Link do komentarza Olo poniedziałek, 23 stycznia 2017 18:51 napisane przez Olo

  A gdzie trafiła skarga na działalność SOR, w którym to pacjent został okaleczony poprzez złamanie stawu biodrowego w wyniku upadku z kozetki? Pacjent dodatkowo z bólem nogi musiał udać się na RTG. Od czego są te hrabiny, które odzywają się jak do psów!!! Ta sprawa znajdzie się w odpowiednim programie! To jest ta wasza jakość????!!!!

 • Link do komentarza pacjent poniedziałek, 23 stycznia 2017 16:12 napisane przez pacjent

  @ Wzburzona pielęgniarka - w tym szpitalu nie tylko lekarze (jak twierdzisz) wręczają kartki z adresem do swojej prywacizny. Bomba wybuchnie niedługo z inną prywatą, znacznie gorszą. A dyrekcja ma różowe okulary i nie chce widzieć.

 • Link do komentarza do pracownika poniedziałek, 23 stycznia 2017 15:30 napisane przez do pracownika

  do pracownika - wszystkie skargi na sowmed trafiają do przewodniczącej komisji , która je kamufluje

 • Link do komentarza wzburzona pielęgniarka poniedziałek, 23 stycznia 2017 15:28 napisane przez wzburzona pielęgniarka

  jeden z nowych chirurgow wrecza w szpitalu pacjentom karteczki z adresem swojego gabinetu prywatnego w Poznaniu.

 • Link do komentarza pracownik poniedziałek, 23 stycznia 2017 15:03 napisane przez pracownik

  Ja jakoś narzekań pacjentów na nowych chirurgów nie słyszę.

 • Link do komentarza rojber poniedziałek, 23 stycznia 2017 14:48 napisane przez rojber

  dziękuję za nominację, ale dyrektorem czego zostałem?

 • Link do komentarza administracja poniedziałek, 23 stycznia 2017 14:35 napisane przez administracja

  dyrektorze rojber - jest gorzej, wie to każdy, kto pracuje lub leczy się na tym oddziale. Do dyrekcji jest też wiele skarg, ale jest to ukrywane. Przyjdzie chwila, predzej lub później, gdy to wszystko ujrzy światło dzienne. jeśli tak ma wyglądać dobra zmiana, to broń nas Panie Boże...

 • Link do komentarza rojber poniedziałek, 23 stycznia 2017 13:16 napisane przez rojber

  a jest gorzej? poza byłymi chirurgami jakoś nikt nie narzeka, protestów nie robi, banerów nie wywiesza, wyjazdu karetkom nie blokuje ;)

 • Link do komentarza becia poniedziałek, 23 stycznia 2017 12:49 napisane przez becia

  o niegospodarności się mówi,jeśli jest gorzej za więcej - tak jak w przypadku SOwmedu na chirurgii. Ale jeśli jest lepiej za więcej, to czego się bać?

 • Link do komentarza robak poniedziałek, 23 stycznia 2017 12:00 napisane przez robak

  No to może pora na duże zadania? Kiedyś na to pora musiała przyjść,. skoro ZOZ chciał za 800 tysięcy, to wybrali tańsze od dwa razy droższego - ktoś mógłby przecież w innym przypadku zaskarżyć niegospodarność po wyborze droższej oferty

 • Link do komentarza szperacz poniedziałek, 23 stycznia 2017 11:49 napisane przez szperacz

  Firma czy raczej firemka, jak na razie wygrywała przetargi o małej wadze
  http://www.przetargi.egospodarka.pl/kto-wygral/14152457,wiertconsulting-sp-z-o-o.html

 • Link do komentarza salowa poniedziałek, 23 stycznia 2017 10:00 napisane przez salowa

  I znowu cena jest najważniejszym kryterium! Czy naprawie niczego nie nauczono się z poprzednich doświadczeń?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane