poniedziałek, 13 lutego 2017 08:21

Ul. Wierzbowa do przebudowy

 
ul. Wierzbowa ul. Wierzbowa źródło: Google Street View

Do końca tegorocznych wakacji powinny zakończyć się prace przy przebudowie tytułowej ulicy. Prace obejmą część istniejącego odcinka drogi.

Pod koniec lutego rozstrzygnie się przetarg na wykonawcę prac budowlanych, polegających na przebudowie ul. Wierzbowej (na os. Kawiary) na odcinku od ul. Witkowskiej do ul. Surowieckiego. Droga, która obecnie po jednej stronie jezdni nie posiada chodnika, a po drugiej stronie ułożony jest on ze starych granitowych płyt, zostanie ujednolicona i wykonana będzie w podobnym standardzie, jak np. prostopadła ul. Kopernika.

Jezdnia nowej ul. Wierzbowej będzie wykonana z kostki typu domino ekologiczne, przepuszczającej wodę opadową do gruntu (podobnie jak nawierzchnia wykonanej w ub. roku ul. Kochanowskiego na os. Konikowo). Chodniki na całym wspomnianym odcinku zostaną ułożone z kostki brukowej. Ponadto na skrzyżowaniu z ul. Kopernika jezdnia będzie wyniesiona ku górze, stwarzając tym samym stały próg zwalniający na drodze (wykonany z czerwonej kostki brukowej). 

W ramach przebudowy powstanie także instalacja odwadniająca w postaci dziesięciu studzienek kanalizacyjnych, odprowadzających wodę do pobudowanej instalacji, której obecnie na tej ulicy nie ma. Prace budowlane mają się zakończyć do 31 sierpnia br.

4 komentarzy

 • Link do komentarza ul. Pstrowskiego poniedziałek, 13 lutego 2017 20:28 napisane przez ul. Pstrowskiego

  Na ul. Pstrowskiego również czekamy na zainteresowanie. Dziura na dziurze...

 • Link do komentarza Gosia poniedziałek, 13 lutego 2017 14:37 napisane przez Gosia

  Nareszcie, można sobie wieczorem nogi połamać. Koleżanka nieźle się potłukła idąc wieczorem tą ulicą.Można byłoby pomyśleć jak rozwiązać problem parkowania na tej ulicy. Od Witkowskiej jest tak zakorkowana, że wóz strażacki albo karetka nie przejedzie.

 • Link do komentarza asd32 poniedziałek, 13 lutego 2017 13:27 napisane przez asd32

  a dlaczego kostka domino a nie ażurowa jak na ul.Kopernika?

 • Link do komentarza Szymon poniedziałek, 13 lutego 2017 10:18 napisane przez Szymon

  i fajnie :) dodatkowo wprowadzić zakaz parkowania z 50 metrów od skrzyżowania bo tam nieraz niezły slalom jest przez te samochody przed wjazdem na Witkowską :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane