Uwaga
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/9991
czwartek, 23 lutego 2017 12:17

Powstanie zjazd z os. Łokietka do ul. Gdańskiej

 
Miejsce, w którym powstanie zjazd z os. Łokietka na ul. Gdańską Miejsce, w którym powstanie zjazd z os. Łokietka na ul. Gdańską źródło: Google Street View

Miasto Gniezno wykona kilkudziesięciometrową drogę, ułatwiającą mieszkańcom tytułowego osiedla zjazd w ul. Gdańską.

Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie niespełna 35-metrowego odcinka drogi gminnej, prowadzącej z osiedla Władysława Łokietka, który ma służyć jako zjazd z tej części Winiar na ul. Gdańską w kierunku Wiaduktu Solidarności. 

Zjazd rozpoczynać się będzie na skrzyżowaniu wewnętrznych ulic, w rejonie bloku nr 5 i centrum stomatologii, skąd zostanie poprowadzony przez obecny niezagospodarowany, zielony teren w kierunku ul. Gdańskiej. Uzasadnieniem przedsięwzięcia jest odciążenie skrzyżowania ul. Biskupińskiej i Gdańskiej.

Ponieważ droga ma tym samym ułatwić mieszkańcom osiedla wyjazd z niego w kierunku miasta, dlatego wykonana zostanie w formie łuku, prowadzącego do prawego pasa jezdni ul. Gdańskiej. W ramach inwestycji 4-metrowej szerokości nawierzchnia zostanie wykonana z asfaltu, a dodatkowo po południowej części nowej drogi powstanie chodnik (2 metry szerokości) z kostki betonowej, prowadzący także z ulicy wewnętrznej na ul. Gdańską. W celu zapewnienia odwodnienia, wykonane zostaną także cztery wpusty kanalizacyjne. Droga będzie ulicą jednokierunkową. 

Galeria

{gallery}9991{/gallery}

8 komentarzy

 • Link do komentarza Rondo sobota, 25 lutego 2017 15:33 napisane przez Rondo

  Osiem bloków plus jakieś 10 posesji . " kilka bloków"

 • Link do komentarza zdenerwowany piątek, 24 lutego 2017 12:57 napisane przez zdenerwowany

  Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają osobnicy nie zamieszkujący Osiedla Łokietka.

 • Link do komentarza lech piątek, 24 lutego 2017 07:23 napisane przez lech

  Absurd

  Kilkunastotysięczna inwestycja dla kilku bloków, są ważniejsze potrzeby w mieście..

 • Link do komentarza Gosia piątek, 24 lutego 2017 06:22 napisane przez Gosia

  Po co? Który z urzędników tam mieszka?

 • Link do komentarza Marek czwartek, 23 lutego 2017 21:39 napisane przez Marek

  W jakiej głowie rodzą się takie pomysły ?

 • Link do komentarza Bogdan czwartek, 23 lutego 2017 20:32 napisane przez Bogdan

  Zamiast skrzyżowań wystarczyłoby wzorem Wrześni porobić w mieście ronda zamiast świateł.

 • Link do komentarza Audytor BRD czwartek, 23 lutego 2017 15:11 napisane przez Audytor BRD

  Wszystko fajnie (co prawda dla kilku bloków no ale niech będzie). Szkoda tylko, że ten łuk to fatalne rozwiązanie z uwagi na brd. Po pierwsze przejście dla pieszych jest za blisko krawędzi jezdni ul. Gdańskiej (min. odsunięcie 5m) co bedzie powodować, że pojazdy oczekujące na wjazd będą zatrzymywac się na przejściu. Po drugie i co gorsze, wyprofilowanie tego zjazdu w łuk powodować będzie, że kierowca włączający się do ul. Gdańskiej bedzie musiał oglądać się do tyłu w celu upewnienia czy moze wykonac taki manewr. Jeżeli zaprojektowaliście łuk to powinien on się kończyć pasem włączenia równoległym do ul. Gdańskiej. Tak jak jest, jest źle i właczenie powinno byc pod kątem prostym do ul. Gdańskiej, nawet jeżeli jest to droga 1-kier. Bardzo źle zaprojektowane jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.
  Inna sprawa, że taki "by-pas" powinien być wybudowany na ul. Orcholskiej na wysokości parkingu dla TIRów, które oczekują na wjazd do hurtowni spożywczej. Taki łącznik, poprzez pas włączenia, o którym mowa wyżej, powinien umożliwiać zjazd na TZJ co w ogromny sposób poprawiłoby przepustowość skrzyżowania z sygnalizacją przy kościele. Wtedy pewnie ten malutki łącznik nie byłby nawet potrzebny. No ale teraz to już "musztarda po obiedzie".

 • Link do komentarza kynes czwartek, 23 lutego 2017 13:14 napisane przez kynes

  Ojjj żeby jeszcze udało się zrobić dodatkowy pas z Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego na ul. 3 maja. to by również mocno odciążyło w godzinach szczytu strasznie zakorkowany wjazd na rondo od strony Trasy. terenu tam jest sporo do wykorzystania. Nie wiem tylko czy to jest w gestii województwa, powiatu czy też miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane