Jesteś tutaj:Kultura Festiwal muzycznych talentów
czwartek, 27 kwietnia 2017 11:42

Festiwal muzycznych talentów

 

Rekordowa ilość uczestników wzięła udział w czwartej odsłonie powiatowego konkursu piosenki angielskiej „English songs festiwal” organizowanego przez Akademickie Gimnazjum Milenium w Gnieźnie.

Pięćdziesięciu dziewięciu uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego  wzięło udział w konkursie piosenki angielskiej. Występowali jako soliści, duety, czy zespoły prezentując swój talent wokalny oraz językowy. – Coraz większy zasięg ma nasz festiwal. Myślimy, że już niedługo będzie to konkurs wojewódzki. Jest to konkurs dla młodzieży uzdolnionej, która bardzo dobrze czuje się na scenie i chce swoje umiejętności pokazać przed szerszą publicznością. Celem festiwalu jest propagowanie kultury brytyjskiej, ale także wspieranie tych wybitnych jednostek – mówiła dyrektorka Akademickiego Gimnazjum Milenium w Gnieźnie, Iwona Gawrecka.

Jak podkreślała, festiwal przez nich organizowany wyłonił już pierwsze gwiazdy, które wzięły udział w popularnych, telewizyjnych talent show. – Mogliśmy obserwować osiągnięcia naszych absolwentów w programach telewizyjnych. Maciej Rembikowski wziął udział w programie Idol, a Michał Żółtowski wysłał propozycję swojego utworu na Eurowizję. Pokazuje to, że takie konkursy są potrzebne, a młodzi ludzie mogą już dzięki nim kształtować różnego rodzaju umiejętności jak radzenie sobie ze stresem, czy autoprezentacja na scenie – dodała.

Młodzi wokaliści wybierali najczęściej popularne angielskie piosenki sięgając do swoich, współczesnych idoli takich jak: Ed Sheeran, Adel, Rihanna, Justin Biber, czy Sia. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języka angielskiego z Millenium: Justyna Wiśniewska i Justyna Nowakowska, jednak nad oprawa artystyczną  i organizacyjna konkursu, czuwali sami uczniowie. – My przyjmujemy szkoły i uczestników, rozdajemy karty uczestnictwa, mówimy jak wygląda konkurs. Jesteśmy już w organizację konkursu zaangażowane po raz trzeci, cieszymy się, że w ten sposób możemy pomagać. Można powiedzieć, że robiąc to czułyśmy się jak nauczycielki. Nauczyłyśmy się odpowiedzialności i cierpliwości, a także szybkiej i sprawnej organizacji. Jest to fajna inicjatywa a sam konkurs jest bardzo przyjemny – mówiły uczennice trzeciej klasy Akademickiego Gimnazjum Milenium Lidia i Ola.

Jury po występach wszystkich uczestników ogłosiło wyniki IV edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej English Songs Festival:
 
Szkoły Podstawowe:
1. Julia Kaczmarek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie ("Skinny Love" - Birdy)
2. Joanna Zielińska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzemesznie ("When I was your man" - Bruno Mars)
2. Oliwia Sadowska - Szkoła Podstawowa w Niechanowie ("Lemon Tree" - Fools' Garden)
 
Gimnazjum:
1. Ewa Borowiak - Gimnazjum w Trzemżalu ("One Moment in Time" - Whitney Houston)
2. Nicole Szymańska - Akademickie Gimnazjum Milenium w Gnieźnie ("When we were Young" - Adele)
3. Agata Kubiak - Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie ("City of Stars" - Emma Stone & Ryan Gosling)

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane