wtorek, 10 kwietnia 2018 11:35

Spotkania z żywą historią - rozrywka w średniowieczu

 
Spotkania z żywą historią - rozrywka w średniowieczu źródło: MPPP

Przed nami kolejna wyjątkowa lekcja historii poświęcona kulturze wczesnego średniowiecza. Tym razem opowiemy o tym, w jaki sposób w tamtych czasach bawiono się. Gościem wydarzenia będzie Piotr Adamczyk, historyk poszukujący źródeł na temat zabaw i zabawek z przeszłości i odtwarzający niektóre z nich, szczególnym zainteresowaniem darzący gry planszowe.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jakie formy zabawy preferowali mieszkańcy wczesnośredniowiecznej Polski i Europy. Będzie to też okazja do przyjrzenia się replikom zabawek. Wspólnie zastanowimy się, czy niektóre z tych przedmiotów miały też inne funkcje i czy mogły służyć również dorosłym? Nie zabraknie również ciekawostek związanych z grami planszowymi, których historię można odtworzyć na podstawie przekazów źródłowych i archeologicznych znalezisk. Na naszych zajęciach uczestnicy przekonają się, że współczesny świat zabawek ma wiele wspólnego z tymi, które cieszyły dzieci już ponad 1000 lat temu.

Zajęcia skierowane są dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zajęcia odbywać się będą w dniach 16-18 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, ul. Łubieńskiego 11.

Czas trwania zajęć: 45 min

Spotkania odbywają się w godzinach: 
1 grupa 9.00-10.00
2 grupa 10.30-11.30
3 grupa 12.00-13.00
4 grupa 13.30-14.30


OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub t: 61 426 46 41 w. 210. Opłata 5 zł od osoby.

Koordynator: e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., t: 61 426 46 41 w. 209.

Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane