Wydrukuj tę stronę
czwartek, 06 września 2018 08:16

„Książki z marzeniami”

  mn
„Książki z marzeniami” archiwum redakcji

8 września przypada ogólnopolski „Dzień Marzyciela”, dzień tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek marzenia i niespełnione życzenia, czyli chyba wszystkich nas. 

O snuciu marzeń mawiamy: patrzeć na świat przez różowe okulary, bujać w obłokach, myśleć o niebieskich migdałach, budować domki z kart. Te związki frazeologiczne podkreślają nierealność naszych myśli, ich nieprzydatność funkcjonalną, ale również – piękno. Z drugiej strony mamy powiedzenie: wszystko zaczyna się od marzeń, które zakłada możliwość urzeczywistnienia fantazji.  Spełnianie marzeń może nie zawsze jest proste, ale gdy już to się uda, satysfakcja jest ogromna.

Warto marzyć i warto dążyć do spełniania swoich marzeń, tak jak literaccy bohaterowie, zarówno książek dla młodzieży, jak i dla dorosłych czytelników, którzy pokazują, że o własne marzenia zawsze warto walczyć. Książki o marzeniach udowadniają, że literatura może nie tylko bawić i wzruszać, ale także dostarczać inspiracji.

Zapraszamy przez cały wrzesień do wypożyczania i czytania książek pełnych marzeń w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a.