Jesteś tutaj:Kultura Średniowieczne ściegi, czyli... gacie dla Mieszka
poniedziałek, 22 października 2018 13:38

Średniowieczne ściegi, czyli... gacie dla Mieszka

  mn
Średniowieczne ściegi, czyli... gacie dla Mieszka zdjęcie nadesłane

W niedzielę, 28 października 2018, zapraszamy na warsztaty z cyklu "Zrób to sam", które odbędą się w Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak ubierali się nasi przodkowie i w jaki sposób powstawały w dawnych wiekach tkaniny. Poznają nieliczne zabytki archeologiczne związane z dawnym strojem i będą mogli przymierzyć repliki ubiorów. W trakcie warsztatu uczestnicy szczegółowo poznają historyczne szwy aby samodzielnie, ręcznie uszyć fragment garderoby sprzed wieków. Serdecznie zapraszamy!

28 października 2018 roku, godz. 11.00 - 13.00. Wstęp płatny 15 zł od dziecka, opiekun bezpłatnie. Dzieci od lat 7. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 61 426 46 41, w. 210. Ilość miejsc ograniczona! Wszystkie materiały zapewnia muzeum.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane