Jesteś tutaj:Kultura Co było grane 1000 lat temu?
środa, 27 lutego 2019 16:19

Co było grane 1000 lat temu?

 
Co było grane 1000 lat temu? zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejną Rodzinną Niedzielę, w trakcie której uczestnicy będą mogli usłyszeć (dosłownie) odpowiedź na powyższe pytanie.

Tytułowe pytanie jest hasłem przewodnim pierwszej w tym roku Rodzinnej Niedzieli, która odbędzie się na wystawie „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego” w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Uczestnicy spotkania wraz z prowadzącymi zastanowią się, czy w ogóle możliwe jest odtworzenie tego, czego słuchali nasi przodkowie 1000 lat temu. A jeśli takie próby są dokonywane, to w oparciu o jaką wiedzę. 

Kluczem do rozwiązania tej zagadki będą prezentowane na wystawie instrumenty muzyczne pozyskane w trakcie wykopalisk, jak i te  współcześnie odtworzone. W programie Rodzinnej niedzieli m.in.: zwiedzanie wystawy, rodzinne śpiewanie i muzyczne zagadki. Zapraszamy 3 marca o godzinie 11:00 (potrwa do 13:00). Wstęp wolny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane