Jesteś tutaj:Kultura II LO muzycznie rozpoczęło obchody 100-lecia szkoły
piątek, 31 maja 2019 19:48

II LO muzycznie rozpoczęło obchody 100-lecia szkoły

 
II LO muzycznie rozpoczęło obchody 100-lecia szkoły fot. Rafał Wichniewicz

Wokalnie, instrumentalnie i z przytupem - tak dziś wyglądał koncert inaugurujący zaplanowane na kilka miesięcy obchody wiekowego istnienia gnieźnieńskiej "Piętnastki".

Zapowiedziany już kilka tygodni temu koncert przyciągnął do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury sporą grupę nie tylko byłych i obecnych uczniów, ale też dawnych wychowanków oraz emerytowanych nauczycieli. W ten sposób odpowiedzieli na zaproszenie, skierowane na inaugurację bogatego programu wydarzeń, uświetniających 100-lecie istnienia II LO.

- Dziś przed nami wystąpią uczniowie naszego liceum, jak i absolwenci, którzy wspólnie będą świętowali, inaugurując tym samym obchody 100-lecia istnienia II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki. Szkoła ostatnimi czasy szczególnie wybrzmiewa muzyką, wczoraj mieliśmy spektakl teatralny, dziś mamy muzyczny, a że muzyka łączy pokolenia toteż myślę, że jest to właściwy początek naszego jubileuszu - mówiła Róża Grabowska, dyrektorka II LO.

W trakcie piątkowego koncertu na scenie zaprezentowali się m.in. muzycy z Powiatowej Orkiestry Dętej, Zespołu Tańca Ludowego "Gniezno", Weronika Szymańska, Zespół Espresso i inni.

8 komentarzy

 • Link do komentarza diameter poniedziałek, 03 czerwca 2019 23:08 napisane przez diameter

  Za moich czasów szkoła ta nie pozwalała na rozwijanie zainteresowań, nauka była nieciekawa, kierowaniem na studia dyrygowała jednoosobowo dyrektorka wyrządzając tym wiele krzywdy uzdolnionym uczennicom ( szkoła była żeńska), były, a jakże szkolne ulubienice, one dostawały oceny bardzo dobre często niejako z rozpędu, bo przecież takie "pilne i mądre". Jak się potem okazywało , to te nauczycielskie pupilki w życiu sobie nie radziły, a te niby przeciętne zdobywały wysokie stanowiska, sprawowały odpowiedzialne funkcje i często jeszcze dzisiaj mimo lat sa są niezwykle wybitne, skuteczne i sprawne w powierzanych im zadaniach.

 • Link do komentarza krab poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:14 napisane przez krab

  Skończyłem II LO w 1984 roku. Pracująca wówczas kadra pozwalała nam mieć własne zdanie, rozwijać kreatywność, korzystać z książek z drugiego obiegu i zamiast tarczy nosić oporniki. Choć była też biologia - a tam wszystko inaczej funkcjonowało.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 03 czerwca 2019 02:33 napisane przez wilk

  Moja buda !!!! Mimo wszystko wspominam ją bardzo miło, w czasach komuny wszędzie bywał pewien dryl,w każdej szkole,także podstawowej ,mimo to ,te cztery lata to bardzo dobry i wspomnieniowy okres,choć bywało różnie .....nie żałuję do dziś ,że poszedłem do "15" !!!!

 • Link do komentarza Czester niedziela, 02 czerwca 2019 21:48 napisane przez Czester

  Niestety z roku na rok poziom idzie dramatycznie w dół. Kiedyś szesnastka nie dorastała nam do pięt. Czas mojej nauki przypadał na okres dyrektorowania Danuty Bolińskiej. I to był bardzo zły czas dla tej szkoły. Żeby nie powiedzieć najgorszy. Nadal jednak wspominam z dużym sentymentem dwoje pasjonatów, których niestety nie ma już wśród nas - Annę Kruczek, kobietę o wyjątkowej łagodności i wielkiej pasji do przedmiotu i Krzysztofa Łukasika, który był kopalnią wiedzy historycznej, nawet najlepszy podręcznik do historii nie mógł się z nim równać.

 • Link do komentarza pedagog niedziela, 02 czerwca 2019 21:31 napisane przez pedagog

  To liceum jest w ogonie rankingu,więc darujcie sobie te wpisy, bo one i tak niczego od ponad półwiecza w tej szkole nie zmienią. Geniuszów to ta szkoła nuestety nie produkuje, zresztą pozostałe gnieźnieńskie licea chyba także. Może zamiast wiecznie o szpitalu pisać to niech ten starosta zabierze się za podniesienie poziomu w podległych jego starostwu szkołach? To jest naprawdę wielkie wyzwanie, ale czy na miarę tych urzędników?

 • Link do komentarza Rodzic niedziela, 02 czerwca 2019 17:06 napisane przez Rodzic

  @absolwentka -nauczyciele ( zaznaczam że nie wszyscy ) nadal twierdzą że jeśli czegoś nie rozumiesz to widocznie pomyliłeś szkoły. Liczy się tam tylko frekwencja zdawalnosci matur, żeby ją zdać w miarę przyzwoicie , większość uczni bierze korepetycje. Często u nauczycieli którzy uczą w tej szkole. Matematykę w tej szkole potrafi wytłumaczyć tylko jeden Pan nauczyciel , ten kto jest pod opieką pozostałych dwóch Pań musi liczyć się z pomocą korepetytora. Całą prawdę o sobie i podejściu do ucznia pedagodzy ujawnili w czasie strajku.

 • Link do komentarza absolwentka niedziela, 02 czerwca 2019 13:20 napisane przez absolwentka

  Zgadzam się z komentatorką "mjj". Też niemile wspominam to liceum, a szczególnie niektórych nauczycieli, ktorzy zamiast rozwijac zainteresowania młodzieży, dołowali ją twierdząc, że do niczego sie nie nadają. To było było ponad 20 lat temu. Chyba teraz się zmieniło na lepsze?

 • Link do komentarza mjj sobota, 01 czerwca 2019 00:08 napisane przez mjj

  Może teraz ta szkoła jest inna, ale za moich czasów to było jakieś dziwadło. Ograniczenia wszelkich swobód człowieka do potęgi, przesadna unifikacja w ubiorach, same zakazy w każdej dziedzinie. Po prostu koszmar. Także w systemie nauczania i wychowania. Nadto jednoosobowe autokratyczne zarządzanie przez nie dającą sobie niczego powiedzieć dyrektorkę i posłuszne jej grono spowodowały, że okres nauki w tej szkole wspominam z niesmakiem i nie chcę wracać do tamtych bardzo trudnych nie tylko dla mnie lat. Co ciekawe, to szkoła podstawowa pozostawiła we mnie wiele miłych wspomnień do dziś, no a studia, to już całkiem inna bajka. Mimo, że ukończyłam je blisko pół wieku temu i wyglądały zupełnie inaczej, niż dzisiaj, to jednak dopiero tam dostrzeżono w młodym człowieku jego wartość, przydatność i nauczono, jak można rozwinąć wszelkie talenty.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022