Wydrukuj tę stronę
piątek, 31 maja 2019 19:48

II LO muzycznie rozpoczęło obchody 100-lecia szkoły

 
II LO muzycznie rozpoczęło obchody 100-lecia szkoły fot. Rafał Wichniewicz

Wokalnie, instrumentalnie i z przytupem - tak dziś wyglądał koncert inaugurujący zaplanowane na kilka miesięcy obchody wiekowego istnienia gnieźnieńskiej "Piętnastki".

Zapowiedziany już kilka tygodni temu koncert przyciągnął do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury sporą grupę nie tylko byłych i obecnych uczniów, ale też dawnych wychowanków oraz emerytowanych nauczycieli. W ten sposób odpowiedzieli na zaproszenie, skierowane na inaugurację bogatego programu wydarzeń, uświetniających 100-lecie istnienia II LO.

- Dziś przed nami wystąpią uczniowie naszego liceum, jak i absolwenci, którzy wspólnie będą świętowali, inaugurując tym samym obchody 100-lecia istnienia II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki. Szkoła ostatnimi czasy szczególnie wybrzmiewa muzyką, wczoraj mieliśmy spektakl teatralny, dziś mamy muzyczny, a że muzyka łączy pokolenia toteż myślę, że jest to właściwy początek naszego jubileuszu - mówiła Róża Grabowska, dyrektorka II LO.

W trakcie piątkowego koncertu na scenie zaprezentowali się m.in. muzycy z Powiatowej Orkiestry Dętej, Zespołu Tańca Ludowego "Gniezno", Weronika Szymańska, Zespół Espresso i inni.

Galeria

8 komentarzy