Jesteś tutaj:Kultura Żaglówki i łodzie w „lądowej” odsłonie
niedziela, 14 lipca 2019 14:18

Żaglówki i łodzie w „lądowej” odsłonie

 
Żaglówki i łodzie w „lądowej” odsłonie fot. Rafał Wichniewicz

Drugi dzień "Gniezna pod żaglami" upływa pod bardziej historycznym sloganem - wszystko za sprawą starego, niekiedy już zabytkowego sprzętu pływającego.

Po sobotnich zmaganiach nad Jeziorem Winiary i koncertowym zakończeniu dnia, niedziela płynie (niemal dosłownie) nad brzegiem Jeziora Jelonek. Tutaj bowiem przed gnieźnianami zaprezentowane zostało kilka konstrukcji, przywiezionych specjalnie w tym celu przez Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Instytucja ta, powszechnie kojarzona z motocyklami, tym razem pokazała eksponaty, które dziś mogą budzić nawet zdziwienie, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń - jak chociażby składany kajak. O każdym z przedmiotów bardzo ciekawie opowiadają przedstawiciele muzeum, którzy w ten sposób ujawniają swoją szeroką wiedzę o sprzęcie pływającym - dawno nie widzianym nad gnieźnieńską "Wenecją".

Jednocześnie w Latarni na Wenei dzięki strażakom pojawił się duży zbiornik wodny, w którym można puszczać przygotowane z papieru łódki najróżniejszego typu. Od standardowych łodzi po bardziej skomplikowane konstrukcje przypominające motorówki. Ci, którym ręczne składanie niekoniecznie idzie z wprawą, mogą spróbować swoich sił w gry w statki. Wydarzenie gościć będzie nad Jeziorem Jelonek do około godziny 15-16.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane