Jesteś tutaj:Kultura Rodzinna niedziela w muzeum - Na tropie najdawniejszych dźwięków
środa, 28 sierpnia 2019 09:21

Rodzinna niedziela w muzeum - Na tropie najdawniejszych dźwięków

 

Zapraszamy w pierwszą niedzielę września na kolejną odsłonę Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, podczas której będzie można poznać instrumenty muzyczne naszych przodków.

Powoli żegnamy się z wystawą czasową „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”, która prezentowała dotychczasowy stan wiedzy na temat instrumentów muzycznych pochodzących z wczesnego średniowiecza i nie tylko. Zestawiono na niej obiekty archeologiczne interpretowane jako narzędzia dźwiękowe oraz instrumenty z ich rekonstrukcjami. W wielu przypadkach odtworzono również ich brzmienia.

Aby zapamiętać jak najwięcej ciekawostek o niezwykłym świecie dźwięków, melodii i śpiewu, warto przyjść (zapraszamy!) na rodzinne spotkanie do Muzeum. Będzie okazja zwiedzić wspólnie wystawę, mając w ręku kartę pracy, a następnie zmierzymy się z dekorowaniem glinianych instrumentów.

Spotkanie poprowadzi: Anna Lubczyńska (Pracownia edukacyjna MPPP). Miejsce: sala wystaw czasowych i sala warsztatowa (I piętro). Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona (rezerwacje pod nr 61 426 46 41, w. 210 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane