Wydrukuj tę stronę
niedziela, 29 września 2019 15:55

Kulinarne, domowe przysmaki w Latarni na Wenei

 
Kulinarne, domowe przysmaki w Latarni na Wenei fot. Rafał Wichniewicz

Po raz szósty odbyła się edycja wyjątkowego wydarzenia, mieszająca w sobie doznania kilku zmysłów - przede wszystkim smaku.

Na słodko lub słono, na zimno lub ciepło. Smażone, gotowane, pieczone. Sposobów na domowe wyroby kulinarne jest tyle, ile tylko osób na świecie przyrządza posiłek w kuchni. Każdy ma swoje przepisy lub sposoby, którymi ubogaca swoją dietę, ale tylko goszcząc znajomych lub bliskich możemy się podzielić nimi z szerszym gronem. Taka też idea przyświeca Restaurant Day, który po raz kolejny odbył się w Gnieźnie - w Latarni na Wenei.

Inicjatywa znad Jeziora Jelonek, która wraz z przemijającym sezonem dobiega w tym roku końca, tym razem zabrała wszystkich w podróż po krainie zmysłów - smaku domowych kuchni, zapachu przyniesionych wyrobów, a także efektownemu wykonaniu (i niekiedy przyozdobieniu). Każdy z wystawiających wkłada dużo serca w przygotowywanie produktów, które za symboliczną opłatą można było nabyć i spróbować - na słodko, ostro, warzywnie lub owocowo, ale przede wszystkim - ze smakiem. Przy tej okazji można było wysłuchać piosenek wygrywanych na harmonii lub spróbować najróżniejszych kaw z kawiarni Cud. 

Galeria